Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Oświata

  Wyniki matury w „Chrobrym” lepsze niż w kraju

  W tym tygodniu maturzyści dowiedzieli się, jak poszedł ich egzamin dojrzałości, który napisali w maju. W powiecie pszczyńskim najlepsze średnie wyniki z przedmiotów podstawowych na maturze osiągnęli absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

 • Oświata

  O dynamicznym nauczaniu podczas szkolenia w Hiszpanii

  15 nauczycieli pszczyńskiej „Samochodówki” spędziło tydzień w Granadzie, gdzie szkolili się z dynamicznego nauczania w ramach projektu finansowanego ze środków Erasmus+ w ramach uzyskanej akredytacji.

 • Oświata

  Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

  21 czerwca dla uczniów rozpoczęły się wakacje. Zanim to się stało, młodzież kształcąca się w powiatowych szkołach ponadpodstawowych odebrała świadectwa. Prawie 150 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.

 • Oświata

  Wnioski o stypendium starosty

  W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w terminie do 30 czerwca 2024 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie Stypendium Starosty Pszczyńskiego.

 • Oświata

  Natura inspiruje naukowców

  Od 5 lat odbywa się Pszczyńskie Forum Nauki. Redaktor Wiktor Niedzicki podczas rozpoczynającej się jubileuszowej edycji wydarzenia wygłosił kolejny wykład w Pszczynie.

 • Oświata

  Kulinarna bitwa na smaki w pracowni gastronomicznej powiatowej szkoły

  W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Kulinarny, w którym rywalizowało osiem drużyn z czterech krajów - uczniowie szkoły z Polski i Ukrainy z kierunków gastronomicznych oraz przyszli kucharze z Norwegii i Republiki Czeskiej.

 • Oświata

  Wybór szkoły ponadpodstawowej to ważna sprawa

  Ósmoklasiści mają już za sobą egzaminy na zakończenie podstawówki. Czas na wybór szkoły ponadpodstawowej. Trwa właśnie rekrutacja. Warto zapoznać się z różnorodną ofertą edukacyjną przygotowaną przez szkoły prowadzone przez Powiat Pszczyński.

 • Oświata

  Przygotowali jedną z najlepszych etiud filmowych

  Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie znaleźli się w gronie 15 laureatów VII edycji projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” realizowanego od kilku lat przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN i Biuro Edukacji Narodowej wraz z Biurem Przystanków Historia.

 • Oświata

  Boot Camp na zakończenie „Słonecznego Tygodnia”

  Dla uczniów z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie w słowniku „Nie potrafię” - nie istnieje. To właśnie pod takim hasłem odbył się tegoroczny Boot Camp, czyli terenowy tor przeszkód, który zakończył 23. Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany w powiecie pszczyńskim jako „Słoneczny tydzień”.

 • Oświata

  Słoneczny jubileusz Oddziału ZSS nr 3 przy DPS w Pielgrzymowicach

  Jubileusz 25-lecia działalności Oddziału Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach i rozstrzygnięcie 13. edycji Konkursu zapoczątkowały XXII. Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako „Słoneczny Tydzień”.

 • Oświata

  Nauczycielki z "Rolniczoka" na zagranicznych szkoleniach zawodowych

  W kwietniu dwie nauczycielki przedmiotów gastronomicznych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczyły w zagranicznym szkoleniu w Portugalii. Projekt "Bilet do kariery - III" realizowany w ramach akredytacji Erasmusa pozwolił zdobyć cenne doświadczenie i zapoznać się z międzynarodowymi standardami branżowymi i europejskimi praktykami biznesowymi.

 • Oświata

  Ruszył maturalny maraton i potrwa do 24 maja

  7 maja o godzinie 9.00 w całej Polsce rozpoczęły się matury. Maturzyści w pierwszej kolejności mierzą się z językiem polskim. W placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński do egzaminu przystąpiło prawie 400 abiturientów.

 • Oświata

  Nauczyciele z "Samochodówki" na stażu w Granadzie

  W kwietniu nauczyciele z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie spędzili tydzień w Granadzie, gdzie doskonalili swoje kompetencje zawodowe obserwując pracę w hiszpańskich zakładach branży chłodnictwa i klimatyzacji, mechanicznej, IT oraz fryzjerskiej. Nauczyciele zapoznali się z organizacją pracy w przedsiębiorstwach związanych ze specyfiką nauczanych przez siebie przedmiotów.