Aktualności

 • Oświata

  PZS nr 2 będzie współpracował z Fundacją Akademia Łukasza Piszczka

  Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie zawarł umowę o współpracy partnerskiej z Fundacją Akademia Łukasza Piszczka. Wynikiem podpisanego porozumienia będzie utworzenie klasy o charakterze innowacyjnym ukierunkowanej na rozwój kompetencji młodzieży w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz pracy zespołowej.

 • Bezpieczeństwo

  Poważna awaria rurociągu. Starosta zwołała sztab kryzysowy

  W budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej odbyło się zwołane przez starostę pszczyńską Barbarę Bandołę posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z awarią rurociągu, doprowadzającego wodę z ujęcia w Czańcu do stacji uzdatniania w Goczałkowicach-Zdroju.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 z późn. zm.) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

 • Środowisko

  Zła jakość powietrza

  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym mrozie

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym mrozie. Stopień zagrożenia: 1

 • Środowisko

  Zła jakość powietrza

  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Poziom 2.

 • Ogólne

  4 dekady przyjaźni i pomocy

  Tradycyjnie w trzeci weekend Adwentu wychowanków pszczyńskiego domu dziecka odwiedzają przedstawiciele oddziału Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Klein Rönnau. W tym roku świętują 40-lecie pomocy i przyjaźni, która rozpoczęła się w stanie wojennym i trwa do dziś.

 • Ogólne

  Wszystkie pługi pracują na drogach

  Warunki pogodowe od kilku dni są bardzo trudne. Służby drogowe są w ciągłej akcji pracując, by zapewnić przejezdność na drogach powiatowych i wojewódzkich.

 • Ogólne

  130 młodych umysłów zagrało w „Chrobrym” w szachy

  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie w niedzielę 11 grudnia stało się miejscem rozgrywek początkujących szachistów. Podczas turnieju 54 zawodników i zawodniczek otrzymało certyfikaty uzyskania IV i V kategorii szachowej.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Danucie Kocurek płynące z głębi serc wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca...

 • Zdrowie

  Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 54/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 24 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023, w dniach od 30 listopada 2022 r. do 8 grudnia 2022 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne.