Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Śląscy samorządowcy alarmują o trudnej sytuacji finansowej samorządów

  Samorządy zrzeszone w Śląskim Związku Gmin i Powiatów biją na alarm - bez zmian systemowych, dotyczących dostosowania bieżących dochodów własnych jednostek samorządu terytorialnego do kosztów realizowanych przez nie zadań publicznych, w kolejnych latach samorządom grozi recesja, a części nawet utrata płynności finansowej. W konferencji prasowej poświęconej temu tematowi wzięła udział starosta Barbara Bandoła, która zwracała uwagę na problemy finansowe szpitali powiatowych.

 • Ogólne

  Uczniowie z Czarkowa poznawali pszczyńskie starostwo

  Czwartoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Z uczniami spotkał się sekretarz powiatu Szymon Sekta, który opowiedział o zadaniach, jakimi zajmuje się Powiat Pszczyński.

 • Ogólne

  Samorządowcy z apelem o realne finansowanie kosztów działalności pszczyńskiego szpitala przez NFZ

  Przewodnim tematem czerwcowego Konwentu Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego było finansowanie działalności pszczyńskiego szpitala przez NFZ. Samorządowcy zdecydowali o wystąpieniu ze wspólnym stanowiskiem, w którym oczekują, że Narodowy Fundusz Zdrowia przeliczy ryczałt dla Szpitala Joannitas w Pszczynie tak, by pokrył on realne koszty funkcjonowania placówki.

 • Ogólne

  Pieszo lub autobusem do urzędu

  Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie na wycieczkę do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wybrali się... pieszo! Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Porębie przyjechali komunikacją publiczną.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o burzach z gradem

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego.

 • Ogólne

  20 sezon PALP. Elbud wygrał piąty raz z rzędu

  Zakończyła się jubileuszowa, 20. edycja Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Uroczystość podsumowania i wręczenia nagród miała miejsce w czerwcowy wieczór w Ośrodku nad Dokawą, gdzie pojawili się przedstawiciele prawie wszystkich drużyn.

 • Ogólne

  11. rok akademicki za nimi

  Słuchacze Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tradycyjną biesiadą zakończyli kolejny, 11. rok akademicki. - Podziwiam energię, zaangażowanie i rozmaitość aktywności, które podejmują słuchacze pszczyńskiego UTW - mówiła starosta Barbara Bandoła.

 • Ogólne

  Ważne jest wyrobienie nawyków i wychodzenie z domu z butelką wody

  Wypijanie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie jest niezbędne dla prawidłowej pracy organizmu - przekonywała dr Agnieszka Jabłeka podczas konferencji „Pij wodę, żyj” w pszczyńskim starostwie . Na wydarzenie Barbara Bandoła, starosta pszczyńska zaprosiła seniorów i opiekunów osób starszych, by uświadomić rolę wody w organizmie człowieka.

 • Przedsiębiorczość

  Kiermasz Pracy Wakacyjnej

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 22 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzież szukająca pracy będzie mogła zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 20 czerwca.

 • Bezpieczeństwo

  Bezpłatnie sprawdź samochód przed wyjazdem na wakacje

  Powiat Pszczyński, Komenda Powiatowa Policji oraz diagności zapraszają na do skorzystania z możliwości sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu na jednej z wybranych Stacji Kontroli Pojazdów w ramach kolejnej odsłony akcji „Bezpieczny wyjazd na wakacje”.