Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  I Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza do udziału w I Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, które odbędzie się w dniu 14 marca 2013 roku o godz. 16:30, w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

 • Przedsiębiorczość

  Zmiana zasad przyznawania dotacji na założenie firmy

  Dotychczas osoby, które znajdowały się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy oraz osoby mające najlepsze pomysły na biznes mogły otrzymać bezzwrotną pomoc z UE w wysokości do 40 tys. zł. Obecnie na takie wsparcie mogą liczyć jedynie osoby bezrobotne lub zagrożone utratą pracy. Pojawiła się natomiast możliwość skorzystania z jednorazowej preferencyjnej pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 50 000 zł na osobę - z przeznaczeniem na cele: inwestycyjne, obrotowe, inwestycyjno-obrotowe, z okresem spłaty do 5 lat.

 • Przedsiębiorczość

  Punkt konsultacyjny przy CP SA w Woli

  Większość z osób, które chcą założyć własną firmę lub już ją prowadzą spotyka się z różnymi trudnościami niejednokrotnie wymagającymi fachowego i kompetentnego wsparcia. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić chociażby konieczność przebrnięcia przez procedurę rejestracji własnej działalności gospodarczej, czy też np. konieczność znalezienia odpowiedniego zewnętrznego źródła finansowania służącego dokapitalizowaniu firmy.

 • Przedsiębiorczość

  Firma na start - wsparcie przedsiębiorczości w podregionie tyskim

  Od dnia 14 stycznia 2013 roku na terenie powiatu pszczyńskiego, mikołowskiego oraz tyskiego będzie realizowany projekt pod nazwą „Firma na start”. Liderem projektu jest Okręgowa Izba Przemysłowo - Handlowa w Tychach natomiast partnerami Powiatowe Urzędy Pracy w Pszczynie, Mikołowie i Tychach.

 • Przedsiębiorczość

  Złote Laury za 2011 rok rozdane!

  W czwartek 27 września w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie już po raz czwarty w powiecie pszczyńskim odbyła się uroczysta gala wręczania Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego w 2011 roku, którego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców posiadających siedzibę w Powiecie Pszczyńskim.

 • Przedsiębiorczość

  IV edycja Złotych Laurów

  Już po raz czwarty w Powiecie Pszczyńskim, odbędzie się konkurs Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego, którego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego.

 • Przedsiębiorczość

  Złote Laury za 2010 rok rozdane!

  W dniu wczorajszym w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie już po raz trzeci w powiecie pszczyńskim odbyła się uroczysta gala wręczania Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego w 2010 roku.

 • Przedsiębiorczość

  III edycja Złotych Laurów

  Już po raz trzeci w Powiecie Pszczyńskim, odbędzie się konkurs Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego, którego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców posiadających siedzibę w Powiecie Pszczyńskim.

 • Przedsiębiorczość

  Rozstrzygniecie II edycji Złotych Laurów

  W dniu wczorajszym już po raz drugi w Powiecie Pszczyńskim odbyła się uroczysta gala wręczania Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego w 2009 roku. Uroczystości odbyły się w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Z pośród 25 zgłoszonych firm do Konkursu Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego, Kapituła Konkursowa wybrała 10 nominowanych firm, które podczas uroczystości otrzymały akty nominacji do Złotego Lauru.

 • Przedsiębiorczość

  II edycja Złotych Laurów

  Już po raz drugi w Powiecie Pszczyńskim odbędzie się konkurs Złotych Laurów Przewodniczącego Rady i Starosty Pszczyńskiego dla Najlepszego Przedsiębiorcy Powiatu Pszczyńskiego, którego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców posiadających siedzibę w Powiecie Pszczyńskim. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do udziału w konkursie. Zgłoszenia można nadsyłać do końca marca . Regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne są poniżej.

 • Przedsiębiorczość

  Posiedzenie Kapituły

  18 grudnia odbyło się ostatnie w br. posiedzenie Kapituły przyznającej laury przedsiębiorczości w powiecie pszczyńskim. Dokonano zmian w regulaminie wewnętrznym Kapituły oraz zaproponowano zmiany w Regulaminie (głównym) Starosty. Podsumowano także pierwszą, tegoroczną edycję tego konkursu.