Aktualności

 • Ogólne

  Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udział w XII Klubowych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej, które w tym roku odbędą się w kategoriach U8/U9 (2012-2013) oraz U10/U11 (2010-2011).

 • Ogólne

  Alma najlepsza wśród oldbojów

  Zwycięstwem zawodników Almy Miedźna zakończył się VIII Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który w niedzielę został rozegrany na Orliku. W finałowym starciu Almy z Ełką Team padł remis 2-2, lecz piłkarze z Miedźnej lepiej wykonywali rzuty karne.

 • Bezpieczeństwo

  Jak działają oszuści na portalach sprzedażowych?

  Pszczyńscy policjanci w ostatnim czasie zaobserwowali wzrost wyłudzeń dostępu do kont bankowych poprzez znaną platformę sprzedażową. Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie wraz z Powiatem Pszczyńskim przygotowały film o sposobach działania cyberprzestępców.

 • Ogólne

  Ochrona siedlisk lęgowych ptaków na budynkach

  W związku z trwającym okresem lęgowym ptaków, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach zwraca uwagę spółdzielniom i zarządcom budynków na sposób realizacji inwestycji remontowych, które mogą zagrozić ptakom i nietoperzom.

 • Ogólne

  To pokolenie, które kocha śpiewać

  Zespół Śpiewaczy „Mizerowianki”, Regionalny Zespół Śpiewaczy „Radostowianki” oraz Chór „Pogodna Jesień” świętowały swoje jubileusze. Podczas uroczystości wręczono statuetki Żubra Pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Szczepienia przenoszą się poza halę POSiR-u

  Końcem kwietnia w hali przy ul. Zamenhofa 5 a w Pszczynie został utworzony Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. Od 2 sierpnia szczepienia będą kontynuowane w budynkach modułowych przy boisku „Orlik” na terenie POSiR. Adres punktu szczepień pozostaje więc ten sam.

 • Zdrowie

  Sytuacja epidemiologiczna: 24 - 30 lipca

  Brak nowych potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, podane przez Ministerstwo Zdrowia.

 • Bezpieczeństwo

  Trening sprawności syren alarmowych

  1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021.