Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Przedsiębiorczość

  Targi Edukacji, Pracy i Kariery

  W sobotę, 15 czerwca odbędą się VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery. Po raz pierwszy wydarzenie dedykowane jest nie tylko pracownikom dojrzałym, poszukującym dalszego zatrudnienia, ale także młodzieży poszukującej pracy sezonowej/wakacyjnej czy oferty edukacyjnej.

 • Przedsiębiorczość

  Dotacje na podjęcie działalności gospodarczej

  Od 10 do 24 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie prowadził będzie nabór wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

 • Przedsiębiorczość

  Przedsiębiorcy zapoznawali się z nowymi przepisami

  Kilkudziesięciu właścicieli firm wzięło udział w kolejnym Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Była to okazja do skonsultowania zmieniających się przepisów z kluczowymi partnerami rynku pracy.

 • Przedsiębiorczość

  Forum Przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego

  Starosta Pszczyński Barbara Bandoła wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Pszczynie serdecznie zapraszają do udziału w pierwszym w tym roku spotkaniu w ramach Forum Przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego, które odbędzie się już 1 marca br. o godz. 10:00 w Sali narad w Starostwie Powiatowym w Pszczynie przy ul. 3 Maja 10.

 • Przedsiębiorczość

  Dzięki takim przedsiębiorcom ziemia pszczyńska stabilnie się rozwija

  Za nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Złotych Laurów Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego. Piątkowy wieczór był wyjątkowy - najlepsi przedsiębiorcy otrzymali nagrody w kategorii "Produkcja", "Usługi", "Handel" oraz "Rolnictwo". Wręczono także specjalne wyróżnienia dla mikroprzedsiębiorców. Na finał zagrał zespół Raz, Dwa, Trzy.

 • Przedsiębiorczość

  Szkolenie „Ekonomia społeczna w praktyce” połączone z wizytą studyjną

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zapasza do udziału w jednodniowym szkoleniu „Ekonomia społeczna w praktyce”. Szkolenie jest szansą na zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej w teorii poprzez wykład oraz w praktyce poprzez możliwość spotkania z przedstawicielami spółdzielni socjalnych działających w Mikołowie i Cieszynie.

 • Przedsiębiorczość

  Informacja dot. rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami

  Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pszczynie informuje, iż z dniem 24 stycznia 2018 r. został utworzony rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (komunikat Ministra Środowiska z dnia 24 stycznia 2018 r. w sprawie daty utworzenia rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami). Rejestr ten prowadzi Marszałek Województwa Śląskiego.

 • Przedsiębiorczość

  Setki osób na Targach Edukacji, Pracy i Kariery

  19 kwietnia w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie było tłoczno. Podczas tegorocznej edycji Targów Edukacji, Pracy i Kariery wystawcy zaoferowali łącznie prawie 2400 stanowisk pracy.

 • Przedsiębiorczość

  Targi Edukacji, Pracy i Kariery

  19 kwietnia (czwartek) w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie (ul. Zamenhofa 5a) odbędą się VI Targi Edukacji, Pracy i Kariery.

 • Przedsiębiorczość

  Urząd Pracy zaprasza do udziału w szkoleniach zawodowych

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie informuje o możliwości wzięcia udziału w kompleksowych szkoleniach zawodowych, które umożliwią zdobycie nowej wiedzy i podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych.