Aktualności

 • Oświata

  Młodzi konstruktorzy z „Samochodówki” zbudowali gokarta

  Gokart z napędem elektrycznym zbudowany przez uczniów i nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie osiągnął bardzo dobre wyniki czasu przejazdu podczas podsumowania projektu „Ready, Steady, Go!” w Czechach realizowanego w latach 2018-2021.

 • Oświata

  Uczniowie i nauczyciele spotkali się z sędzią Anną Marią Wesołowską

  Młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesław Chrobrego w Pszczynie uczestniczyła w wykładzie sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Z dyrektorami, nauczycielami, pedagogami i psychologami szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego rozmawiała o edukacji prawnej dzieci i młodzieży.

 • Oświata

  Ocalić od zapomnienia

  Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie wraz z opiekunem Anną Harazin włączyli się w jesienną akcję sprzątania cmentarza żydowskiego.

 • Oświata

  Nauczyciele z pasją

  Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej starosta pszczyńska Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli nagrody dyrektorom oraz nauczycielom placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

 • Oświata

  Niemal 4,5 tysiąca zeszytów do edukacji muzyczno-regionalnej trafi do uczniów

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu został zaprezentowany zeszyt do edukacji muzyczno-regionalnej, który zostanie przekazany uczniom klas I-III szkół podstawowych. Publikacja składa się m.in. z dziesięciu pieśni ludowych, kolorowanek i kodów QR do melodii nagranych przez zespół „Radość”.

 • Oświata

  Tomasz Kurtok z „Nagrodą im. prof. Stanisława Ciska”

  Absolwent I Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie został nagrodzony za wysokie wyniki w nauce i na maturze, a także wzorową postawę. Nagrodę imienia byłego nauczyciela szkoły otrzymują najbardziej uzdolnieni absolwenci.

 • Oświata

  Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

 • Oświata

  Wsparcie dla szkół w akcji szczepień

  Powiat Pszczyński oferuje wsparcie w nałożonych na dyrektorów szkół obowiązkach związanych z organizacją w placówkach szczepień młodzieży przeciwko COVID-19.

 • Oświata

  Uczniowie wracają do szkolnych ławek

  Dla 2601 uczniów powiatowych szkół ponadpodstawowych - podobnie jak dla ich kolegów i koleżanek w całym kraju - w środę rozpoczął się nowy rok szkolny 2021/2022.

 • Oświata

  „Chrobry” gości kolegów i koleżanki z zagranicy

  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie w ramach programu Erasmus+ odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Węgier, Austrii, Litwy i Grecji. To kontynuacja projektu pt. „Don’t worry, be healthy”. W ciągu pięciu dni młodzież pozna region oraz weźmie udział w warsztatach żywieniowych.

 • Oświata

  Graficy z PZS nr 1 wygrali mobilną pracownię komputerową

  W konkursie plastyczno-cyfrowym dla szkół „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!” technicy grafiki i poligrafii cyfrowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wygrali wyposażenie pracowni komputerowej - 16 laptopów wraz z szafą do przechowywania.