Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Finisz prac w Czarkowie

  Ku końcowi zmierzają prace przy budowie nowego mostu w Czarkowie na ul. Powstańców Śląskich. Wykonawca planuje zakończyć wszystkie prace na ponad miesiąc przed upływem terminu wynikającego z umowy.

 • Ogólne

  Zapraszamy w weekend do fioletowego raju

  Najbliższy weekend będzie pachniał lawendą. 8 i 9 lipca zapraszamy na Dni Otwarte Lawendy pod Lasem w Studzienicach. Każdy, kto odwiedzi rodzinę Mazurów, będzie mógł poczuć się jak w Prowansji. Na plantacji pojawią się także stoiska innych producentów Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

 • Ogólne

  Awans do okręgówki na 70-lecie klubu

  LKS Studzionka obchodzi 70-lecie. Najlepszy prezent na urodziny sprawili zawodnicy klubu, którzy wywalczyli awans do klasy okręgowej. 2 lipca na terenie LKS-u odbyło się świętowanie jubileuszu i wywalczonego awansu. Z tej okazji zasłużonym działaczom i zawodnikom wręczone zostały odznaki Polskiego oraz Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2023.344.) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

 • Ogólne

  Szukając pomocy sięgnij po listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą skorzystać z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa. To źródło informacji o instytucjach i organizacjach, które udzielają m.in. nieodpłatnych porad rodzinnych, psychologicznych i pedagogicznych. Warto również z niej skorzystać, aby dowiedzieć się, gdzie udać się po pomoc w zakresie praw konsumentów, dziecka czy pacjenta.

 • Ogólne

  Ważna zmiana dotycząca udzielania porad prawnych

  W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie odwołania stanu zagrożenia epidemicznego od 1 lipca udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pomocą środków porozumiewania się na odległość oraz poza lokalem punktu zostaje zniesione.

 • Ogólne

  Jak maszkety to tylko na Śląsku

  Siedem Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu pszczyńskiego przygotowało śląskie maszkety na Powiatowy Konkurs Kulinarny „Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej”. Na stołach królowały pyszne, tradycyjne desery i zakąski. Jurorzy najwyżej ocenili kołocz z rabarbarem i ozor w galarecie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Suszcu oraz śląską kopę i zimną płytę od KGW w Kobiórze.

 • Znaleziono pieniądze

  24 kwietnia w Pszczynie obok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych znaleziono pieniądze.