Aktualności

 • Ogólne

  Pomaszerują z kijami wokół Zbiornika Łąckiego

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Koło Turystyczne „Dreptej” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie zapraszają do udziału w IX. Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego, który w sobotę 21 maja wystartuje z Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.

 • Bezpieczeństwo

  Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP

  Premier RP podpisał zarządzenia przedłużające, do 30 kwietnia 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE-CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO, który został wprowadzony na terytorium całego kraju.

 • Wypiekany z tradycją, pasją i sercem

  Chleb z łopaty z chrupiącą skórką to ulubieniec klientów Piekarni-Cukierni „u Brzęczka”. Produkt uzyskał certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Oświata

  Nad planszami pochyliło się 34 młodych szachistów

  Szachy uczą planowania, logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i dobrą pamięć. W Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego.

 • Czas na roboty drogowe na ul. Jedności

  Obecnie prowadzone są prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Po świętach w Studzionce rozpocznie się pierwszy etap robót drogowych na odcinku od skrzyżowania z ul. Jedności do skrzyżowania z ul. Wieczorka.

 • Ogólne

  Webinar „Smog a zdrowie”

  HEAL Polska oraz Pszczyński Alarm Smogowy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w webinarze poświęconym tematowi wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie, który odbędzie się 20 kwietnia w godz. 18.30-20.00. Patronem wydarzenia jest Powiat Pszczyński.

 • Organizacje pozarządowe

  Protokół z konsultacji - „Kwiatami rozweselamy ten świat” - zorganizowanie warsztatów florystycznych dla mieszkańców powiaty pszczyńskiego

  31 marca 2022 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Wisła Wielka na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Kwiatami rozweselamy ten świat” - zorganizowanie warsztatów florystycznych dla mieszkańców powiaty pszczyńskiego w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.

 • Blisko 80 tys. zł na budowę instalacji fotowoltaicznej

  Powiat Pszczyński otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Środki zostaną przeznaczone na budowę instalacji fotowoltaicznej na budynkach Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie o przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1

 • Pomóż w zaopatrzeniu "marketu pomocy" na Bielskiej

  „Market pomocy” odwiedziło ponad 3000 osób uciekających przed wojną w Ukrainie. To miejsce, w którym bezpłatnie mogą wyposażyć się w artykuły pierwszej potrzeby. O zaopatrzenie dbają dobrzy ludzie - mieszkańcy i przedsiębiorcy.