Aktualności

 • Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości

  Zgodnie z art. 38 ust. 2 i art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. 2020 poz. 1990 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości.

 • Ogólne

  Nowa strona internetowa komunikacji powiatowej

  Internauci znajdą tu rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych kursujących na terenie powiatu pszczyńskiego wraz z wygodną wyszukiwarką połączeń. Strona powstała w oparciu o standardy ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami dostęp do publikowanych treści.

 • Oświata

  Ósmoklasisto, wybierz powiatową szkołę ponadpodstawową

  Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Pszczyna, czy bardziej odległe miasta? Te i inne pytania wciąż zadaje sobie wielu ósmoklasistów. Warto zapoznać się z ofertą szkół powiatowych na rok szkolny 2021/22. Dokumenty do placówek będzie można składać od 17 maja.

 • Oświata

  Międzynarodowa Konferencja PILGRIM

  Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie był organizatorem VII Międzynarodowej Konferencji PILGRIM online. W powiecie pszczyńskim obecnie jest łącznie 13 placówek, które przyłączyły się do Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM

 • Ogólne

  1% dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie

  Wiele osób angażuje się w rozwój pszczyńskiego szpi­tala. Dzięki zawiązaniu współpracy z orga­ni­za­cją pożytku pub­licznego „Omnibus”, zbiera­ne są fun­dusze na spec­jal­isty­czny sprzęt dla placówki.

 • Ogólne

  Mieszkańcy powiatu mają ogromne serca

  Mieszkańcy organizują kolejne kiermasze, aby zebrać środki na leczenie ośmiomiesięcznego Filipka Cholewy. Koszt jest olbrzymi - to ponad 9 mln złotych.

 • Organizacje pozarządowe

  Treningi piłkarskie z gwiazdą

  Informujemy o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Treningi piłkarskie z gwiazdą” złożonej przez Ludowy Klub Sportowy Łąka.

 • Ogólne

  Poznaliśmy laureatów Nagród Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie kultury

  To był kulturalny rok inny niż wszystkie. Trudny dla artystów i wszystkich osób zajmujących się kulturą. - Wspieranie twórców zwłaszcza w czasie pandemii na szczególne znaczenie - podkreśla starosta Barbara Bandoła, która wspólnie z wicestarostą Damianem Cieszewskim wręczyła Nagrody Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2020 r.

 • Ogólne

  Powiat pszczyński solidarny z Białorusią

  25 marca białoruskie społeczeństwo, a zwłaszcza środowisko niezależnej opozycji demokratycznej, celebrują Dzień Wolności Białorusi. W geście solidarności powiat pszczyński przyłączył się do akcji #LightForBelarus.