Aktualności

 • Oświata

  W „Chrobrym” powstała zielona pracownia geograficzna

  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego mogą korzystać z nowej, doskonale wyposażonej pracowni geograficznej. To kolejna placówka oświatowa zarządzana przez Powiat Pszczyński, w której otwarto „Zieloną Pracownię”.

 • Inwestycje

  Budynek PZD w Pszczynie przeszedł termomodernizację

  Na dachu budynku Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 85% zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. W budynku wymieniono też urządzenia kotłowni.

 • Oświata

  Nasze kompetencje - nasza przyszłość

  Grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wróciła z Granady w Hiszpanii, gdzie realizowała mobilność „Nasze kompetencje - nasza przyszłość!“.

 • Ogólne

  Dwa dni pickleballowych zmagań

  W weekend hala Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wypełniona została miłośnikami pickleball’a - dyscypliny, która powstałą z połączenia tenisa ziemnego, stołowego oraz badmintona.

 • Ogólne

  Stowarzyszenie „Wichura” ma 18 lat

  Był tort i chóralne „Sto lat”. W pszczyńskim Skansenie zebrali się Wichurzanie i wszyscy, którzy to górskie stowarzyszenie wspierają.

 • Przedsiębiorczość

  Zagrali w "Chłopską Szkołę Biznesu"

  W powiecie pszczyńskim w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przedstawiciele kilku szkół ponadpodstawowych wzięli udział w kolejnej edycji rozgrywek „Chłopska Szkoła Biznesu”

 • Ogólne

  10 lat działalności Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  Niemal 1000 słuchaczy skorzystało z zajęć Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ciągu 10 lat działalności. 150 wykładów, warsztaty, wycieczki, wyjazdy do kina, teatru, na koncerty, udział w biesiadach i wieczorkach, a przede wszystkim dziesiątki różnorodnych zajęć, wykładów i aktywności. Pszczyńscy seniorzy nie mogą narzekać na nudę!

 • Ogólne

  Kondolencje

  Waldemarowi Lipusowi płynące z głębi serc wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca...

 • Ogólne

  Mistrzostwa szachowe na jubileusz szkoły

  19 października 2022 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbyły się Jubileuszowe Mistrzostwa Szachowe z okazji 280-lecia szkoły.

 • Ogólne

  Uczniowie „Rolniczoka” na stażu na Cyprze

  Początkiem października 12-osobowa grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 z kierunków technik geodeta i technik architektury krajobrazu rozpoczęła na Cyprze, w południowej części wyspy, miesięczny staż doskonalący umiejętności w wyuczanym zawodzie.

 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na obszarze powiatu pszczyńskiego w 2023 roku. Konsultacje trwają od 24 października do 3 listopada.