Przedsiębiorczość

Młodzi i chętni do pracy

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Pracy Wakacyjnej, zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

Młodzież stojąca przy stoisku oferującym pracę wakacyjną.

- Na pszczyńskim rynku uruchomiliśmy mobilne biuro z ofertami na wakacje przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach. Zapytaliśmy naszych przedsiębiorców, czy potrzebują dodatkowych rąk do pracy na okres letni. Napłynęło kilkadziesiąt ofert od firm oferujących zatrudnienie młodym ludziom - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor PUP w Pszczynie.

Wśród ofert dla młodzieży znalazły się propozycje pracy wakacyjnej u lokalnych pracodawców, którzy poszukiwali m.in. pracowników restauracji i kuchni, hoteli, sklepów, magazynierów, montażystów, pomocników budowlanych i porządkowych. Ofertami dysponowały również Młodzieżowe Biura Pracy OHP z Żor oraz Tychów. Informacji o pracy za granicą udzielali pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Młodzież mogła skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, który pomagał w określeniu własnych predyspozycji i kompetencji.

16-letnie mieszkanki Mizerowa znalazły na kiermaszu ofertę dla siebie. - Jesteśmy pracowite, chcemy zdobyć nowe doświadczenia. Kończymy właśnie I klasę liceum, chcemy zarobić w wakacje własne pieniądze i zdobyć doświadczenie. Chcemy obsługiwać imprezy okolicznościowe. Znalazłyśmy taką ofertę pracy, która nas interesuje, zadzwoniłyśmy od razu do pracodawcy i umówiłyśmy się na rozmowę - mówią Julia i Klaudia. Podkreślają, że kiermasz to trafiony pomysł i na pewno pomoże młodzieży znaleźć pracę i zarobić w wakacje.

- Zainteresowanie młodzieży było ogromne, co potwierdza, że młodzi ludzie są chętni do pracy i chcą sami zarobić na wakacyjne wyjazdy. Był to pierwszy taki kiermasz, formuła się sprawdziła i w przyszłym roku na pewno do niej wrócimy - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

• Przedsiębiorczość

Praca na wakacje dla młodych

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie organizuje 10 czerwca „Kiermasz Pracy Wakacyjnej”, gdzie młodzi ludzie szukający pracy na lato będą mogli zapoznać się z propozycjami zatrudnienia. Pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy wakacyjnej do 5 czerwca.

• Przedsiębiorczość

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego już 11 marca

Kontynuując cykl spotkań biznesowych, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza na kolejne Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, które odbędzie się 11 marca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.