Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Trwają przygotowania do Festiwalu Deszczowa Poezja

  Organizatorzy Festiwalu Deszczowa Poezja od kilku dni za pomocą biodegradowalnej hydrofobowej farby nanoszą poezję na chodniki. W przestrzeni publicznej pojawią się utwory lokalnych i polskich poetów, które będą niewidoczne - dopóki nie zacznie padać.

 • Ogólne

  Zapraszamy na Festiwal Deszczowa Poezja

  Spotkania autorskie z wybitnymi poetami, wystawa zdjęć z Wisławą Szymborską i deszczowanie wierszy - to główne punkty Festiwalu Deszczowa Poezja, który potrwa od 19 do 22 października w powiecie pszczyńskim. Na mokrych chodnikach ukażą się wiersze znanych poetów. Wszystko za sprawą specjalnego sprayu, który zniknie po wyschnięciu, a wiersze będą niewidoczne - dopóki nie zacznie padać.

 • Oświata

  Nauczyciel to jeden z najpiękniejszych zawodów

  13 października odbyły się tegoroczne powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie których dyrektorzy oraz nauczyciele zatrudnieni w powiatowych szkołach i placówkach oświatowych otrzymali Nagrody Starosty Pszczyńskiego.

 • Przedsiębiorczość

  Powiat pszczyński przedsiębiorczością stoi

  Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego odebrali Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiej. Podczas kilkunastu edycji Gali Przedsiębiorczości Powiat Pszczyński wyróżnił ponad 50 firm, dla których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale również wspieranie i rozwój lokalnych społeczności oraz promocja powiatu w kraju i za granicą.

 • Ogólne

  Ponad 100 zawodników grało w pickleballa

  Przez 3 dni w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozgrywany był Joola Polish Open 2023, czyli 4. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Pickleballu. Tegoroczna edycja był rekordowa. Zagrało w niej 104 zawodników z czterech państw - Polski, Czech, Węgier i Holandii.

 • Oświata

  Nagrodzeni za osiągnięte sukcesy. Kolejni uczniowie otrzymali stypendia starosty

  Przez cały rok szkolny rozwijali swoje umiejętności i osiągali sukcesy, a teraz przyszła pora na zebranie laurów. Magdalena Boruta, Rafał Cebula, Magdalena Pala i Oliwia Łuka to uczniowie powiatowych szkół ponadpodstawowych oraz tegoroczni laureaci stypendiów starosty pszczyńskiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2022/23.

 • Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

  Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Piaskowej w Suszcu.

 • Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

  Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Kasztanowej w Woli.

 • Oświata

  O samorządzie z uczniami „Chrobrego”

  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie uczestniczyli w lekcji o samorządzie w murach Starostwa Powiatowego w Pszczynie.