Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  O dziedzictwie kulturowym Woli

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli pod kierunkiem swojej nauczycielki Łarisy Donieckiej realizują projekt edukacyjny „Dziedzictwo kulturowe naszej małej ojczyzny”.

 • Oświata

  „Samochodówka” otrzymała silniki samochodowe

  Dwa nowoczesne silniki samochodowe wyprodukowane przez Stellantis wzbogaciły bazę dydaktyczną Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Symboliczne promesy na urządzenia wręczono przedstawicielom szkół i samorządów podczas spotkania inaugurującego Akademię Młodego Mechanika - nową inicjatywę Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie o silnym wietrze

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

 • Ogólne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

  Informacja nt. konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 22 listopada w sprawie zmiany Uchwały Nr XLVIII/396/22 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 21 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023.

 • Ogólne

  I nabór wniosków o dofinansowanie małych projektów

  Stowarzyszenie „Region Beskidy” zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie małych projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG Polska - Słowacja 2021-2027.

 • Ogólne

  Spektakl „Dziady” w pszczyńskim skansenie

  W pszczyńskim skansenie ponownie odbędą się „Dziady”. Kolejna niezwykła odsłona dramatu Mickiewicza w wykonaniu Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

 • Ogólne

  2 listopada punkt paszportowy będzie nieczynny

  Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach informuje, że 2 listopada 2023 r. został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla członków korpusu służby cywilnej z tytułu przypadającego na sobotę 11 listopada br. Narodowego Święta Niepodległości*.

 • Ogólne

  Zamiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

  Od poniedziałku, 30 października rozpocznie się wdrażanie tymczasowej zmiany organizacji ruchu w rejonie pszczyńskich cmentarzy. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie przygotował zmiany w celu zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzających groby oraz „uspokojenia” ruchu.

 • Środowisko

  Ostrzeżenie hydrologiczne

  Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

 • Ogólne

  Najnowsza część komiksu „Paneuropa” promuje powiat pszczyński

  „Paneuropa. Solidarni z Ukrainą” to piąta już edycja komiksu wydawanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Część fabuły dzieje się w Pszczynie. Jednym z wydarzeń towarzyszących jest ogólnopolski konkurs plastyczny, do którego Powiat Pszczyński oraz POPP zapraszają dzieci i młodzież. Do wygrania prócz nagród rzeczowych będzie udział w warsztatach z rysownikami komiksu. Młody rysownik, który zachwyci jury swoją kreską otrzyma szansę na zaprojektowanie strony w przyszłorocznym komiksie.

 • Ogólne

  Na cmentarzu wojennym złożyli kwiaty i znicze

  Tradycyjnie przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach i pszczyńskich szkół uczcili pamięć żołnierzy, powstańców śląskich i harcerzy.

 • Ogólne

  Nieodpłatne porady prawne na terenie każdej gminy

  Darmowa pomoc prawna dla mieszkańców rozwijana jest w naszym powiecie od lat. Po poradę można zgłosić się do prawnika, radcy prawnego, doradcy obywatelskiego lub skorzystać z usług mediatora na terenie każdej gminy. Organizacją pomocy zajmuje się Powiat Pszczyński, a lokale, w których jest świadczona nieodpłatnie udostępniają Gminy.