Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Obowiązuje również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Zdrowie

  Radosna inauguracja sezonu letniego ZPO

  Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Szpitala Joannitas to wyjątkowe miejsce na mapie Pszczyny. 23 maja, dzięki zaangażowaniu personelu ZPO zainaugurowano sezon letni w parkowym zakątku terapeutycznym. Pacjenci, pracownicy i przyjaciele szpitala oraz samorządowcy uczestniczyli w wyjątkowym koncercie uczniów i nauczycieli Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Obowiązuje również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Ogólne

  Rodzicielstwo zastępcze to misja, która uskrzydla

  30 maja będziemy obchodzić Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W powiecie pszczyńskim to ważny dzień dla 81 rodzin zastępczych, trzech rodzinnych domów dziecka i ponad 140 dzieci, które wychowują. Podczas uroczystego spotkania w skansenie władze powiatu oraz kierownictwo jednostki wspierającej podziękowały zawodowym rodzinom zastępczym za miłość, troskę i podjęcie się trudu wychowania drugiego człowieka.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o burzach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenia hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody, stopnia 1.

 • Zdrowie

  Odznaczone Diamentowym Czepkiem

  Dwie pielęgniarki i położna ze Szpitala Joannitas w Pszczynie otrzymały wyjątkowe wyróżnienie za lata pracy w swoim zawodzie - statuetkę „Diamentowego Czepka”, która jest nie tylko odznaczeniem, ale także symbolem oddania, empatii i profesjonalizmu.

 • Ogólne

  Nasz produkty na Targach w Chorzowie

  Ostatni weekend maja to kolejna szansa na promocję lokalnych produktów. Wszystko za sprawą 12. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, w których będę uczestniczyć nasi miejscowi producenci, których wyroby wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Pomoc konsumentom

  Webinarium. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza 25 czerwca od godz. 10.00 indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów - czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o burzach z gradem [zmiana]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego, a Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie - o gwałtownych wzrostach stanów wody, st. 1.

 • Ogólne

  Lokalne produkty to prawdziwe rarytasy

  O tym, że Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej skupia najlepsze produkty z naszego regionu mógł się przekonać każdy, kto w sobotę 18 maja odwiedził skansen i festiwalowe stoiska, gdzie miejscowi rolnicy, pszczelarze, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich i przedsiębiorcy promowali produkty wyróżnione znakiem jakości.