Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Kobiety są dumą powiatu pszczyńskiego

  Łączy je miłość do ziemi pszczyńskiej i zaangażowanie w życie społeczne, kulturalne i gospodarcze powiatu pszczyńskiego. Aktywne kobiety po raz 10. zostały uhonorowane „Klejnotem Ziemi Pszczyńskiej” podczas Gali Powiatu Pszczyńskiego w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

 • Przedsiębiorczość

  O wsparciu unijnym dla przedsiębiorstw

  Przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego uczestniczyli w środę 12 kwietnia w spotkaniu poświęconym możliwości pozyskania środków na rozwój firmy w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.

 • Przedsiębiorczość

  W pszczyńskim starostwie o przedsiębiorstwach społecznych

  W czwartek 9 marca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się konferencja „Ekonomia społeczna i solidarna” zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie. Podczas spotkania przybliżona została tematyka związana z przedsiębiorstwami społecznymi.

 • Przedsiębiorczość

  Konferencja na temat przedsiębiorstw społecznych

  9 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się konferencja "Ekonomia społeczna i solidarna". Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy związane m.in. z wsparciem podmiotów ekonomii społecznej, a także promocją polityki senioralnej w powiecie pszczyńskim.

 • Przedsiębiorczość

  640 tys. zł na szkolenia pracowników i pracodawców

  Powiatowy Urząd pracy w Pszczynie otrzymał ponad 640 tys. zł w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór wniosków o środki na wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców prowadzony będzie od 30 do 31 stycznia.

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorcy skorzystali z wiedzy ekspertów

  Właściciele lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw uczestniczyli w kolejnym Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Podczas spotkania poznali najważniejsze źródła finansowania działalności firmy w 2023 roku.

 • Przedsiębiorczość

  Młodzi wystartowali z własnymi firmami

  Osoby poniżej 30. roku życia to potencjał powiatu pszczyńskiego. Są kreatywni i pełni pasji. Jeżeli ułatwi im się start, świetnie radzą sobie jako przedsiębiorcy. Dlatego to właśnie młodym ludziom przed 30-tką Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie dedykował pilotażowy projekt „Na miejsca. Gotowi. Start(up)!”. 10 osób z ciekawymi pomysłami otrzymało wsparcie na rozwój własnej firmy.

 • Przedsiębiorczość

  Zagrali w "Chłopską Szkołę Biznesu"

  W powiecie pszczyńskim w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przedstawiciele kilku szkół ponadpodstawowych wzięli udział w kolejnej edycji rozgrywek „Chłopska Szkoła Biznesu”

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorcy są krwioobiegiem powiatu pszczyńskiego. 13. "Złote Laury" za nami

  Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego otrzymali „Złote Laury”. To nagroda dla prężnie działających firm, z bogatą tradycją, ale i młodych, dynamicznie rozwijających się, których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale także wspieranie lokalnej społeczności i promocja ziemi pszczyńskiej.

 • Przedsiębiorczość

  Booster: przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak wzmacniać lokalne firmy?

  Skąd czerpać wsparcie, jak uzyskać zwolnienia podatkowe i rozwijać firmy na naszym terenie? Eksperci Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Banku Gospodarstwa Krajowego i Agencji Rozwoju Przemysłu wskazywali właścicielom małych i średnich firm możliwości rozwoju.

 • Przedsiębiorczość

  Booster dla MŚP w Pszczynie - spotkanie dla przedsiębiorców

  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. i Starostwo Powiatowe w Pszczynie zapraszają przedstawicieli firm sektora MŚP oraz instytucji otoczenia biznesu na Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Rozwiń swoją firmę - cała Polska specjalną strefą ekonomiczną”.

 • Przedsiębiorczość

  Chcą wykorzystać wakacje, by zarobić własne pieniądze

  Kiermasz Pracy Wakacyjnej na pszczyński rynek przyciągnął wielu młodych ludzi, którzy w czasie wolnym zamiast odpoczywać wolą nieco zarobić. Wakacje to dla uczniów i studentów najlepszy moment na stawianie pierwszych kroków na rynku pracy.

 • Przedsiębiorczość

  Młodzi ludzie będą mogli znaleźć pracę na wakacje

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie po raz drugi organizuje „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzież szukająca pracy będzie mogła zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 21 czerwca.