Aktualności

 • Zdrowie

  Z władzami NFZ o kondycji szpitali powiatowych

  W centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie odbyło się spotkanie istotne dla ochrony zdrowia w Polsce z udziałem samorządowców i Zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Konwent Starostów Województwa Śląskiego reprezentowali Barbara Bandoła - starosta pszczyńska i Andrzej Kalata - starosta żywiecki.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o upałach

  IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach w powiecie pszczyńskim.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 z późn. zm.) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

 • Oświata

  Miernik jakości powietrza dla powiatowej szkoły

  Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie w ramach projektu ekologicznego otrzyma miernik do oznaczania jakości powietrza, wyświetlacz LED podający aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5 oraz oraz pakiet materiałów interaktywnych na temat smogu.

 • Ogólne

  Manhattan najlepszy wśród oldbojów

  9. Turniej Piłki Nożnej Olbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego wygrał zespół Manhattan Trzebinia. W strugach deszczu do rywalizacji na boisku piłkarskim Orlik Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie przystąpiło sześć drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

 • Ogólne

  Pokonali ponad 10-kilometrową górską trasę

  Trasa wycieczki zorganizowanej przez KST „Diablak” prowadziła z Rajczy przez Polanę Cukiernica (905m n.p.m.) do schroniska PTTK na Hali Boraczej i dalej do Żabnicy Skałki.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2022.

 • Pomoc konsumentom

  Wakacje kredytowe. Ruszyła specjalna infolinia

  W związku z wejściem w życie ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, rzecznik finansowy zdecydował o uruchomieniu infolinii oraz skrzynki mailowej dedykowanej „wakacjom kredytowym”.

 • Test sprawności syren alarmowych

  W najbliższy poniedziałek 1 sierpnia o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

 • Pomoc konsumentom

  Letnie wyprzedaże - rabaty, reklamacje i zwroty

  Przedsiębiorcy stosują różne chwyty marketingowe, które mają sprawić, że podejmiesz decyzję szybko i bez zastanowienia. W ten sposób mogą skłonić Cię do zakupu rzeczy niepotrzebnej, w zawyżonej cenie lub słabej jakości. UOKiK przypomina, jakie masz prawa w sezonie letnich obniżek.