Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Bony szkoleniowe

  Przypominamy, że do odwołania został wydłużony nabór wniosków o przyznanie bonu szkoleniowego.

 • Przedsiębiorczość

  Wnioski o organizację stażu

  W związku z posiadanymi oszczędnościami w ramach Programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizację zawodową bezrobotnych do 25 roku życia w ramach dodatkowych środków Funduszu Pracy z Rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej: w okresie od dnia 30 września 2014 r. do dnia 7 października 2014 r. wznawia się przyjmowanie wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu.

 • Przedsiębiorczość

  „Złote Laury” w rękach najlepszych przedsiębiorców

  Po raz szósty rozdano Złote Laury dla najlepszych przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego. Uroczystość odbyła się w Sali Lustrzanej pszczyńskiego Muzeum Zamkowego. Medal „Za Zasługi dla Powiatu Pszczyńskiego” z rąk starosty pszczyńskiego Pawła Sadzy otrzymał Aleksander Spyra.

 • Przedsiębiorczość

  Uwaga pracodawcy i bezrobotni!

  Informujemy, iż w okresie od dnia 25 sierpnia 2014r. do dnia 12 września 2014r. wznawia się przyjmowanie wniosków o:

 • Przedsiębiorczość

  Horyzonty 2020 - nowe możliwości

  Obserwatorium Specjalistyczne ICT przy Parku Naukowo-Technologicznym „Technopark Gliwice” serdecznie zaprasza przedsiębiorców, pracowników Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz osoby zainteresowane udziałem w programie Horyzont 2020 na panel dyskusyjny „Horyzont 2020 - nowe możliwości”.

 • Przedsiębiorczość

  VI edycja Złotych Laurów

  Już po raz szósty w powiecie pszczyńskim, odbędzie się konkurs Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego, którego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego.

 • Przedsiębiorczość

  Punkt konsultacyjny - okienko przedsiębiorczości

  Z dniem 31.12.2013 r. Centrum Przedsiębiorczości CP Sp. z o. o. [Dawniej: Centrum Przedsiębiorczości S.A.] w Woli zakończyło świadczenie usług informacyjnych i doradczych na rzecz przedsiębiorców oraz osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą dofinansowanych w ramach projektu systemowego PARP „Zapewnienie usług z zakresu rozwoju firmy dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w formule one-stop-shops”.

 • Przedsiębiorczość

  Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

  Informujemy, iż od dnia 14 kwietnia 2014 r. przyjmowane będą wnioski od osób bezrobotnych o przyznanie jednorazowych środków na rozpoczęcie własnej działalności w ramach projektu „Znajdź właściwy kierunek” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Poddziałanie 6.1.3.

 • Przedsiębiorczość

  II Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie informuje, że dnia 17 kwietnia 2014 r. organizuje II Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej, które odbędą się w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a, w godzinach od 10:00 do 13:00.

 • Przedsiębiorczość

  Projekt Aktywizacja zawodowa - krok w przyszłość

  Firma Horyzont Projekt w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Pszczynie wznawia rekrutację do udziału w projekcie pn.: „ Aktywizacja zawodowa - krok w przyszłość”, realizowanego w ramach Poddziałania 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”.