Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  O drogach na wojewódzkim konwencie w Korbielowie

  Drogom powiatowym poświęcony był Konwent Powiatów Województwa Śląskiego, który odbył się w Korbielowie w powiecie żywieckim. Powiat Pszczyński reprezentował członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Nogły.

 • Ogólne

  Awaria sieci telefonicznej

  Ze względu na zewnętrzną awarię sieci telefonicznej, od rana 26 lipca nie działają telefony w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Mamy nadzieję, że operator usunie utrudnienia jak najszybciej.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o silnym deszczu z burzami dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Ogólne

  Rusza I etap prac nad zakątkiem terapeutycznym przy szpitalu

  W pierwszym etapie wykonane zostaną nawierzchnie ścieżek i placyków. W przyszłości niewykorzystany do tej pory teren ma szansę otrzymać nową funkcję - połączy cechy parku wypoczynkowego, z alejkami do spacerów oraz miejscem do rekreacji, edukacji i rehabilitacji.

 • Bezpieczeństwo

  #WcoSięNiePakuję w ramach "Bezpiecznych wakacji"

  Podczas wakacji wzrasta ryzyko wykorzystania seksualnego dzieci. Nieprzypadkowo właśnie teraz Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat przygotowała kampanię „Bezpieczne wakacje” opatrzoną hasztagiem #WcoSięNiePakuję.

 • Ogólne

  Przedsmak jubileuszowej płyty „20 lat Żubrowiska”

  Organizatorzy tegorocznego Żubrowiska zaprezentowali fragmenty utworów, które znajdą się na specjalnym, jubileuszowym krążku, wydanym z okazji 20. edycji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych. To prawdziwy muzyczny tygiel, z którego każdy wybierze coś dla siebie. Warto pamiętać, ze do końca lipca można kupić wejściówki na "Żubrowisko" w promocyjnej cenie".

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach z gradem. Zmiana.

 • Inwestycje

  Most na Dokawie w Czarkowie gotowy

  W piątek 22 lipca odbył się odbiór końcowy robót związanych z budową obiektu mostowego w ciągu ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie. Inwestycja zakończyła się miesiąc przed upływem terminu wynikającego z umowy.

 • Ogólne

  Spektakl muzyczny „Czarowna noc” przeniesiony na 11 sierpnia

  Ze względu na prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne na piątkowy wieczór, organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu dzisiejszego (21 lipca) plenerowego spektaklu muzycznego „Czarowna noc” w wykonaniu grupy musicalowej „SHOWTIME” ze Stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia na piątek 11 sierpnia. Wydarzenie miało odbyć się w ogrodzie pszczyńskiego starostwa.

 • Oświata

  Nauczyciele z „Samochodówki” na szkoleniu w Hiszpanii

  16-osobowa grupa nauczycieli z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie uczestniczyła w tygodniowym szkoleniu „Nauczyciel jako trener, mentor, coach” w hiszpańskiej Granadzie, które odbyło się w ramach projektu finansowanego ze środków Erasmus+.

 • Ogólne

  Wystawa czasowa DAISY~NATURA(LNIE) już otwarta

  Wakacyjny okres sprzyja spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury. Mając powyższe na uwadze, serdecznie zapraszamy do Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim, gdzie w jednej z sal wystawowych w budynku edukacyjno-ekspozycyjnym, przygotowana została przestrzeń poświęcona postaci Księżnej Daisy.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach z gradem.

 • Ogólne

  Pszczyńscy policjanci obchodzili swoje święto

  20 lipca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Była to okazja do wręczenia funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom pszczyńskiej Komendy Powiatowej Policji wyróżnień i aktów nominacyjnych na wyższy stopień służbowy.