Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Przesiądź się na kulturę #4: duet Julia Mreńca i Bartosz Kurtok

  W najbliższy piątek przy Centrum Przesiadkowy w Pszczynie wystąpią Julia Mreńca i Bartosz Kurtok, którzy swoją muzyką przeniosą publiczność w klimat lat 80’. To kolejna odsłona wakacyjnego projektu „Przesiądź się na kulturę” realizowanego przez Powiat Pszczyński, która w przypadku opadów deszczu odbędzie się w budynku obsługi podróżnych.

 • Ogólne

  Kolejny Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej

  W niedzielę 6 sierpnia w goczałkowickim uzdrowisku miejscowi producenci kolejny raz podczas Bazarku Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej będą promować naturalne produkty oraz kosmetyki wyróżnione „różą”.

 • Ogólne

  ATS Jakub najlepszy wśród oldbojów

  Piłkarze ATS Jakub Pszczyna wygrali jubileuszowy 10. Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego, który odbył się na boisku „Orlik” Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. To już piąty triumf popularnych „Jakubów” w tym turnieju.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o intensywnych opadach deszczu dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne.

 • Bezpieczeństwo

  Test sprawności syren alarmowych

  W najbliższy wtorek 1 sierpnia o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 • Ogólne

  LKS Studzienice ma 70 lat

  W sobotę 29 lipca LKS Studzienice świętował 70-lecie swojej piłkarskiej działalności. Z tej okazji zasłużonym działaczom wręczone zostały odznaki Polskiego oraz Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o burzach z gradem [odwołanie]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o burzach z gradem dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Ogólne

  Śląskie Miraże z Grubsonem, Smolikiem i Kevem Foxem

  W ten weekend w Pszczynie odbędzie się 4. edycja Festiwalu Śląskie Miraże Art Fest. Podczas wydarzenia wystąpią - Smolik i Kev Fox oraz Grubson. Będzie też Śląska Młoda Scena i wiele innych.

 • Komunikacja publiczna

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego zmiany uchwały Nr XIX/153/16 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 22 czerwca 2016 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie powiatu pszczyńskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Pszczyński oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1. stopnia o silnym deszczu z burzami dla powiatu pszczyńskiego. Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Inwestycje

  Chodnik i kanalizacja na Żorskiej są już po odbiorze końcowym

  Na ul. Żorskiej zakończył się 1. etap budowy chodnika i kanalizacji deszczowej. To część dużego zadania obejmującego budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej - ul. Żorskiej i Staromiejskiej wraz z przebudową skrzyżowania ul. Żorskiej, Batalionów Chłopskich i ul. Staromiejskiej w Pszczynie.