Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Będą kolejne nowe firmy w powiecie pszczyńskim

  W poniedziałek 27 listopada zakończyło się podpisanie umów o udzielenie bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. W powiecie pszczyńskim, dzięki wsparciu finansowemu Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie powstanie 28 nowych firmy o różnych profilach działalności.

 • Przedsiębiorczość

  Powiat pszczyński przedsiębiorczością stoi

  Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego odebrali Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiej. Podczas kilkunastu edycji Gali Przedsiębiorczości Powiat Pszczyński wyróżnił ponad 50 firm, dla których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale również wspieranie i rozwój lokalnych społeczności oraz promocja powiatu w kraju i za granicą.

 • Przedsiębiorczość

  Bezpłatne szkolenia on-line z zakresu apiterapii oraz miodu pitnego z własnej pasieki

  Fundacja EKOOSTOJA realizuje operację pn. „Wzrost dochodowości pasieki pszczelej dzięki apiterapii oraz produkcji miodu pitnego” mającą na celu aktywizację obywateli w zakresie dywersyfikacji źródeł dochodu oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez rozpowszechnienie informacji z zakresu apiterapii i miodosytnictwa, przy zastosowaniu rozwiązań cyfrowych.

 • Przedsiębiorczość

  Kiermasz Pracy Wakacyjnej przyciągnął młodych, chętnych do zarobienia pierwszych pieniędzy

  Gdy jedni podczas wakacji chcą odpocząć, drudzy szukają możliwości, by dorobić. Młodzi mieszkańcy powiatu pszczyńskiego licznie odwiedzili Kiermasz Pracy Wakacyjnej zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie. Na stoiskach młodzież mogła znaleźć ponad 100 propozycji pracy sezonowej nie tylko w Pszczynie. Pojawiły się również oferty wolontariatu.

 • Przedsiębiorczość

  Kiermasz Pracy Wakacyjnej

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 22 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzież szukająca pracy będzie mogła zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 20 czerwca.

 • Przedsiębiorczość

  Kobiety są dumą powiatu pszczyńskiego

  Łączy je miłość do ziemi pszczyńskiej i zaangażowanie w życie społeczne, kulturalne i gospodarcze powiatu pszczyńskiego. Aktywne kobiety po raz 10. zostały uhonorowane „Klejnotem Ziemi Pszczyńskiej” podczas Gali Powiatu Pszczyńskiego w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

 • Przedsiębiorczość

  O wsparciu unijnym dla przedsiębiorstw

  Przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego uczestniczyli w środę 12 kwietnia w spotkaniu poświęconym możliwości pozyskania środków na rozwój firmy w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.

 • Przedsiębiorczość

  W pszczyńskim starostwie o przedsiębiorstwach społecznych

  W czwartek 9 marca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się konferencja „Ekonomia społeczna i solidarna” zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie. Podczas spotkania przybliżona została tematyka związana z przedsiębiorstwami społecznymi.

 • Przedsiębiorczość

  Konferencja na temat przedsiębiorstw społecznych

  9 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbędzie się konferencja "Ekonomia społeczna i solidarna". Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy związane m.in. z wsparciem podmiotów ekonomii społecznej, a także promocją polityki senioralnej w powiecie pszczyńskim.

 • Przedsiębiorczość

  640 tys. zł na szkolenia pracowników i pracodawców

  Powiatowy Urząd pracy w Pszczynie otrzymał ponad 640 tys. zł w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Nabór wniosków o środki na wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców prowadzony będzie od 30 do 31 stycznia.

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorcy skorzystali z wiedzy ekspertów

  Właściciele lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw uczestniczyli w kolejnym Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Podczas spotkania poznali najważniejsze źródła finansowania działalności firmy w 2023 roku.