Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Fundusze unijne na szkolenia i doradztwo - punkt konsultacyjny

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie informuje, że już niebawem dostępne będą środki na szkolenia i doradztwo. Osoby, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób można uzyskać nawet do 100.000 zł na rozwój kadr, PUP zaprasza na bezpłatne konsultacje.

 • Przedsiębiorczość

  Powołano Powiatową Radę Rynku Pracy

  8 maja odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Rada zajmować się będzie m.in. inspirowaniem przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie. Jej członkowie zostali powołani na czteroletnią kadencję.

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak uzyskać wsparcie

  20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się III Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Podczas spotkania lokalni właściciele firm dowiedzieli się m.in. jak optymalizować koszty prowadzenia przedsiębiorstwa czy jak pozyskać dofinansowanie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 • Przedsiębiorczość

  Ponad tysiąc miejsc pracy na Powiatowych Targach Pracy

  Podczas V Powiatowych Targów Pracy i Aktywności Społecznej, które odbyły się 6 kwietnia w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie każdy mógł znaleźć ofertę dla siebie. Łącznie wystawcy zaoferowali ponad tysiąc miejsc pracy.

 • Przedsiębiorczość

  Powiatowa Synergia Rozwoju Zawodowego ponownie wyróżniona

  Powiatowa Synergia Rozwoju Zawodowego jako jedna z 23 instytucji na terenie kraju, została wyróżniona przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej pod względem najciekawiej zrealizowanych działań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2016.

 • Przedsiębiorczość

  Trwają zapisy na godziny doradcze w zakresie przedsiębiorczości

  Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" informuje, że są jeszcze wolne terminy na indywidualne spotkania z doradcą, w celu konsultacji wniosku lub biznesplanu w zakresie dot. przedsiębiorczości (otwarcie/rozwój istniejącej działalności gospodarczej).

 • Przedsiębiorczość

  Zapraszamy na V Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie już po raz V organizuje Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej. Tak, jak w zeszłym roku, spotkanie pracodawców z potencjalnymi pracownikami odbędzie się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie przy ul. Zamenhofa 5a, 6 kwietnia w godzinach od 10:00 do 13:00.

 • Przedsiębiorczość

  Projekt „Pewnie na rynku pracy” dla bezrobotnych

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie we współpracy z Centrum Społecznego Rozwoju z Łazik Górnych realizuje projekt pn.: „Pewnie na rynku pracy”, którego celem jest zwiększenie potencjału prozatrudnieniowego, aktywności zawodowej oraz rozwinięcie i wzmocnienie kompetencji związanych z efektywnym poruszaniem się po rynku pracy osób bezrobotnych.

 • Przedsiębiorczość

  Ankieta dla przedsiębiorców

  Związek Województw RP zachęca do udziału w ankiecie opracowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą, która pomoże zrozumieć przyczyny spadku tempa inwestycji, jak również umożliwi podjęcie działań, które przyczynią się do uruchomienia oczekiwanych w gospodarce procesów inwestycyjnych.

 • Przedsiębiorczość

  Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

  Starosta Pszczyński Paweł Sadza we współpracy ze Śląskim Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie oraz Funduszem Górnośląskim w Katowicach zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym dla przedsiębiorców pt. „Możliwości pozyskania wsparcia dla przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020”.

 • Przedsiębiorczość

  Zdobądź tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2015!

  Ruszyła kolejna edycja konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy już po raz jedenasty wręczy nagrody najlepszym, polskim mikrofirmom. W tym roku w konkursie uruchomiono nową kategorię „MŁODY BIZNES”, stworzoną specjalnie dla młodych przedsiębiorców.

 • Przedsiębiorczość

  Skorzystaj z usług doradczych dla przedsiębiorców

  Centrum Przedsiębiorczości CP sp. z o.o. z siedzibą w Woli od stycznia do sierpnia 2015 r. w ramach Punktu Konsultacyjnego KSU świadczy usługi doradcze asysty w prowadzeniu działalności gospodarczej.

 • Przedsiębiorczość

  Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców powiatu

  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje o tematach i terminach spotkań z mieszkańcami/przedsiębiorcami /uczniami szkół średnich powiatu pszczyńskiego.