Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1

 • Ogólne

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o gęstej mgle [odwołanie]

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gęstej mgle, stopnia 1.

 • Oświata

  Nauczyciele z Czech i Hiszpanii szkolili się w „Rolniczoku”

  W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie staż zawodowy odbywało dwóch nauczycieli z Czech, a dwie nauczycielki z Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ realizowały program Job shadowing obserwując pracę zespołu projektowego realizującego w szkole projekty mobilnościowe.

 • Dla niepełnosprawnych

  Otwórzmy się na niepełnosprawność

  W poniedziałek 5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbędzie się konferencja poświęcona codzienności osób Niewidomych i Głuchych.

 • Ogólne

  Kondolencje

  Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Wacława Zmarlaka - pszczyńskiego redaktora, dziennikarza, autora publikacji, który był wieloletnim kronikarzem lokalnej rzeczywistości, przybliżał mieszkańcom powiatu pszczyńskiego funkcjonowanie samorządu powiatowego i gminnych.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o opadach marznących

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o opadach marznących. Stopień zagrożenia: 1

 • 22 listopada - test sprawności syren alarmowych

  We wtorek 22 listopada pomiędzy godziną 9.00 a 13.00 na terenie powiatu pszczyńskiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.