• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Jana Lipniaka, radnego Rady Powiatu Pszczyńskiego kadencji 1998-2002.

• Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2025 roku.

• Otwarty konkurs ofert

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2025 roku.

Aktywne Seniorki: Jadwiga Szymik z Ćwiklic i Danuta Brandys z Pawłowic

Mieszkanka Ćwiklic Jadwiga Szymik, która od prawie 50 lat popularyzuje kulturę śląską otrzymała tytuł „Aktywnej Seniorki 2024”. Wyróżniona w konkursie „Aktywny Senior” organizowanym przez wojewodę śląskiego została również Danuta Brandys z Pawłowic, przewodnicząca Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego.

• Oświata

Oczytany pedagog. Uczniowie wzięli udział w konkursie

17 października na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się jubileuszowa 10. edycja konkursu pt. „Oczytany pedagog” dla uczniów pierwszej klasy Liceum o innowacji pedagog społeczny Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie.

• Bezpieczeństwo

Kampania społeczna: Sadza płonie. Czad zabija. Żyj

Celem kampanii społecznej "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze.

• Zdrowie

W Pszczynie odbędzie Forum samorządowe dotyczące zmian w ochronie zdrowia

Samorządowcy i zarządzający szpitalami w województwie śląskim spotkają się w Pszczynie, by w obecności przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócić uwagę na konieczność wypracowania wspólnej strategii organizacji funkcjonowania szpitali powiatowych województwa śląskiego.

Bezpłatne badania gleby

Rolnicy poszkodowania podczas powodzi na terenach objętych stanem klęski żywiołowej, mogą zlecać nieodpłatne wykonywanie badań agrochemicznych.