Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z konsultacji projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie Programu Współpracy Powiatu Pszczyńskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2024 r.

 • Środowisko

  Żubr Starosty Pszczyńskiego z okazji 75-lecia Koła Łowieckiego „Żubr”

  3 listopada obchodzony jest Dzień Świętego Huberta - patrona leśników, myśliwych i jeźdźców. Tę właśnie datę Koło Łowieckie „Żubr” w Pszczynie wybrało na świętowanie jubileusz 75-lecia swojej działalności. Za długoletnie pielęgnowanie tradycji i obyczajów łowieckich zostało odznaczone Żubrem Starosty Pszczyńskiego.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  W imię najwyższych wartości

  Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na pokaz filmu “W imię najwyższych wartości” w reż. Piotra Augustynka. Po pokazie odbędzie się spotkanie z rodziną Państwa Bobów.

 • Dla niepełnosprawnych

  Opieka wytchnieniowa. Trwa nabór wniosków

  Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło nabór wniosków na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024.

 • Znaleziono telefon komórkowy

  Około 16 października w godzinach porannych w Pszczynie przy ul. Bogedaina 35 znaleziono telefon komórkowy firmy Samsung.

 • Ogólne

  Kameralna muzyka religijna w pszczyńskich świątyniach

  Przez trzy najbliższe niedziele w pszczyńskich świątyniach rozbrzmiewać będzie muzyka różnych epok w niecodziennych odsłonach. Pierwszy z koncertów w ramach tegorocznego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Musica da Chiesa” odbędzie się 5 listopada.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1. Aktualizacja z dnia 3 listopada: odwołanie.

 • Ogólne

  UKS Centrum nie zwalnia tempa

  Cztery mecze i komplet 12 punktów - siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna z przytupem weszły w nowy sezon I Ligi Śląskiej Kobiet. Zespół trenera Grzegorza Krystkiewicza jest samodzielnym liderem tabeli.

 • Ogólne

  Wisława Szymborska na zdjęciach Joanny Helander

  W Centrum Przesiadkowym w Pszczynie można oglądać wystawę „Radość Fotografowania - Wisława Szymborska w obiektywie Joanny Helander”. Zdjęcia wybitnej poetki, laureatki literackiej Nagrody Nobla i patronki roku 2023 będą zdobić wnętrze budynku do 20 listopada.

 • Ogólne

  Wolontariusze hospicjum będą kwestować na cmentarzach

  1 listopada na 13 cmentarzach w powiecie pszczyńskim kwestować będą wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność hospicjum.