Przedsiębiorczość

PUP ogłosił nabór kolejnych wniosków na wsparcie przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie uruchomił kolejne elementy wsparcia przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego. Wnioski o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz prowadzenia działalności przez przedsiębiorców samozatrudnionych można składać do 29 kwietnia.

PUP Pszczyna

PUP w Pszczynie udziela już pożyczek mikroprzedsiębiorcom, natomiast 16 kwietnia ruszył nabór wniosków na wsparcie w zakresie:

✅ udzielenia dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19".

✅ udzielenia dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19".

Wnioski można składać w terminie od 1️6 do 29 kwietnia poprzez:

✅ portal www.praca.gov.pl otwiera się w nowym oknie przy wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP,

✅ listownie - przesyłając na adres Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie ul. Dworcowa 23

✅ lub zostawiając w skrzynce oddawczej Urzędu mieszczącej się w wejściu głównym do budynku, która jest dostępna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 17.00.

Dokumenty przekazywane drogą elektroniczną należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym ePUAP. Zeskanowane dokumenty przesłane na adres mailowy - nie będą rozpatrywane.

- Jednocześnie przypominamy, że w związku z realizacją tarczy antykryzysowej można składać wnioski na udzielanie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy. Do 15 kwietnia do naszego urzędu wpłynęło 6️25 takich wniosków. Wspieramy naszych przedsiębiorców w zakresie uzyskania tego wsparcia i sukcesywnie wypłacamy pożyczki. Do tej pory wypłaciliśmy blisko 100 pożyczek na łączną kwotę 500 tys. zł. Pieniądze dla pszczyńskich przedsiębiorców są zabezpieczone
- mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Przypomnijmy, że na wniosek Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało środki na wsparcie pszczyńskich przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa w wysokości 11,5 mln zł. 1,5 mln zł zostanie przekazane mikroprzedsiębiorcom w formie pożyczek, natomiast 10 mln zł na sfinansowanie pozostałych instrumentów pomocowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 210 27 29 lub pisząc na e-mail:
a.sarapkiewicz@pszczyna.praca.gov.pl lub m.szczygiel@pszczyna.praca.gov.pl

Więcej informacji:
Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych otwiera się w nowym oknie

Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców otwiera się w nowym oknie

Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców otwiera się w nowym oknie

Tarcza antykryzysowa COVID-19 otwiera się w nowym oknie