Aktualności

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, st. 2.

 • Ogólne

  Firma Świerkot rozwija się od 30 lat

  Trzy dekady temu po powrocie z praktyk z Holandii, Grzegorz Świerkot sprzedał swój samochód i kupił pierwszy kombajn. Jego Gospodarstwo Usługowe z roku na rok rozwijało działalność, najpierw w regionie, później w całej Polsce i w Europie.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o gęstej mgle

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o gęstej mgle, stopnia 1.

 • Oświata

  O edukacji włączającej w starostwie

  Dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy wzięli udział w spotkaniu „Budujmy społeczeństwo włączające”, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Dotyczyło działań na rzecz kształcenia dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

 • Organizacje pozarządowe

  Protokół z konsultacji - „Epopeja Placowa s01e02”

  13 września 2022 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Loża Masorza na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Epopeja Placowa s01e02” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.

 • Ogólne

  Wynik otwartego konkursu ofert

  Uchwałą nr 961/218/22 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 27 września 2022 r. dokonano wyboru oferty na realizację zadania publicznego Powiatu Pszczyńskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2022 i 2023 roku.

 • Ogólne

  Rozpocznij siatkarską przygodę

  Uczniowski Klub Sportowy „Centrum” działający przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza dziewczyny na treningi siatkówki.

 • Zdrowie

  Zakątek terapeutyczny dla podopiecznych ZPO

  W tegorocznej edy­cji Pszczyńskiego Budżetu Oby­wa­tel­skiego warto postawić na tych, którzy nigdy o nic nie proszą - pszczyńs­kich seniorów. Wśród wielu projektów, na które można głosować znalazła się propozycja utworzenia specjalnego zakątka terapeutycznego dla podopiecznych Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego oraz pacjentów Szpitala Joannitas.

 • Ogólne

  Dzięki wsparciu JSW spędzili wakacje nad polskim morzem

  Wychowankowie Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” i „Ostoja” w Pszczynie w wakacje wypoczywali w Sianożętach. Sponsorem wyjazdu była Jastrzębska Spółka Węglowa, która wspiera pszczyński dom dziecka.

 • Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXV/315/21 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 15 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2022.