Aktualności

 • Ogólne

  Zamiatarka na mokro wyjechała na drogi powiatowe i wojewódzkie

  Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie prowadzi akcję pozimowego sprzątania dróg. Kurz, pył, błoto i inne zanieczyszczenia usuwane są na mokro. Zamiatarka wyposażona jest w system PM10, dzięki czemu pył jest pochłaniany i nie rozprzestrzenia się wokół.

 • Zdrowie

  Powiat przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalności szpitala

  Pszczyński szpital już drugi rok funkcjonuje w pandemii. To ciężki okres dla wielu placówek, które są zmuszone ograniczać i odwoływać zabiegi, co powoduje trudności z płynnym finansowaniem funkcjonowania. Powiat pszczyński przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalność Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

 • Komunikat. Znaleziono portfel

  15 lutego 2021 r. w rejonie Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach znaleziono czarny portfel w kolorowe kwiaty z zawartością gotówki oraz kartą podarunkową Rossmann.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci wicestarosty bielskiego Śp. Grzegorza Szetyńskiego.

 • Oświata

  Pomoc dla uczniów w kryzysie

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie przygotowała cykl spotkań online dla nauczycieli oraz rodziców, by pomóc dzieciom i młodzieży w sytuacji kryzysu psychologicznego. Przedłużająca się izolacja oraz nauka zdalna powodują, że sytuacje kryzysowe się nasilają, a uczniowie tracą motywację do nauki.

 • Ogólne

  POSiR: Powrót ograniczeń

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 roku, możliwość korzystania z obiektów Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie została ograniczona.