Odblaski na Dzień bez Samochodu

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W akcję promocji alternatywnych form przemieszczania się kolejny rok z rzędu włączył się Powiat Pszczyński.

• Komunikacja publiczna

Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

Zgodnie z Zarządzeniem nr 39/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 4 października 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany załącznika nr 1 „Wykazu Przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie Powiatu Pszczyńskiego” i ustanowieniu nowych przystanków autobusowych na terenie gmin Goczałkowice Zdrój oraz Pszczyna, zostały przeprowadzone w okresie od 1 do 9 sierpnia 2023 r. konsultacje społeczne.

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego zmiany uchwały Nr XIX/153/16 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 22 czerwca 2016 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie powiatu pszczyńskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Pszczyński oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.

Powiatowa linia Pszczyna - Goczałkowice pojedzie też do Rudołtowic

Od 1 stycznia trasa linii powiatowej U4 zostanie wydłużona do Rudołtowic. Zmianie ulegną też godziny rozkładowe kursowania autobusów. Linia powiatowa Pszczyna - Goczałkowice - Pszczyna została uruchomiona początkiem 2021 roku, a jej organizatorem jest Powiat Pszczyński.

• Komunikacja publiczna

Wydłużone zostaną trasy autobusów. Uczniowie wysiądą przy szkołach

Od 1 stycznia zmieni się rozkład jazdy na powiatowych liniach Pszczyna - Pawłowice - Pszczyna, Pszczyna - Żory - Pszczyna oraz Pszczyna - Goczałkowice - Pszczyna. Niektóre kursy zostaną wydłużone. Zmianie ulegną też godziny rozkładowe kursowania autobusów.

Nowa linia pomiędzy Pszczyną a Goczałkowicami

Od połowy przyszłego tygodnia mieszkańcy powiatu pszczyńskiego będą mogli korzystać z nowej linii komunikacyjnej Pszczyna - Goczałkowice-Zdrój, której organizatorem jest powiat pszczyński.

• Komunikacja publiczna

Zmiany w kursowaniu autobusów w okresie świąteczno-noworocznym

Ważne informacje dla pasażerów linii autobusowych kursujących na terenie powiatu pszczyńskiego. Część organizatorów i przewoźników komercyjnych poinformowało o zmianach rozkładu jazdy w okresie świąteczno-noworocznym.

Zmiany w komunikacji

Na części linii na terenie powiatu pszczyńskiego wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego. Po zawieszeniu lekcji w szkołach i wprowadzeniu przez część pracodawców pracy zdalnej zainteresowanie transportem publicznym jest mniejsze.

• Komunikacja publiczna

Od początku roku więcej kursów

Więcej kursów i młodszy tabor, z lepszymi wskaźnikami dotyczącymi emisji spalin - to główne nowości w powiatowej komunikacji publicznego transportu zbiorowego na linii pawłowickiej i suszeckiej.

• Komunikacja publiczna

Sprawdź, kiedy faktycznie przyjedzie autobus

Pasażerowie komunikacji powiatowej mają możliwość sprawdzenia czasu faktycznego dojazdu autobusu do konkretnego przystanku. Wszystko dzięki systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej.