Aktualności

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem oraz w poczuciu ogromnej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Kaziemierza Płachny.

 • Zdrowie

  Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia

  Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Od 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym.

 • Środowisko

  Czasu na wymianę „kopciuchów” coraz mniej

  „Wymień́ piec. Nie zwlekaj. Czas ucieka”. To hasło kampanii informacyjnej stowarzyszenia Nie Dokarmiaj Smoga Pszczyński Alarm Smogowy, którą wspiera powiat pszczyński. Patronat nad kampanią objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

 • Inwestycje

  2021 rok bogaty w powiatowe inwestycje

  Powiat pszczyński w budżecie na 2021 rok zaplanował ponad 20 inwestycji. Najwięcej środków wydatkowanych zostanie na poprawę powiatowej infrastruktury drogowej, zadania w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie oraz w powiatowych szkołach.

 • Ogólne

  Posłuchaj wyjątkowego brzmienia organów z Brzeźc

  W ostatnich tygodniach zakończyły się prace konserwatorskie organów w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Brzeźcach. Dzięki wsparciu powiatu pszczyńskiego powstały profesjonalne nagrania muzyki organowej. Teraz każdy może posłuchać wyjątkowego brzmienia tego zabytkowego instrumentu.

 • Ogólne

  Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

  Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz świadczonej od zeszłego roku bezpłatnej mediacji.

 • Ogólne

  29. WOŚP zagra dla dziecięcej laryngologii

  Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia. Mimo wielu przeciwności, sztaby są gotowe, by zbierać środki na ratowanie zdrowia i życia Polaków.

 • Środowisko

  Zostało niewiele czasu na wymianę najstarszych "kopciuchów"

  Jeśli wciąż użytkujesz stary kocioł na paliwo stałe, musisz go wymienić na nowy, co najmniej 5 klasy albo zastosować inne źródło ciepła. Kotły eksploatowane powyżej 10 lat lub nieposiadające tabliczki znamionowej trzeba wymienić do końca 2021 roku.

 • Ogólne

  Nagrody starosty w dziedzinie kultury. Czekamy na zgłoszenia

  Do końca stycznia można zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Mogą ją otrzymać osoby fizyczne będące mieszkańcami powiatu pszczyńskiego, osoby prawne oraz inne podmioty.