Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Oświata

  Absolwenci Liceum Pedagogicznego wspominają swoją szkołę

  Choć ostatni absolwenci opuścili mury Liceum Pedagogicznego w Pszczynie w 1970 roku, pamięć o szkole jest ciągle żywa. 21 września w sali gimnastycznej popularnej „ćwiczeniówki” przy ul. Batorego zebrało się ponad 200 absolwentów, by świętować 100-lecie swojej szkoły.

 • Oświata

  Justyna Figołuszka dyrektorem "Samochodówki"

  1 września starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli akt powierzenia stanowiska dyrektora drugiej co do wielkości szkoły ponadpodstawowej prowadzonej przez Powiat Pszczyński.

 • Oświata

  Wakacje to czas remontów w powiatowych szkołach

  Wielkimi krokami zbliża się pierwszy dzwonek. Uczniowie przygotowują się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a w szkołach skończyły się ostatnie remonty. W czasie dwóch letnich miesięcy w powiatowych placówkach działo się naprawdę dużo.

 • Oświata

  Nauczyciele z „Samochodówki” na szkoleniu w Hiszpanii

  16-osobowa grupa nauczycieli z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie uczestniczyła w tygodniowym szkoleniu „Nauczyciel jako trener, mentor, coach” w hiszpańskiej Granadzie, które odbyło się w ramach projektu finansowanego ze środków Erasmus+.

 • Oświata

  Podsumowali projekt „Uczyć po europejsku- II”

  Dobiegł końca projekt „Uczyć po europejsku - II”, w ramach którego nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie mieli okazję wziąć udział w zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych w Hiszpanii oraz Irlandii realizowanych w ramach Akredytacji Erasmusa.

 • Oświata

  Nauczyciele PZS nr 2 w Pszczynie na zagranicznych kursach językowych

  „Uczyć po europejsku - II” to tytuł projektu, w którym uczestniczyła kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Dzięki niemu mieli okazję wziąć udział w zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych w Hiszpanii oraz Irlandii realizowanych w ramach Akredytacji Erasmusa.

 • Oświata

  Rok szkolny zakończony, a wakacje oficjalnie rozpoczęte

  23 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego. Wielkie wydarzenie, które rozpoczyna przez 10 miesięcy wyczekiwane wakacje. Dziś młodzi ludzie kształcący się w placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrali świadectwa. Ponad 100 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.

 • Oświata

  W „Samochodówce” podsumowano projekty Erasmus+

  W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się spotkanie podsumowujące działania w ramach projektów unijnych, w którym uczestniczyli przedstawiciele okolicznych szkół. Uczniowie i nauczyciele podzieli się wrażeniami z wyjazdów i opowiedzieli o doświadczeniach zdobytych w Hiszpanii.

 • Oświata

  Uczeń PZS nr 1 w Pszczynie w finale ogólnopolskiego konkursu

  Błażej Pławecki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie w miniony weekend brał udział w finałowych zmaganiach konkursu Young Car Mechanic. To europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych.

 • Oświata

  Przyszedł czas na naukę montażu podcastów

  Na początku nagrywali dźwięki w wybranych muzeach i izbach regionalnych, potem spotkali się ze swoimi rozmówcami w profesjonalnym studiu nagraniowym. Teraz młodzież trzech szkół, która uczestniczy w projekcie „Z mikrofonem po muzeach” uczyła się montażu podcastów.