Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Ogólne

  Powiatowy Sztab WOŚP czeka na wolontariuszy

  Trwają przygotowania do 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powiatowy sztab ma swoją siedzibę przy PZS nr 1 w Pszczynie i czeka na zgłoszenia wolontariuszy oraz firm, które chcą postawić u siebie stacjonarną puszkę WOŚP.

 • Ogólne

  Wolność nie jest dana raz na zawsze

  11 listopada mieszkańcy powiatu pszczyńskiego zgromadzili się przy Pomniku Zwycięstwa i Wolności, poświęconemu pomordowanym Polakom w czasie II wojny światowej oraz poległym i pomordowanym powstańcom śląskim, aby oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli i ginęli za wolną Ojczyznę.

 • Ogólne

  Muzycy z Łąki i Przyjaciele zagrają dla Gai

  Po sukcesie ubiegłorocznego świątecznego koncertu charytatywnego, grupa muzyków z Łąki wraz z przyjaciółmi zaprasza na dwa koncerty, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie małej Gai, która walczy o wzrok.

 • Ogólne

  Wspólnie uczcijmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości

  Starosta pszczyńska oraz burmistrz Pszczyny zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada w Pszczynie. Podczas mszy świętej i oficjalnej części uroczystości wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Perła” z Ukrainy.

 • Ogólne

  Ogłoszenie o naborze do komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach Komisji Konkursowej powołanej do zaopiniowania ofert zgłoszonych w ramach konkursów ofert na realizację zadań publicznych w zakresie pomocy społecznej w 2023 roku.

 • Ogólne

  Ogłoszenie konkursu ofert z zakresu pomocy społecznej

  Ogłoszenie konkursu ofert na realizację zadania Powiatu Pszczyńskiego z zakresu pomocy społecznej - prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy dla 40 osób z zaburzeniami psychicznymi lub niepełnosprawnością intelektualną.

 • Ogólne

  Ogłoszenie konkursu ofert z zakresu pomocy społecznej

  Ogłoszenie konkursu ofert na realizację zadań Powiatu Pszczyńskiego z zakresu pomocy społecznej - prowadzenie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie oraz Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych.

 • Ogólne

  Powstaje Powiatowa Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyły się warsztaty w zakresie analizy SWOT w ramach przygotowywania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w powiecie pszczyńskim na lata 2024-2030, w których uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk i instytucji.

 • Ogólne

  Zapraszamy na Dni Otwarte w muzeach i izbach regionalnych

  Młodzież pszczyńskich szkół zaangażowała się w projekt „Z mikrofonem po muzeach” zainicjowany przez Powiat Pszczyński. Efektem są nagrane podcasty o dziedzictwie kulturowym ziemi pszczyńskiej oraz Dni Otwarte w muzeach i izbach regionalnych, które odbędą się 24 i 25 listopada.

 • Protokół przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

  Protokół z konsultacji dotyczących ustalenia stawek opłat za usunięcie pojazdu z drogi na obszarze powiatu pszczyńskiego i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu w roku 2024.

 • Ogólne

  Dzień Otwarty Notariatu: zapytaj o zmiany w prawie spadkowym

  „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach” - tak brzmi temat 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w sobotę 18 listopada w godzinach 10-16. Notariusze w 19 miastach w Polsce będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie w wyznaczonych lokalizacjach, telefonicznie, na czacie oraz w trakcie streamingu na żywo.