Aktualności

 • Inwestycje

  Ulica Jana Pawła II w Kobielicach ma nową nawierzchnię

  Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Jana Pawła II w Kobielicach. Zmodernizowany odcinek zyskał nową nawierzchnię. Wyremontowane zostały także pobocza. Część drogi została przebudowana w poprzednich latach.

 • Dla niepełnosprawnych

  W naszym powiecie działa modelowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

  Pierwsze Forum Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych województwa śląskiego poświęcone było funkcjonowaniu rad i najlepszych praktyk. I choć w wielu samorządach jest sporo w tym temacie do poprawy, Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych działająca przy staroście pszczyńskim stawiana była jako przykład do naśladowania.

 • Kolejne nowoczesne pracownie zawodowe w powiatowej szkole

  Pracownie obrabiarek i motoryzacyjna w budynku warsztatów samochodowych służą już uczniom. Właśnie rozpoczęły się prace związane z utworzeniem pracowni fryzjerskiej oraz elektrycznej w budynku PZS nr 1 w Pszczynie. Przy ul. Bogedaina trwa gruntowny remont pomieszczeń parteru oraz wejścia głównego.

 • Ogólne

  Znaleziono telefon komórkowy

  24 września 2021 r. w Pszczynie przy ul. Malinowej znaleziono czarny telefon komórkowy OPPO, w tyle za osłonką obrazek z czekolady.

 • Inwestycje

  Będzie projekt przebudowy chodnika i ronda na Starej Wsi

  W tym roku przygotowany zostanie projekt przebudowy chodnika na ul. Żorskiej i ul. Staromiejskiej. Dokumentacja obejmie także przebudowę na rondo skrzyżowania ulic Żorskiej, Batalionów Chłopskich oraz Staromiejskiej na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie.

 • Pomoc konsumentom

  Przed pokazem odwiedź Powiatowego Rzecznika Konsumentów

  Wybierasz się na prezentację produktów bądź usług? Przed pokazem skonsultuj się osobiście lub telefonicznie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Pszczynie. Uchroń się przed niechcianym zakupem i utratą pieniędzy.

 • Oświata

  Tomasz Kurtok z „Nagrodą im. prof. Stanisława Ciska”

  Absolwent I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie został nagrodzony za wysokie wyniki w nauce i na maturze, a także wzorową postawę. Nagrodę imienia byłego nauczyciela szkoły otrzymują najbardziej uzdolnieni absolwenci.

 • Ogólne

  Pomaganie przez bieganie

  Pobiegli, aby pomóc podopiecznym zameczku w Rudołtowicach oraz Filipkowi Cholewie. Na starcie V Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach stawili się chodziarze i biegacze. W rywalizacji wzięły udział także dzieci.

 • Ogólne

  Kobiety nie z tej ziemi

  Sześć wyjątkowych kobiet otrzymało „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”. Poprzez swoją codzienną pracę mogą być inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych.

 • Zdrowie

  Jest szansa na upiększenie ogrodu przy pszczyńskim szpitalu

  Pojawił się pomysł na zagospo­darowanie zielonej przestrzeni przyszpitalnej w taki sposób, żeby jej pię­kno było uch­wytne dla chorych, starszych, niepełnosprawnych. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego: ogólnogminny „Pszczyński ogród polisen­so­ryczny” oraz lokalny „Zakątek ter­apeu­ty­czny dla osób z chorobami somaty­cznymi”.

 • Ogólne

  Pobiegną, aby pomóc Filipkowi Cholewie i podopiecznym zameczku w Rudołtowicach

  W sobotę, 25 września wystartuje piąta edycja Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach, z którego środki zostaną przeznaczone na rzecz Specjalnego Ośrodka Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla dzieci niewidomych i niedowidzących w Rudołtowicach oraz na leczenie chorego na SMA Filipka Cholewy.