Aktualności

 • Ogólne

  Misją rolnictwa jest tradycja i nowoczesność

  Dożynki to symbol szacunku dla ciężkiej pracy rolników. W pierwszą niedzielę września w gminie Pawłowice świętowano zakończenie tegorocznych żniw podczas Dożynek Gminno-Powiatowych.

 • Oświata

  Wsparcie dla szkół w akcji szczepień

  Powiat Pszczyński oferuje wsparcie w nałożonych na dyrektorów szkół obowiązkach związanych z organizacją w placówkach szczepień młodzieży przeciwko COVID-19.

 • Ogólne

  Województwo śląskie przystąpiło do badania ruchu

  Ruszają badania w ramach prac nad Regionalnym Planem Transportowym, w ramach których zrealizowane zostaną badania zachowań transportowych mieszkańców, pomiary natężenia ruchu na granicach województwa oraz badania ankietowe w wybranych centrach handlowych.

 • Inwestycje

  Droga w Studzionce została wyremontowana

  Zakończył się remont drogi powiatowej przy ul. Czarne Doły na odcinku od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do wcześniej wyremontowanego fragmentu jezdni w kierunku Wisły Wielkiej.

 • Ogólne

  Zapraszamy na Dożynki Gminno-Powiatowe w Pawłowicach

  Dożynki to święto będące ukoronowaniem całorocznego trudu rolników, czas wytchnienia i dziękczynienia za plony. W tym roku rolnicy z całego powiatu będą świętować 5 września podczas Dożynek Gminno-Powiatowych w Pawłowicach.

 • Inwestycje

  Będą kolejne inwestycje drogowe

  Dzięki współpracy z gminami możliwe jest zwiększenie ilości realizowanych inwestycji na drogach powiatowych.

 • Oświata

  Uczniowie wracają do szkolnych ławek

  Dla 2601 uczniów powiatowych szkół ponadpodstawowych - podobnie jak dla ich kolegów i koleżanek w całym kraju - w środę rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu

  IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Wydano także ostrzeżenie hydrologiczne 3. stopnia o wezbraniu z przekroczeniem stanów alarmowych.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.