Aktualności

 • Ogólne

  PCPR uczestnikiem międzynarodowego projektu

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie przystąpiło do realizacji dwuletniego projektu międzynarodowego, w którym biorą udział przedstawiciele sześciu krajów europejskich.

 • Dla niepełnosprawnych

  Trwa nabór wniosków do programu „Aktywny samorząd”

  Od marca można składać wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Aktywny samorząd”. Program dzieli się na dwa moduły.

 • Bezpieczeństwo

  "Świeć Przykładem" w Dniu Kobiet

  W poniedziałek, 8 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie wraz z dziennikarzami Radia Bielsko i Radia Express oraz przedstawicielami lokalnych mediów pojawią się w ośmiu punktach na terenie powiatu pszczyńskiego w ramach akcji "Świeć Przykładem".

 • Oświata

  ZS nr 3 ma szansę na zieloną pracownię

  Wśród 50 laureatów tegorocznej edycji konkursu „Zielona Pracownia Projekt'2021” znalazł się Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

 • Ogólne

  Liczby pandemicznego roku

  Dokładnie rok temu dowiedzieliśmy się o pierwszym w Polsce potwierdzonym przypadku koronawirusa. W naszym powiecie pierwsze zakażenie wykazano 45 dni później, 18 kwietnia.

 • Środowisko

  Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF: wnioski od 11 marca

  Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, od czwartku 11 marca mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020.

 • Ogólne

  Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo. Kampania informacyjno-edukacyjna

  Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

 • Bezpieczeństwo

  Bezpieczniej z aplikacją STOP COVID

  Aplikacja STOP COVID ProteGO Safe to obok noszenia muszeczki, zachowania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem.