Aktualności

 • Ogólne

  Ustaw światła w samochodzie. Za darmo

  Od 25 do 29 października kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i prawidłowo ustawić światła pojazdów we wszystkich stacjach kontroli pojazdów na terenie powiatu pszczyńskiego. Rusza wspólna akcja Powiatu Pszczyńskiego, Komendy Powiatowej Policji oraz diagnostów.

 • Bezpieczeństwo

  Doskonalili umiejętność udzielania pierwszej pomocy

  Uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w I Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy. W prozdrowotnej edukacyjnej rywalizacji startowały trzyosobowe drużyny ratownicze z placówek z powiatu pszczyńskiego i powiatu bielskiego.

 • Ogólne

  Powiatowy Sztab WOŚP znowu będzie pomagał dzieciom

  30 stycznia odbędzie się kolejny, tym razem 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem jubileuszowego finału i celem zbiórki będzie pozyskanie środków na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

 • Ogólne

  Wydłużenie czasu składania wniosków

  Stowarzyszenie „Region Beskidy” zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie mikroprojektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014-2020.

 • Oświata

  Uczniowie i nauczyciele spotkali się z sędzią Anną Marią Wesołowską

  Młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesław Chrobrego w Pszczynie uczestniczyła w wykładzie sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Z dyrektorami, nauczycielami, pedagogami i psychologami szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu pszczyńskiego rozmawiała o edukacji prawnej dzieci i młodzieży.

 • Ogólne

  Śląscy starostowie z propozycjami ws. potrzeb zdrowotnych

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się robocze spotkanie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. Śląscy starostowie pracowali nad uwagami do projektu Planu Transformacji dla Województwa Śląskiego na lata 2022-26 w zakresie zdrowia.

 • Zdrowie

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Zgodnie z Zarządzeniem nr 34/2021 Starosty Pszczyńskiego z dnia 5 października 2021 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021, w dniach od 8 października 2021 r. do 18 października 2021 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne.

 • Oświata

  Ocalić od zapomnienia

  Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie wraz z opiekunem Anną Harazin włączyli się w jesienną akcję sprzątania cmentarza żydowskiego.