Kontakt

starostwo
Starostwo Powiatowe
ul. 3 Maja 10
43-200 Pszczyna
tel: 32 449 23 00
tel/fax: 32 449 23 45
e-mail:powiat@powiat.pszczyna.pl
ePUAP: /SPPszczyna/skrytka

Wydział Architektury i Budownictwa
ul. Korfantego 6
43-200 Pszczyna
tel. 32 211 20 24

Wydziały Komunikacji i Transportu, Architektury i Budownictwa, Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami oraz Terenowy Punkt Paszportowy przyjmują interesantów:

pon. 7:30 - 16:30
wt. - czw. 7:30 - 15:00
pt. 7:30 - 13:30

Na terenie urzędu istnieje możliwość dokonywania płatności wyłącznie kartą płatniczą i telefonem. Klienci, którzy nie mają takich możliwości, powinni wykonać przelew za czynności administracyjne lub skarbowe (np. na poczcie lub w banku) i dostarczyć potwierdzenie.


Godziny urzędowania:
poniedziałek 7.30 - 17.00
wtorek - czwartek: 7.30 - 15.30
piątek: 7.30 - 14.00

Spis numerów telefonów wewnętrznych

www.powiat.pszczyna.pl


Rachunek podstawowy budżetu:
94 8448 0004 0006 1229 2011 0001

Rachunek służący wyłącznie do uiszczania opłaty skarbowej
40 8448 0004 0006 1229 2000 0102

NIP: 638 180 00 82 Zaświadczenia o nr NIP
REGON: 276255074 Zaświadczenie o nr REGOIN


Barbara Bandoła

Starosta Pszczyński

Barbara Bandoła
tel. 32 449 23 99
mail: starosta@powiat.pszczyna.pl

Starosta Pszczyński przyjmuje strony
w każdy poniedziałek
w godzinach od 14.00 do 16.00.
Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu spotkania
osobiście lub telefonicznie (I piętro, pokój nr 35, tel. 32 449 23 99).
Damian Cieszewski


Wicestarosta Pszczyński

Damian Cieszewski
tel. 32 449 23 99
mail: d.cieszewski@powiat.pszczyna.pl
Grzegorz Nogły

Członek Zarządu
Grzegorz Nogły
tel. 32 449 23 82
mail: grzegorznogly@powiat.pszczyna.pl
Szymon Sekta


Sekretarz Powiatu
Szymon Sekta
tel. 32 449 23 03
mail: sekretarz@powiat.pszczyna.pl
Marek Dutkowski


Skarbnik Powiatu
Marek Dutkowski
tel.:32 449 23 23
mail: skarbnik@powiat.pszczyna.pl----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Informacja dla osób z niepełnosprawnościamiInformacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących
Budynek przy ul. 3 Maja 10

Aby skutecznie komunikować się z naszym urzędem osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:
• skontaktować się osobiście zgłaszając się w siedzibie urzędu w godzinach urzędowania. Na miejscu w urzędzie ( ul. 3 Maja 10) można skorzystać z usługi zdalnego tłumacza języka migowego, która umożliwia połączenia wideo z tłumaczem języka migowego za pośrednictwem urządzenia z kamerką, dostępnego w Punkcie Obsługi Klienta,
• napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Starosto Powiatowe w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna,
• wysłać e-maila na adres: powiat@powiat.pszczyna.pl
• skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: 32 449 23 00.
• w kontakcie z naszym urzędem osoba słabo słysząca może także skorzystać z systemu pętli indukcyjnej w Punkcie Obsługi Klienta.

Uwaga!

W obecnej sytuacji epidemiologicznej konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty w urzędzie. Sprawy w wydziale komunikacji, geodezji oraz biurze paszportowym urzędu wojewódzkiego można załatwić wyłącznie rezerwując wcześniej termin wizyty przez e-kolejkę - www.kolejka.powiat.pszczyna.pl. Jeśli sprawa dotyczy innego wydziału należy skontaktować się telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu:
32 449 23 00 lub mailowo: powiat@powiat.pszczyna.pl


Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych:
Budynek przy ul. 3 Maja 10

• na parkingu za Starostwem zapewnione są miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych,
• winda dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się od strony parkingu,
• w budynku korytarze umożliwiają swobodne poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich,
• toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze.

Uwaga!

W obecnej sytuacji epidemiologicznej klienci przychodząc do urzędu mogą korzystać wyłącznie z głównego wejścia do budynku od strony ul. 3 Maja. Winda z powodu sytuacji epidemiologicznej i zmienionego systemu obsługi klientów jest dostępna po wcześniejszym zgłoszeniu. Osoby, które mają wyznaczony termin wizyty w urzędzie i chcą skorzystać z windy proszone są o poinformowanie obsługi urzędu. Można to zrobić dzwoniąc na numer telefonu: 32 449 23 88.


Informacja dla osób niewidzących lub słabowidzących:
Budynek przy ul. 3 Maja 10

• korytarze są szerokie, oznaczone kontrastowymi kolorami i w miarę możliwości pozbawione są większych przeszkód,
• przy drzwiach do pomieszczeń w których pracują urzędnicy znajdują się tabliczki informacyjne napisane brajlem.Materiały do pobrania:
ETR o Starostwie Powiatowym z tekstem alternatywnym
Informacja o Starostwie - tekst odczytywalny maszynowo

---------------------------------------------------------------------------------

www.powiat.pszczyna.pl - portal informacyjny powiatu pszczyńskiego
Wydawca i siedziba redakcji: Powiat pszczyński, ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna
Redaktor naczelna: Marcela Grzywacz
Grafika przedstawiająca koronawirusa. Pod linkiem znajdują się aktualne informacje dotyczące koronawirusa, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia, działania podejmowane przez powiat pszczyński, zasady działania Starostwa Powiatowego i jednostek, Szpitala Powiatowego, szkół ponadpodstawowych, informacje dla osób z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca budynek Szpitala Powiatowego w Pszczynie wraz z parkingiem. Pod linkiem informacja o możliwościach wsparcia Szpitala Powiatowego w Pszczynie – wpłacanie darowizn na zakup środków ochrony osobistej, 1% podatku, wpłaty na konta stowarzyszenia Omnibus.
Grafika przedstawiająca budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Pod linkiem szczegółowy opis procedur, wnioski do pobrania, informacje o opłatach i krok po kroku wyjaśnienie, jak załatwić swoją sprawę w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
Grafika przedstawiająca trwająca budowę drogi – etap układania asfaltu, walec wyrównuje nawierzchnię. Pod linkiem mapa powiatu pszczyńskiego wraz z wykonanymi przez powiat pszczyński inwestycjami od 2010 roku. Najważniejsze inwestycje  drogowe, z zakresu bezpieczeństwa, edukacji, zdrowia, komunikacji czy ochrony środowiska.
Grafika przedstawiająca ikonę wiadomości mailowej – kopertę ze znakiem @ i napis Newsletter powiatowy. Pod linkiem informacje o powiatowym newsletterze, czyli przysyłanej na Twoją skrzynkę mailową raz w tygodniu wiadomości ze zbiorem najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Aby aktywować usługę, trzeba wypełnić formularz.
Grafika przedstawiająca logo akcji Nie dokarmiaj smoga – Smog przedstawiony jako czarny smok. Napis Stan jakości powietrza w powiecie . Pod linkiem iInformacja o wynikach pomiarów jakości powietrza w powiecie pszczyńskim i województwie śląskim.
Grafika z napisem Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych  i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacje o wsparciu organizacji pozarządowych w powiecie pszczyńskim.
Grafika z napisem Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacja o działaniu punktów, w których udzielana jest darmowa pomoc prawna w powiecie pszczyńskim. Godziny otwarcia, adresy, wnioski.
Grafika z napisem ekolejka Elektroniczny System Rezerwacji. Pod linkiem elektroniczny system rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Pszczynie w wydziale komunikacji, wydziale geodezji oraz punkcie paszportowym. Tutaj zarezerwujesz swoją wizytę w urzędzie na daną godzinę.
Grafika z napisem Powiat bez barier i ikonką przedstawiającą osobę na wózku inwalidzkim oraz osobę sprawną pchającą wózek. Pod linkiem informator dla osób z niepełnosprawnościami. Zawiera informacje o dostępności obiektów w powiecie pszczyńskim, tworzą go osoby z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca przekreślone ucho i napis Usługa tłumacza języka migowego w starostwie. Pod linkiem informacja o możliwości skorzystania z usługi tłumacza migowego.
Grafika z napisem To są marzenia, to są plany, na błękitnym tle oraz napis Klip o powiecie pszczyńskim. Pod linkiem piosenka promująca powiat pszczyński, nagrana w 2013 roku. Śpiewa Barbara Broda-Malon, występują mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.
Grafika z napisem Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem godziny otwarcia oraz dane teleadresowe do Powiatowego Punktu Informacji Turystycznej w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.
Grafika ze zdjęciem białego autobusu oraz napisem Rozkład jazdy autobusów. Pod linkiem strona poświęcona liniom komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim. Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii na terenie powiatu, informacje o zmianach w rozkładach.
Grafika z godłem Polski – biały orzeł z żółtą koroną na czerownym tle oraz napis obywatel.gov.pl. Pod linkiem strona obywatel.gov.pl Ministerstwa Cyfryzacji o informacjach i usługach przyjaznych obywatelom.