• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.

• Przedsiębiorczość

Praca na wakacje dla młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 10 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzi ludzie szukający pracy na lato będą mogli zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 5 czerwca.

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego już 11 marca

Kontynuując cykl spotkań biznesowych, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza na kolejne Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, które odbędzie się 11 marca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

• Przedsiębiorczość

Będą kolejne nowe firmy w powiecie pszczyńskim

W poniedziałek 27 listopada zakończyło się podpisanie umów o udzielenie bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. W powiecie pszczyńskim, dzięki wsparciu finansowemu Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie powstanie 28 nowych firmy o różnych profilach działalności.

Powiat pszczyński przedsiębiorczością stoi

Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego odebrali Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiej. Podczas kilkunastu edycji Gali Przedsiębiorczości Powiat Pszczyński wyróżnił ponad 50 firm, dla których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale również wspieranie i rozwój lokalnych społeczności oraz promocja powiatu w kraju i za granicą.

• Przedsiębiorczość

Bezpłatne szkolenia on-line z zakresu apiterapii oraz miodu pitnego z własnej pasieki

Fundacja EKOOSTOJA realizuje operację pn. „Wzrost dochodowości pasieki pszczelej dzięki apiterapii oraz produkcji miodu pitnego” mającą na celu aktywizację obywateli w zakresie dywersyfikacji źródeł dochodu oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez rozpowszechnienie informacji z zakresu apiterapii i miodosytnictwa, przy zastosowaniu rozwiązań cyfrowych.

• Przedsiębiorczość

Kiermasz Pracy Wakacyjnej przyciągnął młodych, chętnych do zarobienia pierwszych pieniędzy

Gdy jedni podczas wakacji chcą odpocząć, drudzy szukają możliwości, by dorobić. Młodzi mieszkańcy powiatu pszczyńskiego licznie odwiedzili Kiermasz Pracy Wakacyjnej zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie. Na stoiskach młodzież mogła znaleźć ponad 100 propozycji pracy sezonowej nie tylko w Pszczynie. Pojawiły się również oferty wolontariatu.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 22 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzież szukająca pracy będzie mogła zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 20 czerwca.

• Przedsiębiorczość

Kobiety są dumą powiatu pszczyńskiego

Łączy je miłość do ziemi pszczyńskiej i zaangażowanie w życie społeczne, kulturalne i gospodarcze powiatu pszczyńskiego. Aktywne kobiety po raz 10. zostały uhonorowane „Klejnotem Ziemi Pszczyńskiej” podczas Gali Powiatu Pszczyńskiego w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

• Przedsiębiorczość

O wsparciu unijnym dla przedsiębiorstw

Przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego uczestniczyli w środę 12 kwietnia w spotkaniu poświęconym możliwości pozyskania środków na rozwój firmy w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.