Aktualności

 • Oświata

  PZS nr 1: Katyń 1940’ Pamiętamy!

  Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie po raz kolejny obchodzili Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, by oddać hołd jej ofiarom.

 • Oświata

  Zainteresuj się nauką

  15 kwietnia rusza druga edycja Pszczyńskiego Forum Nauki. Bogaty program oraz udział wybitnych popularyzatorów nauki pozwala mieć pewność, że będzie to inspirujący czas.

 • Oświata

  Ósmoklasisto, wybierz powiatową szkołę ponadpodstawową

  Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Pszczyna, czy bardziej odległe miasta? Te i inne pytania wciąż zadaje sobie wielu ósmoklasistów. Warto zapoznać się z ofertą szkół powiatowych na rok szkolny 2021/22. Dokumenty do placówek będzie można składać od 17 maja.

 • Oświata

  Międzynarodowa Konferencja PILGRIM

  Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie był organizatorem VII Międzynarodowej Konferencji PILGRIM online. W powiecie pszczyńskim obecnie jest łącznie 13 placówek, które przyłączyły się do Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM

 • Oświata

  Pomoc dla uczniów w kryzysie

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pszczynie przygotowała cykl spotkań online dla nauczycieli oraz rodziców, by pomóc dzieciom i młodzieży w sytuacji kryzysu psychologicznego. Przedłużająca się izolacja oraz nauka zdalna powodują, że sytuacje kryzysowe się nasilają, a uczniowie tracą motywację do nauki.

 • Oświata

  ZS nr 3 ma szansę na zieloną pracownię

  Wśród 50 laureatów tegorocznej edycji konkursu „Zielona Pracownia Projekt'2021” znalazł się Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

 • Oświata

  Na poddaszu internatu PZS nr 2 powstaną pracownie

  Trwają przygotowania do modernizacji poddasza budynku internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2. Powiat pszczyński wyda niemal 700 tys. zł na prace budowlane i wykonanie pomieszczeń dla pracowni komputerowych. Planowana jest również modernizacja układu komunikacyjnego wokół szkoły.

 • Oświata

  Szkolna kuchnia i stołówka jak nowe

  W Zespole Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie zakończyły się prace związane z doposażeniem i poprawą standardu kuchni oraz stołówki szkolnej.

 • Oświata

  Powstaną cztery kolejne pracownie kształcenia zawodowego

  Powiat pszczyński pozyskał 765 tys. zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na rozbudowę bazy oświatowej w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. W ramach projektu powstaną cztery kolejne pracownie kształcenia zawodowego.

 • Oświata

  Chrobry ze srebrną tarczą, a PZS nr 1 z brązową

  Znane są już najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. W ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” tradycyjnie znalazły się szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat pszczyński.