Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Nasz produkty na Targach w Chorzowie

  Ostatni weekend maja to kolejna szansa na promocję lokalnych produktów. Wszystko za sprawą 12. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, w których będę uczestniczyć nasi miejscowi producenci, których wyroby wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Pomoc konsumentom

  Webinarium. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza 25 czerwca od godz. 10.00 indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów - czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o burzach z gradem [zmiana]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego, a Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie - o gwałtownych wzrostach stanów wody, st. 1.

 • Ogólne

  Lokalne produkty to prawdziwe rarytasy

  O tym, że Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej skupia najlepsze produkty z naszego regionu mógł się przekonać każdy, kto w sobotę 18 maja odwiedził skansen i festiwalowe stoiska, gdzie miejscowi rolnicy, pszczelarze, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich i przedsiębiorcy promowali produkty wyróżnione znakiem jakości.

 • Ogólne

  Z niezwykłą energią kultywują tradycje naszego regionu

  Kilkuset młodych artystów śpiewało, tańczyło oraz przedstawiało dawne zwyczaje i obrzędy podczas „Małego Brzymu”. Radosne pieśniczki niosły się wśród festiwalowych stoisk z lokalnymi produktami wyróżnionymi certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Dbają o nasze dziedzictwo

  Najstarszy przegląd zespołów ludowych na Górnym Śląsku odbył się już po raz 48. W sobotę, 18 maja czerwca pszczyński skansen rozbrzmiewał ludową muzyką, wszystko za sprawą Spotkań pod Brzymem.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego wydano ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Piknik "Bezpieczny Powiat" już 15 czerwca. Atrakcje dla całych rodzin

  15 czerwca w godz. 14.00-18.00 w ogrodzie i na parkingu Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się II edycja Rodzinnego Pikniku „Bezpieczny Powiat”. Wydarzenie organizowane przez Powiat Pszczyński i Komendę Powiatową Policji w Pszczynie promuje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Ogólne

  Praca przy podkaszaniu

  Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie poszukuje dodatkowych pracowników do pracy sezonowej. Do ich obowiązków będzie należało wykaszanie ręczną kosą spalinową poboczy i zieleńcy. Kandydaci muszą być pełnoletni.

 • Przedsiębiorczość

  Praca na wakacje dla młodych

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 10 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzi ludzie szukający pracy na lato będą mogli zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 5 czerwca.

 • Oświata

  Słoneczny jubileusz Oddziału ZSS nr 3 przy DPS w Pielgrzymowicach

  Jubileusz 25-lecia działalności Oddziału Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach i rozstrzygnięcie 13. edycji Konkursu zapoczątkowały XXII. Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako „Słoneczny Tydzień”.

 • Ogólne

  PALLMA na Orliku

  W nadchodzące wakacje na pszczyńskim Orliku będzie prawdziwa PALLMA, czyli Piłkarska Amatorska Letnia Liga Młodych Adeptów. To nowa propozycja Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie na nadchodzące lato dla młodszych piłkarzy. Liga skierowana jest do chłopców oraz dziewcząt urodzonych w latach 2010-2013. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja.