Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Powiatowy Urząd Pracy przyjmuje wnioski o wsparcie dla przedsiębiorców

  Pierwsza pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej trafia do przedsiębiorców z terenu powiatu pszczyńskiego. W przyszłym tygodniu uruchomione zostaną kolejne instrumenty pomocowe. Powiatowy Urząd Pracy wydłuża godziny pracy, by sprawnie pomóc przedsiębiorcom.

 • Przedsiębiorczość

  ZUS gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej

  Na tzw. tarczę antykryzysową składają się projekty kilku ustaw. Głównym celem nowych rozwiązań prawnych jest ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach

 • Przedsiębiorczość

  Dotacje na podjęcie działalności gospodarczej

  Od 2 do 6 marca do godz. 12:00 Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie prowadził będzie nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. Spotkanie informacyjne odbędzie się 25 lutego w siedzibie PUP w Pszczynie.

 • Przedsiębiorczość

  Urząd pracy odznaczony za zasługi dla województwa

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie otrzymał „Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Dyrektor Bernadeta Sojka-Jany została odznaczona „Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Odznaka nadawana jest za wybitne zasługi osobom oraz instytucjom wyróżniającym się w działalności na terenie województwa śląskiego.

 • Przedsiębiorczość

  Przesłanie dla młodzieży - pasja bardzo istotna w karierze

  Klaudia Roksela, właścicielka sklepu „Gryfnie.pl”, doradca wizerunkowy Agata Dominik i komentator sportowy Przemysław Pełka podzielili się wiedzą i doświadczeniem z pszczyńską młodzieżą stojącą przed wyborem kariery zawodowej.

 • Przedsiębiorczość

  Partnerstwo pszczyńskiego i niemieckiego urzędu pracy

  Urzędy pracy z Pszczyny oraz powiatu Anhalt-Bitterfeld zawarły umowę o współpracy. Zakłada ona realizację wspólnych projektów, skierowanych do osób młodych i długotrwale bezrobotnych.

 • Przedsiębiorczość

  Doradzą cudzoziemcom oraz pracodawcom

  W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie działa Punkt Doradczy ds. Zatrudnienia Cudzoziemców. Pracodawcy oraz cudzoziemcy uzyskają tu kompleksową pomoc.

 • Przedsiębiorczość

  250 tys. zł na kształcenie pracowników i pracodawców

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie pozyskał dodatkowe środki na realizację zadań Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Pracodawcy będą mogli starać się o środki na sfinansowanie kosztów kształcenia.

 • Przedsiębiorczość

  900 miejsc pracy na powiatowych targach pracy

  Podczas VII Tragów Pracy, Edukacji i Kariery promowane były oferty prac sezonowych i zatrudnienie dla młodzieży na czas letni. Wystawcy zaoferowali ok. 900 wolnych miejsc pracy.