Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Starosta Grzegorz Wanot: podstawą szeroka współpraca

  Grzegorz Wanot został nowym starostą pszczyńskim. Wicestarostą została Barbara Bandoła. Funkcję przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego będzie pełnił Paweł Sadza, a wiceprzewodniczącego - Krystian Szostak.

 • Oświata

  Ruszył maturalny maraton i potrwa do 24 maja

  7 maja o godzinie 9.00 w całej Polsce rozpoczęły się matury. Maturzyści w pierwszej kolejności mierzą się z językiem polskim. W placówkach prowadzonych przez Powiat Pszczyński do egzaminu przystąpiło prawie 400 abiturientów.

 • Ogólne

  W sobotę zapraszamy na Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej

  18 maja w pszczyńskim skansenie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. To możliwość poznania, posmakowania i zaopatrzenia się w cenne lokalnie produkty ze znakiem jakości oraz spędzenia soboty z kulturą ludową za sprawą „Małego Brzymu”, „Spotkań pod Brzymem”, Święta Strojów Ludowych Górnego Śląska oraz Nocy Muzeów.

 • Ogólne

  Świetne wyniki zawodniczek UKS Plesbad Pszczyna

  Zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna bardzo dobrze zaprezentowały się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie. Zdobyły cztery medale Mistrzostw Polski do 17 lat. Hanna Stachera wywalczyła mistrzostwo Polski w grze podwójnej.

 • Ogólne

  Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu

  Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej, na wtorek, 7 maja na godz. 16.00 została zwołana pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Pszczyńskiego.

 • Oświata

  Nauczyciele z "Samochodówki" na stażu w Granadzie

  W kwietniu nauczyciele z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie spędzili tydzień w Granadzie, gdzie doskonalili swoje kompetencje zawodowe obserwując pracę w hiszpańskich zakładach branży chłodnictwa i klimatyzacji, mechanicznej, IT oraz fryzjerskiej. Nauczyciele zapoznali się z organizacją pracy w przedsiębiorstwach związanych ze specyfiką nauczanych przez siebie przedmiotów.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Zostało wydane również ostrzeżenie hydrologiczne.

 • Ogólne

  233 lata temu uchwalono Konstytucję 3 Maja

  Konstytucja 3 Maja to niezwykle ważny dokument w historii polskiej demokracji. W powiecie pszczyńskim 233. rocznicę jej uchwalenia tradycyjnie obchodzono na rynku w Pszczynie.

 • Ogólne

  Skorzystaj z nieodpłatnych porad prawnych

  W powiecie pszczyńskim nieodpłatna pomoc prawna oraz poradnictwo obywatelskie udzielane są na terenie każdej gminy. Organizacją zadania zajmuje się Powiat Pszczyński. Lokale na ten cel nieodpłatnie udostępniają samorządy gminne. Mieszkańcy mogą korzystać także z bezpłatnych mediacji.

 • Inwestycje

  Ruch wahadłowy na ul. Chopina w Pszczynie

  Początkiem maja rusza realizacja inwestycji pn. „Remont dróg powiatowych ul. Katowickiej, ul. Chopina, ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie”.