Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Piątkowe „Prania pachnące sztuką” przesunięte na inne terminy

  Ważny komunikat. Ze względu na silne opady deszczu, grad i burze, które przeszły nad naszym powiatem oraz zapowiadane dalsze niesprzyjające warunki pogodowe wspólnie z Zarządem osiedla Śródmieście w Pszczynie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suszcu podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszych plenerowych wernisaży wystaw: „Dzieciom” Anny Stoszek-Szroborz i „Radościowice” Pawła Widery w ramach projektu „Pranie pachnące sztuką”. O nowych terminach poinformujemy w późniejszym czasie.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach

  IMGW-PIB w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Wydane zostało również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Ogólne

  Zapach sztuki unosi się w ogrodzie Starostwa

  Wernisaż malarstwa Moniki Balcar-Konieczny zainaugurował „Pranie pachnące sztuką”, czyli cykl plenerowych wystaw pszczyńskich artystów w różnych przestrzeniach powiatu. Wydrukowane na płótnach, przewieszone na sznurze i przypięte klamerkami obrazy można oglądać do końca wakacji od strony ulicy 3 Maja.

 • Ogólne

  Wspólne ćwiczenia dla zdrowia

  Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Powiat Pszczyński w czasie wakacji zapraszają na bezpłatne treningi tai chi. To pochodząca z Chin forma sztuk walki, ale przede wszystkim ćwiczenia relaksacyjno-zdrowotne dla osób w każdym wieku, w tym seniorów. Patronat nad wydarzeniem objęło Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Sportowcy z powiatu pszczyńskiego odnoszą sukcesy

  Daniel Osiński, Sławomir Formas czy Agata Sekta - to tylko kilka nazwisk sportowców z terenu powiatu pszczyńskiego, którzy w ostatnim czasie osiągnęli kolejne sukcesy w swoich dyscyplinach sportowych.

 • Oświata

  Wyniki matury w „Chrobrym” lepsze niż w kraju

  W tym tygodniu maturzyści dowiedzieli się, jak poszedł ich egzamin dojrzałości, który napisali w maju. W powiecie pszczyńskim najlepsze średnie wyniki z przedmiotów podstawowych na maturze osiągnęli absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody, stopnia 1.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego.

 • Ogólne

  Amber Attic zagra na "Przesiądź się na kulturę"

  19 lipca przy Centrum Przesiadkowym w Pszczynie w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” wystąpi zespół Amber Attic działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie.

 • Ogólne

  Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z aktualnej listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa to źródło informacji o instytucjach i organizacjach udzielających nieodpłatnych porad rodzinnych czy psychologicznych na terenie powiatu pszczyńskiego. Korzystając z niej, dowiesz się, gdzie szukać pomocy w zakresie praw konsumentów, dziecka, pacjenta, osób niepełnosprawnych i nie tylko.

 • Ogólne

  Nasze siatkarki mistrzyniami Polski

  Zawodniczki UKS Centrum Pszczyna przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie: Maja Jędrysik i Maja Swadźba zdobyły mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej U-11 podczas turnieju, który w weekend został rozegrany w Kołobrzegu.

 • Oświata

  O dynamicznym nauczaniu podczas szkolenia w Hiszpanii

  15 nauczycieli pszczyńskiej „Samochodówki” spędziło tydzień w Granadzie, gdzie szkolili się z dynamicznego nauczania w ramach projektu finansowanego ze środków Erasmus+ w ramach uzyskanej akredytacji.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o upale

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o upałach dla powiatu pszczyńskiego.