Aktualności

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o burzach z gradem. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Tutaj chodzi o uśmiech dzieci

  Blisko 30 podopiecznych Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” i „Ostoja” w Pszczynie wzięło udział w 37. Rajdzie Uśmiechu. W słoneczny poniedziałek dzieci zwiedziły m.in. Izbę Regionalną w Jankowicach i najpiękniejsze ogrody na Śląsku.

 • Ogólne

  Te dzieci kochają tańcować i śpiewać

  Blisko 150 najmłodszych miłośników śląskiej kultury zaprezentowało swoje umiejętności taneczne i wokalne podczas jubileuszowej, 20. edycji Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym”.

 • Certyfikowane lokalne produkty to hit. Są nasze i najcenniejsze

  Podczas Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej mieszkańcy i turyści mogli poznać wszystkie cenne lokalnie produkty, które zostały oznakowane Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej. Projekt wdrażany przez Powiat Pszczyński oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej daje lepszą rozpoznawalność i wpływa na większe zainteresowanie produktami "z różą".

 • "Mały Brzym" i Festiwal Lokalnych Produktów przeniesione na niedzielę!

  Ze względu na prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne na sobotnie popołudnie(silne opady deszczu), organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu na niedzielę wydarzeń - 20. Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Mały Brzym" i Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. Zapraszamy w niedzielę już od godz. 9.00.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami. Stopień zagrożenia: 1

 • Zdrowie

  Poradnia Chorób Zakaźnych w Szpitalu Joannitas w Pszczynie

  Od 1 czerwca trwają zapisy do nowo otwartej Poradni Chorób Zakaźnych w Szpitalu Joannitas w Pszczynie, gdzie pacjenci mogą skorzystać ze świadczeń zdrowotnych z zakresu chorób zakaźnych, takich jak m.in. wirusowe zapalenie wątroby, czy borelioza. Poradnia świadczy wyłącznie usługi komercyjne.

 • Komunikaty

  Przejazd na ul. Hallera w Pszczynie będzie zamknięty

  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia awaryjnej wymiany i spawania szyn, przejazd na ul. Hallera w Pszczynie w nocy z 5 na 6 czerwca w godz. 22.00 - 4.00 zostanie całkowicie zamknięty.

 • Znaleziono telefon komórkowy

  22 maja w Pielgrzymowicach na ul. Grunwaldzkiej 10D znaleziono telefon komórkowy Huawei koloru niebieskiego w czarnym etui z napisem „spigen”.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia ustawy o z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2021r. poz. 1899), Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę.