Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Komunikacja publiczna

  Powiatowa linia Pszczyna - Goczałkowice pojedzie też do Rudołtowic

  Od 1 stycznia trasa linii powiatowej U4 zostanie wydłużona do Rudołtowic. Zmianie ulegną też godziny rozkładowe kursowania autobusów. Linia powiatowa Pszczyna - Goczałkowice - Pszczyna została uruchomiona początkiem 2021 roku, a jej organizatorem jest Powiat Pszczyński.

 • Komunikacja publiczna

  Wydłużone zostaną trasy autobusów. Uczniowie wysiądą przy szkołach

  Od 1 stycznia zmieni się rozkład jazdy na powiatowych liniach Pszczyna - Pawłowice - Pszczyna, Pszczyna - Żory - Pszczyna oraz Pszczyna - Goczałkowice - Pszczyna. Niektóre kursy zostaną wydłużone. Zmianie ulegną też godziny rozkładowe kursowania autobusów.

 • Komunikacja publiczna

  Nowa linia pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami

  Od połowy przyszłego tygodnia mieszkańcy powiatu pszczyńskiego będą mogli korzystać z nowej linii komunikacyjnej Pszczyna - Goczałkowice-Zdrój, której organizatorem jest powiat pszczyński.

 • Komunikacja publiczna

  Zmiany w kursowaniu autobusów w okresie świąteczno-noworocznym

  Ważne informacje dla pasażerów linii autobusowych kursujących na terenie powiatu pszczyńskiego. Część organizatorów i przewoźników komercyjnych poinformowało o zmianach rozkładu jazdy w okresie świąteczno-noworocznym.

 • Komunikacja publiczna

  Zmiany w komunikacji

  Na części linii na terenie powiatu pszczyńskiego wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego. Po zawieszeniu lekcji w szkołach i wprowadzeniu przez część pracodawców pracy zdalnej zainteresowanie transportem publicznym jest mniejsze.

 • Komunikacja publiczna

  Od początku roku więcej kursów

  Więcej kursów i młodszy tabor, z lepszymi wskaźnikami dotyczącymi emisji spalin - to główne nowości w powiatowej komunikacji publicznego transportu zbiorowego na linii pawłowickiej i suszeckiej.

 • Komunikacja publiczna

  Sprawdź, kiedy faktycznie przyjedzie autobus

  Pasażerowie komunikacji powiatowej mają możliwość sprawdzenia czasu faktycznego dojazdu autobusu do konkretnego przystanku. Wszystko dzięki systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej.

 • Komunikacja publiczna

  Drugi rok powiatowej linii komunikacyjnej

  Samorządy i przewoźnicy realizujący przewozy pasażerskie czekają na wejście w życie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która nałoży na samorządy obowiązki organizatorów przewozów publicznych.

 • Komunikacja publiczna

  Ankieterzy zapytają, jak podróżują mieszkańcy powiatu?

  Od września do listopada 2017 r. w wylosowanych gospodarstwach domowych, a także w pasażach handlowych, na dworcach i przystankach na terenie powiatu pszczyńskiego ankieterzy będą pytali o to, jak na co dzień mieszkańcy przemieszczają się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu.