Aktualności

 • Zdrowie

  Jest szansa na upiększenie ogrodu przy pszczyńskim szpitalu

  Pojawił się pomysł na zagospo­darowanie zielonej przestrzeni przyszpitalnej w taki sposób, żeby jej pię­kno było uch­wytne dla chorych, starszych, niepełnosprawnych. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego: ogólnogminny „Pszczyński ogród polisen­so­ryczny” oraz lokalny „Zakątek ter­apeu­ty­czny dla osób z chorobami somaty­cznymi”.

 • Ogólne

  Pobiegną, aby pomóc Filipkowi Cholewie i podopiecznym zameczku w Rudołtowicach

  W sobotę, 25 września wystartuje piąta edycja Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach, z którego środki zostaną przeznaczone na rzecz Specjalnego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla dzieci niewidomych i niedowidzących w Rudołtowicach oraz na leczenie chorego na SMA Filipka Cholewy.

 • Ogólne

  Wybrano wyjątkowe kobiety - klejnoty ziemi pszczyńskiej

  Kapituła odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej” wybrała tegoroczne laureatki, których osiągnięcia mogą być wzorem godnym do naśladowania. Inicjatorem wyróżnienia jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

 • Ogólne

  Doskonalą technikę jazdy na rowerze

  Początkiem września Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie rozpoczęło współpracę z Uczniowskim Klubem Sportowym Avatar z Kobielic, który od wielu lat prowadzi treningi z młodymi adeptami kolarstwa.

 • Ogólne

  Karp będzie miał swoje święto

  W najbliższą sobotę, 25 września na placu przy Urzędzie Gminy w Pawłowicach odbędzie się Śląskie Święto Karpia. To dobra okazja m.in. do poznania historii ryby, degustacji potraw, skorzystania z bezpłatnych porad dietetycznych, a także zrobienia zakupów u lokalnych producentów. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, a dorośli sprawdzić swoją wiedzę o rybactwie.

 • Oświata

  Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

 • To prawdziwe święto miłośników folkloru

  Jubileuszowa 45. edycja „Spotkań pod Brzymem” przeszła do historii. To radosne i kolorowe święto folkloru od lat przyciąga do Pszczyny miłośników tańca i śpiewu zespołów ludowych.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

  IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Wydano także ostrzeżenie hydrologiczne 1. stopnia o gwałtownych wzrostach stanów wód.