Aktualności

 • Ogólne

  Nowy komendant powiatowy pszczyńskiej policji

  Mł. insp. Grzegorz Bonalski od niespełna dwóch tygodni pełni obowiązki komendanta powiatowego policji w Pszczynie. Z nowym komendantem spotkała się starosta Barbara Bandoła, by rozmawiać o współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

 • Ogólne

  DW 933 w Studzionce przejezdna

  Firma realizująca prace związane z przebudową DW 933 poinformowała, że usunęła skutki awarii w Studzionce.

 • Ogólne

  Konwent włodarzy z powiatu pszczyńskiego

  Drugi w tym roku Konwent Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego zdominował temat współpracy w zakresie spraw geodezyjnych oraz architektoniczno-budowlanych.

 • Dla niepełnosprawnych

  Mieszkańcy mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Do dyspozycji mieszkańców powiatu pszczyńskiego są wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne, a także rowery trójkołowe. Pomimo pandemii w ubiegłym roku z usług wypożyczalni skorzystało kilkudziesięciu mieszkańców powiatu.

 • Ogólne

  Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

  W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego - akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją.

 • Oświata

  Na poddaszu internatu PZS nr 2 powstaną pracownie

  Trwają przygotowania do modernizacji poddasza budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2. Powiat pszczyński wyda niemal 700 tys. zł na prace budowlane i wykonanie pomieszczeń dla pracowni komputerowych. Planowana jest również modernizacja układu komunikacyjnego wokół szkoły.

 • Ogólne

  Samorządowcy oczekują szybkiego uruchomienia pieniędzy z UE

  Około 300 samorządowców z całej Polski na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta wzięło udział w webinarium na temat Krajowego Planu Odbudowy. Polska ma otrzymać niemal 60 mld euro ze środków Unii Europejskiej.

 • Ogólne

  XIII KMPP: mistrzowie z czterech klubów

  W niedzielę, 7 lutego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbył się finał XIII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu. W każdej z czterech kategorii wiekowych zwyciężyli reprezentanci innych klubów.