Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Oświata

  Maturalny maraton rozpoczęty. Maturzyści trzymamy za Was kciuki!

  4 maja punktualnie o godzinie 9.00 maturzyści w całej Polsce przystąpili do pisania egzaminu dojrzałości. W pierwszej kolejności mierzą się z językiem polskim. W placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński do matury przystąpiło prawie 350 tegorocznych abiturientów.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gwałtownym wzroście stanów wody, st. 1 (zmiana).

 • Ogólne

  Konstytucja 3 Maja to symbol naszej niepodległości

  232 lata temu uchwalona została Konstytucja 3 Maja - była to ambitna próba reformy państwa - ważny krok w stronę niepodległości, wolności i demokracji. W powiecie pszczyńskim tradycyjnie doceniono wartość tego historycznego dla Polski i Europy wydarzenia.

 • Ogólne

  232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Starosta pszczyński Barbara Bandoła oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zapraszają na uroczystości związane z obchodami 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Sukces 12. Motoserca. 376 litrów zebranej krwi

  W powiecie pszczyńskim majówka rozpoczęła się akcją charytatywną promującą krwiodawstwo i bezpieczną jazdę na motocyklach. Zebrana krew trafi do osób poszkodowanych w wypadkach samochodowych.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wody, st. 1.

 • Oświata

  Maturzyści odebrali świadectwa

  Kwitnące kasztany przypominają, że za moment maturzyści rozpoczną egzamin dojrzałości Zanim to jednak nastąpi, uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych odbierają świadectwa ukończenia szkoły. Powiatowe szkoły kończy w piątek, 28 kwietnia niemal 400 uczniów.

 • Ogólne

  Konkurs plastyczny promujący bezpieczeństwo na drodze

  Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie i Powiat Pszczyński zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Bezpieczni na drodze”. Prace można składać do 14 czerwca.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Seniorzy świętowali okrągłe rocznice urodzin

  Seniorzy z Pszczyńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów lubią razem spędzać czas. W marcu spotkali się, aby obchodzić Dzień Kobiet, a dziś przyszedł czas na wspólne świętowanie urodzin.

 • Ogólne

  Rodzinny Piknik "Bezpieczny Powiat". Świetna zabawa dla całych rodzin

  17 czerwca w ogrodzie Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się Rodzinny Piknik „Bezpieczny Powiat”. Impreza organizowana przez Powiat Pszczyński i Komendę Powiatową Policji w Pszczynie będzie promować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wstęp jest wolny.