Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o gęstej mgle

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gęstej mgle, stopnia 1.

 • Inwestycje

  Piesi bezpieczniejsi na aktywnych przejściach

  W Pawłowicach w ciągu ul. Wodzisławskiej zostały doświetlone trzy przejścia dla pieszych. Pojawiło się przy nich również aktywne oznakowanie pionowe oraz poziome grubowarstwowe.

 • Ogólne

  Zwieńczenie obchodów wielkich rocznic 100-lecia

  Dzięki Pro Memoria Stowarzyszenie Bitwy pod Pszczyną 1939 w naszym powiecie odbyły się uroczystości wieńczące obchody wielkich rocznic 100-lecia: niepodległości Polski, trzech powstań śląskich, Plebiscytu i powrotu Górnego Śląska do Polski.

 • Ogólne

  Poszukiwana rodzina zastępcza dla 7-latki

  Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w powiecie pszczyńskim poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla 7-letniej dziewczynki, która w swoim krótkim życiu doświadczyła wielu traum.

 • Bezpieczeństwo

  Uważajcie na fałszywe SMS-y! Nie reagujcie i od razu usuwajcie

  Oszuści, za pomocą fałszywych SMS-ów, podszywają się pod różne firmy i instytucje. Za każdym razem wysyłane przez nich wiadomości zawierają link, który przekierowuje na podstawioną stronę internetową. Nie należy otwierać takich linków i nie wpisywać swoich haseł, loginów i danych osobowych. Trzeba pamiętać, aby w każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

 • Ogólne

  Powiat sprzedał działkę pod Terenowy Oddział Krwiodawstwa. Nowa lokalizacja już w wakacje?

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach jest już właścicielem nieruchomości w okolicach pszczyńskiego szpitala. W najbliższych tygodniach rozpocznie się rozbiórka znajdującego się na działce budynku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w wakacje krwiodawcy z powiatu pszczyńskiego będą mogli oddawać krew w nowej lokalizacji.

 • Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 42/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 19 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarze powiatu pszczyńskiego w 2023 roku, w dniach od 24 października 2022 r. do 3 listopada 2022 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne.

 • Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

  Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. 2021 poz. 1899 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości.