Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Oświata

  Wnioski o stypendium starosty

  W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w terminie do 30 czerwca 2024 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie Stypendium Starosty Pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Rodziny zastępcze bawiły się na pikniku w Łące

  18 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące odbył się 14. Piknik Rodzin Zastępczych z terenu powiatu pszczyńskiego. To wydarzenie, którego głównym celem jest integracja i dobra zabawa.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach i upałach

  IMGW-PIB w Krakowie wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje również ostrzeżenie o burzach, 1 stopnia. Wydano również ostrzeżenie o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Ogólne

  Ruch wahadłowy w Kobiórze na wysokości stacji Crab

  Wykonawca realizujący zadanie „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 928 na odcinku od DK 44 do skrzyżowania z DK 1” poinformował, że w dniu 21 czerwca (godz. 8.00) do 21 sierpnia zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na drodze DW 928 w Kobiórze.

 • Pomoc konsumentom

  Wakacyjny poradnik. Część 1

  Przed wakacjami warto przypomnieć, że decydując się na wypoczynek zorganizowany we własnym zakresie, czyli bez udziału biura podróży musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

 • Ogólne

  Nowelizacja ustawy pomocowej z podpisem prezydenta

  W piątek, 7 czerwca br., prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw. Projektowana ustawa przedłuża legalność pobytu obywateli Ukrainy do 30 września 2025 r. i wprowadza szereg zmian w zakresie narzędzi wsparcia uchodźców.

 • Ogólne

  Ełka znowu mistrzem PALP

  Ełka Team Pszczyna po sześciu latach znów wygrywa rozgrywki Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbyło się w piątkowy wieczór w Ośrodku nad Dokawą.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o upale

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o upale.

 • Ogólne

  Ruch wahadłowy w Woli

  Firma Mota-Engil Central Europe S.A. - wykonawca inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku Oświęcim-Dankowice” poinformowała, że od 19 czerwca od godz. 8.00 w zakresie etapu 4 wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej ul. Pszczyńskiej w Woli.

 • Ogólne

  Nauka zasad bezpieczeństwa połączona z rodzinną zabawą

  15 czerwca słowo bezpieczeństwo w naszym powiecie odmienialiśmy przez wszystkie przypadki. To za sprawą Rodzinnego Pikniku „Bezpieczny Powiat”. Wydarzenie zorganizowane przez Powiat Pszczyński i Komendę Powiatową Policji w Pszczynie we współpracy z innymi służbami, instytucjami i firmami kolejny raz pokazało, jak w atrakcyjny sposób można połączyć rodzinną zabawę z promocją zasad bezpieczeństwa na drodze. To ważne, aby przypominać je zwłaszcza przed zbliżającymi się wakacjami.

 • Ogólne

  Letnim brzemieniem wprowadzili w klimat wakacji

  W piątek wystartował piąty sezon projektu „Przesiądź się na kulturę”. W muzycznej akcji przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie można było usłyszeć uczniów i nauczycieli Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

 • Ogólne

  Przedszkolaki z wizytą u starosty

  5-latki z Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie odwiedziły Starostwo Powiatowe w Pszczynie.