Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Oświata

  Język francuski jest inwestycją we własną przyszłość

  14. edycja Powiatowego Dnia Frankofonii odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie. Wzięli w niej udział uczniowie 10. szkół z powiatu pszczyńskiego, którzy uczą się języka francuskiego - zarówno podstawowych, jak i z liceów.

 • Oświata

  Powiatowy Konkurs o matematyce dla dzieci i młodzieży

  Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie i Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego do udziału w 10. edycji Powiatowego Konkursu „Prezentacja multimedialna lub film z matematyki”.

 • Oświata

  "Samochodówka" kształci nowocześnie

  Strumet na podstawie umowy patronackiej od lat wspiera Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. gen Józefa Bema w Pszczynie w zakresie nowoczesnego kształcenia w branży motoryzacyjnej oraz ślusarskiej. O dalszej współpracy starosta Barbara Bandoła rozmawiała z prezesem firmy, Olafem Sznapką.

 • Oświata

  Erasmus Plus w PZS 1: Ostatnia prosta na drodze do Alicante

  20 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w poniedziałek 6 marca wyleci do Alicante, aby zdobyć nowe doświadczenie i doskonalić swoje umiejętności zawodowe w Hiszpanii. Uczestnicy projektu Erasmus Plus zakończyli już formalne przygotowania do wyjazdu na staż. w Hiszpanii.

 • Oświata

  Uczniowie we Frydku mają szkołę jak marzenie

  Po zakończonej rozbudowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku przyszedł czas na oficjalne otwarcie nowego budynku. Wydarzeniu towarzyszyły podpisanie aktu erekcyjnego, występy artystyczne oraz zwiedzenie budynku szkoły i przedszkola.

 • Oświata

  Dyrektor PZS nr 1 przechodzi na emeryturę

  Teresa Wojtanowicz kończy pracę na stanowisku dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie. Z placówką związała całe swoje zawodowe życie.

 • Oświata

  Uczniowie pokazali matematykę na zdjęciach

  40 uczestników Powiatowego Konkursu Matematycznego „Fotografia okiem matematyka” pokazało, że królowe nauk można zobaczyć dosłownie wszędzie - w pięknie krajobrazu, codziennych czynnościach i otaczających nas przedmiotach.

 • Oświata

  Studniówka maturzystów „Chrobrego”

  W piątek 10 lutego uczniowie czterech klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie rozpoczęli odliczanie do matury. Tej nocy nikt jednak nie myślał o egzaminie dojrzałości. Liczyła się przede wszystkim świetna zabawa.

 • Oświata

  Maturzyści z PZS nr 2 zatańczyli poloneza

  To był niezapomniany wieczór dla tegorocznych maturzystów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Ponad 200 osób bawiło się na studniówce największej szkoły ponadpodstawowej w powiecie pszczyńskim w Domu Przyjęć Markowy w Porębie.