Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  "Wygoń smoga" najlepsi w projekcie edukacyjnym

  Przez niemal pół roku zespoły z ośmiu szkół ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego realizowały projekt edukacyjny „Chcę wiedzieć, czym, oddycham”. Młodzi ludzie przeprowadzili wiele inicjatyw, by uświadomić dzieciom, rówieśnikom i dorosłym szkodliwy wpływ smogu na zdrowie.

 • Ogólne

  Studencki projekt Quincy Jones podbił serca pszczyńskiej publiczności

  22 kwietnia w koncercie charytatywnym na rzecz podopiecznych "Zameczku" w Rudołtowicach poświęconym twórczości legendarnego producenta muzycznego wystąpili studenci i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod dyrekcją Szymona Szczota.

 • Ogólne

  Od 1 maja w pszczyńskim szpitalu rusza Pododdział udarowy

  Szpital Joannitas w Pszczynie uzyskał kontrakt z NFZ na specjalistyczne świadczenia neurologiczne oraz świadczenia w zakresie leczenia udarów mózgu. O otwarcie oddziału Zarząd Szpital starał się od maja 2022 roku

 • Ogólne

  Możesz pomóc Jolancie Bartoszek z Góry

  Jolanta Bartoszek w zeszłym roku doznała udaru i potrzebuje dalszej kosztownej rehabilitacji. Potrzebne jest wsparcia finansowe, aby opłacić turnus rehabilitacyjno-opiekuńczy. Uruchomiona została zbiórka, organizowany jest również kiermasz w Górze.

 • Ogólne

  Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

  Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.

 • Bezpieczeństwo

  Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

  Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.

 • Oświata

  Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

  Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 2023 poz. 344) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego w związku z przepisami epizodycznymi dotyczące roszczenia o sprzedaż nieruchomości gruntowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.