Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Z niezwykłą energią kultywują tradycje naszego regionu

  Kilkuset młodych artystów śpiewało, tańczyło oraz przedstawiało dawne zwyczaje i obrzędy podczas „Małego Brzymu”. Radosne pieśniczki niosły się wśród festiwalowych stoisk z lokalnymi produktami wyróżnionymi certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Dbają o nasze dziedzictwo

  Najstarszy przegląd zespołów ludowych na Górnym Śląsku odbył się już po raz 48. W sobotę, 18 maja czerwca pszczyński skansen rozbrzmiewał ludową muzyką, wszystko za sprawą Spotkań pod Brzymem.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego wydano ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Praca przy podkaszaniu

  Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie poszukuje dodatkowych pracowników do pracy sezonowej. Do ich obowiązków będzie należało wykaszanie ręczną kosą spalinową poboczy i zieleńcy. Kandydaci muszą być pełnoletni.

 • Przedsiębiorczość

  Praca na wakacje dla młodych

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 10 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzi ludzie szukający pracy na lato będą mogli zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 5 czerwca.

 • Oświata

  Słoneczny jubileusz Oddziału ZSS nr 3 przy DPS w Pielgrzymowicach

  Jubileusz 25-lecia działalności Oddziału Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach i rozstrzygnięcie 13. edycji Konkursu zapoczątkowały XXII. Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako „Słoneczny Tydzień”.

 • Ogólne

  PALLMA na Orliku

  W nadchodzące wakacje na pszczyńskim Orliku będzie prawdziwa PALLMA, czyli Piłkarska Amatorska Letnia Liga Młodych Adeptów. To nowa propozycja Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie na nadchodzące lato dla młodszych piłkarzy. Liga skierowana jest do chłopców oraz dziewcząt urodzonych w latach 2010-2013. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja.

 • Ogólne

  Tymczasowa organizacja ruchu w Woli

  Firma Mota-Engil Central Europe S.A. - wykonawca inwestycji „Budowa drogi ekspresowej S1 na odcinku Oświęcim-Dankowice” poinformowała, że od 21 maja od godz. 8.00 (etap 1) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej ul. Pszczyńskiej w Woli polegająca na zawężeniu jedni z wprowadzeniem ruchu wahadłowego.

 • Oświata

  Nauczycielki z "Rolniczoka" na zagranicznych szkoleniach zawodowych

  W kwietniu dwie nauczycielki przedmiotów gastronomicznych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczyły w zagranicznym szkoleniu w Portugalii. Projekt "Bilet do kariery - III" realizowany w ramach akredytacji Erasmusa pozwolił zdobyć cenne doświadczenie i zapoznać się z międzynarodowymi standardami branżowymi i europejskimi praktykami biznesowymi.

 • Ogólne

  Folkowianie powstali z miłości do muzyki

  Zespół Integracyjno-Folklorystyczny Folkowianie świętuje 20-lecie swojej działalności. Grupę tworzą uczestnicy zajęć i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie i Pszczynie. Jak sami podkreślają, muzyka to dla nich radość i terapia.

 • Ogólne

  Nabór członków do komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego w 2024 roku.

 • Ogólne

  Nie będzie zamknięcia drogi z Kobióra do Gostyni

  13 maja wykonawca realizujący zadanie "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 928 na odcinku od DK 44 do skrzyżowania z DK 1" poinformował o rezygnacji z zamknięcia drogi na odcinku Kobiór-Gostyń.

 • Organizacje pozarządowe

  Kolejne spotkanie dla przedstawicieli NGO z powiatu pszczyńskiego

  W środę 22 maja w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się II Forum Organizacji Pozarządowych dla przedstawicieli NGO z naszego terenu, na które zapraszają Powiat Pszczyński i Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie.