Aktualności

 • Zdrowie

  Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków komisji konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego w 2021 roku.

 • 3 mln zł na termomodernizację budynku basenu

  Powiat Pszczyński otrzyma niemal 3 mln zł unijnego dofinansowania na termomodernizację budynku basenu przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Inwestycja zakłada również zastosowanie odnawialnych źródeł energii.

 • Ogólne

  Wyścig po życie Filipka trwa

  Organizmy jeszcze nie zdążyły zregenerować się po ogromnym wysiłku, jakim było pokonanie na rowerach 1312 km w sześć dni, a już planują kolejne wyzwanie. Wszystko dla Filipka Cholewy, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

 • Ogólne

  Muzyka niosła się po ulicy Sokoła w Pszczynie

  Przy Centrum Przesiadkowym odbył się pierwszy z letnich koncertów w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę”. Na plenerowej scenie rozbrzmiewały dźwięki instrumentów i głosy solistów pszczyńskiego Ogniska Muzycznego.

 • Bezpiecznie rowerem po powiecie pszczyńskim

  Jak rowerzyści powinni poruszać się po drogach jednokierunkowych? Jak zachować się na zakończeniu drogi dla rowerów, na niebezpiecznych przejazdach przez jezdnię oraz na pasach ruchu w określonych kierunkach jazdy? Podpowiedzi można znaleźć w trzecim filmie, który powstał w ramach projektu „Bezpiecznie rowerem po powiecie pszczyńskim”.

 • Uczniowie PZS nr 1 będą mieli kolejne nowoczesne pracownie

  W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie w budynku warsztatów szkolnych rozpoczęły się prace budowlane. W nowoczesnych pracowniach kształcenia zawodowego będą kształcić się przyszli operatorzy obrabiarek skrawających, elektrycy, mechanicy pojazdów samochodowych oraz technicy usług fryzjerskich.

 • Przedsiębiorczość

  PUP Pszczyna. Razem po sukces

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie realizuje projekt pn. „Razem po sukces. Aktywizacja osób młodych, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku lub będących w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie pszczyńskim” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Oświata

  Graficy z PZS nr 1 wygrali mobilną pracownię komputerową

  W konkursie plastyczno-cyfrowym dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!” technicy grafiki i poligrafii cyfrowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wygrali wyposażenie pracowni komputerowej - 16 laptopów wraz z szafą do przechowywania.

 • Pierwsze warstwy asfaltu już są

  W ostatnich dniach trwały prace związane z układaniem pierwszych warstw asfaltu na przebudowywanych ulicach Szkolnej w Porębie i Porębskiej w Radostowicach.

 • Pomoc konsumentom

  Uwaga Konsumenci!

  Przypominamy, że od dnia 3 lipca 2021 r. zmieniają się przepisy prawa energetycznego, w tym m.in. w zakresie sposobu zawierania umów sprzedaży paliw gazowych, energii elektrycznej lub umów kompleksowych dotyczących dostarczania tych paliw lub energii.