Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Oświata

  AutoFachman dla przyszłym mechaników, ale też warsztatów samochodowych

  Zbliża się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego AutoFachman. Tym razem po raz pierwszy poza zmaganiami uczniów szkół branżowych i techników samochodowych uruchomiony zostanie osobny konkurs - dla właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych wraz z praktykantami.

 • Środowisko

  Dopłaty do kukurydzy - wnioski do 29 lutego, biura powiatowe czynne dłużej

  Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy, Biura Powiatowe ARiMR przyjmują do 29 lutego. Placówki w czasie naboru w dni robocze są czynne dłużej. Do tej pory złożono 64,5 tys. wniosków.

 • Pomoc konsumentom

  Grupa OLX. Decyzja prezesa Urzędu Ochrony Konkurencki i Konsumentów

  Kupiłeś na OLX i zapłaciłeś za „Pakiet ochronny”? Przedmiot miał przyjść nowy, ale był uszkodzony lub używany, miał inny kolor albo rozmiar, a OLX odrzucił reklamację? Wyszukując produkty od najtańszych, nie widziałeś, że będziesz musiał dodatkowo zapłacić za niektóre z nich opłatę za usługę serwisową?

 • Ogólne

  Złoto po raz czwarty z rzędu

  Złoty i brązowy medal przywiozły z 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity w badmintonie zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna. Kornelia Marczak stanęła na najwyższym stopniu podium, a Julia Pławecka zdobyła brązowy medal w grze podwójnej.

 • Ogólne

  Starosta i wicestarosta dziękowali wolontariuszom WOŚP za zaangażowanie

  Dzięki niestrudzonym wolontariuszom, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie pszczyńskim z roku na rok gra coraz głośniej. Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski wspólnie z Arturem Wojciechem podziękowali osobom zaangażowanym w pracę Powiatowego Sztabu WOŚP działającego w PZS nr 1 w Pszczynie.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2023 poz. 344.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej jako organ reprezentujący Skarb Państwa w sprawach gospodarowania nieruchomościami, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę.

 • Oświata

  Ogłoszenie o konkursie

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

 • Ogólne

  Zapraszamy na kolejny Jarmark Wielkanocny w skansenie

  Trwają przygotowania do Jarmarku Wielkanocnego, na który zapraszają Powiat Pszczyński i Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. 23 i 24 marca w skansenie będzie można poczuć klimat Wielkanocy i znaleźć to, co niezbędne do przygotowania domu i stołu na święta. To będą dwa dni pełne wielkanocnych tradycji, eksponujące produkty Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących określenia przystanków komunikacyjnych na terenie powiatu pszczyńskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Pszczyński oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.

 • Zdrowie

  Kolejne prezenty dla krwiodawców

  Do Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Kopalni Węgla Kamiennego Piast Ruch II w Woli przekazane zostały zestawy ze słodyczami, kawą i odblaskami zakupione przez Powiat Pszczyński.

 • Bezpieczeństwo

  Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

  Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.

 • Ogólne

  Żubrowisko Festival - dwa dni pełne rockowej muzyki

  Po 20 lat Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko” zmienia swoją formułę i nazwę. Jedno pozostaje niezmienne. Żubrowisko Festival w dalszym ciągu będzie wydarzeniem pełnym dobrej rockowej muzyki łączącej pokolenia.

 • Ogólne

  Zamknięcie przejazdu na ul. Katowickiej

  Firma Budimex - wykonawca modernizacji linii kolejowej E 65 na odcinku Tychy - Most Wisła - poinformowała, że od środy 28 lutego od godz. 10.00 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Katowickiej.

 • Zdrowie

  Pszczyński szpital otrzymał kolejny sprzęt od WOŚP

  19 lutego w Pracowni mikrobiologii Szpitala Joannitas w Pszczynie odbyło się uroczyste uruchomienie nowego specjalistycznego sprzętu - spektrometru masowego. Nowa aparatura częściowo zastąpi dotychczas stosowane manualne i automatyczne metody diagnostyczne służące do identyfikacji drobnoustrojów.