Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Nowy instrument wsparcia przedsiębiorców

  Od 1 lutego przedsiębiorcy mogą ubiegać się o jednorazową dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

 • Przedsiębiorczość

  PUP: Niemal 500 tys. zł wsparcia na realizację kolejnych zadań

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie otrzymał decyzję o przyznaniu dodatkowych środków na realizację zadań z zakresu promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Od kwietnia w dalszym ciągu udziela pomocy przedsiębiorcom z powiatu pszczyńskiego w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 • Przedsiębiorczość

  PUP wypłacił przedsiębiorcom w powiecie 21,5 mln zł

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie przelał 90% wnioskowanych przez mikroprzedsiębiorców pożyczek. Firmy, które w związku z COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji mogą starać się o wsparcie i składać stosowne dokumenty w kolejnym naborze, który trwa do 23 czerwca.

 • Przedsiębiorczość

  Ministerstwo: pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie sprawnie realizuje pomoc dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej, co podkreślił na specjalnej konferencji w pszczyńskim urzędzie wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stanisław Szwed.

 • Przedsiębiorczość

  Ponad 12 mln zł już u przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego

  Kolejnych 15 mln zł, a łącznie już 41,5 mln zł ma do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie na wsparcie rynku pracy w związku z epidemią koronawirusa. Pracodawcom z powiatu pszczyńskiego wypłacono do tej pory niemal 12,3 mln zł.

 • Przedsiębiorczość

  WIORiN: tarcza antykryzysowa

  18 kwietnia weszła w życie ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 roku o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. (Dz. U. z 2020 poz. 695), zwana tarczą antykryzysową 2,0. Ustawa ta wprowadza szereg rozwiązań niezbędnych dla utrzymania i kontynuacji prowadzonej działalności gospodarczej przez różne grupy podmiotów, zagrożonej wprowadzonymi ograniczeniami i zakazami w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

 • Przedsiębiorczość

  26,5 mln zł na ratowanie miejsc pracy w powiecie

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie wypłacił przedsiębiorcom z powiatu pszczyńskiego niemal 7,8 mln zł w ramach Tarczy Antykryzysowej. Na ratowanie miejsc w pracy zabezpieczono ponad 26 mln zł.

 • Przedsiębiorczość

  1,6 mln zł wypłacono pszczyńskim przedsiębiorcom

  W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie trwa nabór wniosków od pracodawców z terenu powiatu pszczyńskiego o udzielenie pożyczki, dofinansowania części kosztów wynagrodzeń lub utraconych dochodów.

 • Przedsiębiorczość

  PUP ogłosił nabór kolejnych wniosków na wsparcie przedsiębiorców

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie uruchomił kolejne elementy wsparcia przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego. Wnioski o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz prowadzenia działalności przez przedsiębiorców samozatrudnionych można składać do 29 kwietnia.