Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  To ludzie, którzy kochają sport i odnoszą sukcesy

  Uroczysta gala sportu w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie stała się świętem tych, którzy na co dzień żyją sportem - uprawiają go, szkolą innych i przyczyniają się do jego rozwoju. W środę 29 marca najlepsi sportowcy otrzymali Nagrody Starosty Pszczyńskiego, przyznano też Statuetkę Żubra Pszczyńskiego.

 • Nowe produkty wyróżnione Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej

  Oferta Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej wzbogaciła się o 34 lokalne produkty i grupy produktów charakterystyczne dla naszego powiatu. Specjały wyróżnione certyfikatem będzie można poznać w najbliższy weekend podczas Jarmarku Wielkanocnego w pszczyńskim skansenie.

 • Oświata

  Dzięki Erasmus+ zdobywali doświadczenie w Hiszpanii

  Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie powrócili z Hiszpanii, gdzie odbywali staże w ramach projektu Erasmus+. 20 młodych osób spędziło w Alicante niemal miesiąc pracując w hiszpańskich przedsiębiorstwach, gdzie zdobywali wiedzę i doświadczenie zawodowe.

 • Oświata

  Młodzież podsumowała polsko-norweski projekt edukacyjny

  Uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie wraz z przyjaciółmi ze szkoły partnerskiej Ole Vig w Stjordal podsumowali projekt „Odpowiedzialność i wrażliwość kluczem do lepszego świata” który realizowany jest w ramach Funduszy EOG - Komponent IV. Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 66 350,00 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny w skansenie

  W najbliższy weekend 1 i 2 kwietnia w pszczyńskim skansenie będzie można poczuć klimat świąt. Powiat Pszczyński oraz Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zapraszają na Jarmark Wielkanocny. Świąteczne kramy wypełnią się wielkanocnymi potrawami i przysmakami, nie zabraknie też pięknego rękodzieła, kosmetyków, świątecznych ozdób i pomysłów na drobiazg dla bliskich. Do tego bogata oferta warsztatów, koncerty i spektakl teatralny.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1.

 • Oświata

  Targi edukacyjne przyciągnęły przyszłych studentów

  Kilkanaście uczelni wyższych prezentuje swoją ofertę podczas 12. edycji Targów Edukacyjnych pod patronatem starosty Barbary Bandoły, które odbywają się 27 marca w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

 • Oświata

  Zagraniczne praktyki sposobem na sukces

  Początkiem marca grupa ośmiu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie kształcących się na kierunku technik informatyk rozpoczęła praktyki w Portugalii.

 • Ogólne

  Nagrody Starosty w dziedzinie kultury wręczone

  Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagrody Starosty Pszczyńskiego w dziedzinie kultury. Zajmują się muzyką, teatrem, rzeźbiarstwem, malarstwem, kultywują tradycje kultury ludowej i otaczają opieką dziedzictwo historyczne i kulturowe naszego regionu.