Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Prace pięlęgnacyjne drzew. Prosimy nie parkować

  W związku z planowanymi w dniach 14-16 marca 2024 r. pracami pielęgnacyjnymi drzew, rosnących na parkingu przy ulicy Kościuszki w Pszczynie (przy parkingu dla rowerów obok centrum przesiadkowego), zwracamy się z prośbą o nieparkowanie samochodów na ww. parkingu.

 • Przedsiębiorczość

  Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego już 11 marca

  Kontynuując cykl spotkań biznesowych, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza na kolejne Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, które odbędzie się 11 marca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

 • Ogólne

  Zwycięzcy GIMP-u wystąpią podczas Festivalu Żubrowisko

  Starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski spotkali się ze zwycięzcami tegorocznej edycji Genialnej Imprezy Młodych Piosenkarzy organizowanej od wielu lat przez nauczycieli i uczniów I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Zaprosili młodych muzyków do otwarcia tegorocznego Festivalu Żubrowisko.

 • Ogólne

  Ostrzeżenie o przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Protokół przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Konsultacje dotyczyły zmiany załącznika nr 1 „Wykazu Przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie powiatu pszczyńskiego” i ustanowieniu nowych przystanków autobusowych na terenie gminy Miedźna.

 • Ogólne

  Świętowali Dzień Kobiet

  Członkinie i członkowie Pszczyńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów celebrowali dzisiaj obchodzony 8 marca - Dzień Kobiet.

 • Ogólne

  PZD naprawia drogi po zimie

  Trwa pozimowa naprawa prawie 300-metrowego odcinka drogi powiatowej przy ul. Stenclówka w Studzionce od skrzyżowania z ul. Czarne Doły w kierunku zabudowań.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o oblodzeniu i przymrozkach

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązują ostrzeżenia o oblodzeniu i przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1.

 • Zdrowie

  Apteki w godzinach nocnych - nowe przepisy

  Ze względu na zmianę przepisów obowiązują nowe zasady dotyczące dyżurów aptek na podstawie, których na terenie powiatu dyżur nocny ma zostać zabezpieczony do godz. 23.00. W powiecie pszczyńskim dyżur nocny we wszystkie dni powszednie, w sobotę, niedzielę, dni wolne i święta będzie pełniła Apteka „Na Bielskiej" w Pszczynie.