Przedsiębiorczość

Przedsiębiorcy zapoznawali się z nowymi przepisami

Kilkudziesięciu właścicieli firm wzięło udział w kolejnym Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Była to okazja do skonsultowania zmieniających się przepisów z kluczowymi partnerami rynku pracy.

forum przedsiębiorców

Starosta pszczyński Barbara Bandoła podkreślała, że liczny udział przedsiębiorców w wydarzeniu to dowód, że jest to ważna przestrzeń do rozmowy i wymiany informacji. - Dla nas bardzo ważne jest, żebyśmy traktowali się jak partnerzy, szczególnie w kierunku kształtowania polityki oświatowej, za którą odpowiadamy jako powiat, prowadząc szkoły branżowe i techniczne. Tak naprawdę to przedsiębiorcy zgłaszając nam zapotrzebowanie, kształtują poszczególne instrumenty i narzędzia wsparcia - mówiła starosta.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie mówiła o możliwościach wsparcia, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy. - Już w połowie rozdysponowaliśmy tegoroczne środki, którymi dysponujemy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Mam nadzieję, że ministerstwo przyzna nam kolejne fundusze, żeby przedsiębiorcy mogli szkolić siebie i swoich pracowników. W kwietniu rozpoczniemy nabór wniosków na dofinansowanie do stanowisk pracy. Największym zainteresowaniem pracodawców cieszą się dofinansowania, prace interwencyjne oraz staże - mówiła Bernadeta Sojka-Jany i dodała, że w tym roku po raz pierwszy targi pracy zostaną zorganizowane w połowie czerwca, tuż przed wakacjami i będzie to okazja do zaprezentowania oferty zatrudnienia na prace sezonowe.

Forum Przedsiębiorców jest okazją do uzupełnienia potrzebnej wiedzy związanej ze zmieniającymi się przepisami, a także skonsultowania ważnych zagadnień z kluczowymi partnerami rynku pracy. W ramach spotkania odbył się cykl wykładów m.in. z zakresu nowych przepisów dotyczących przechowywania akt pracowniczych, nowelizacji przepisów podatkowych, możliwości wchodzenia na rynki zagraniczne czy warunków wjazdu i pobytu cudzoziemców na terenie naszego kraju.

Wiadomości przekazywali specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Izby Skarbowej w Pszczynie, Funduszu Górnośląskiego w Katowicach oraz Straży Granicznej w Bielsku-Białej.

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, pod patronatem starosty, Barbary Bandoły.

• Przedsiębiorczość

Młodzi ludzie są zainteresowani pracą w wakacje

Dla młodych ludzi wakacje nie są wyłącznie czasem słodkiego lenistwa, ale okazją, by podjąć pierwszą pracę i zarobić na wakacyjny wyjazd. Uczniom i studentom w poszukiwaniu ofert pracy sezonowej kolejny raz pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, który w hali MORiS w Pszczynie zorganizował Kiermasz Pracy Wakacyjnej.

Kiermasz Pracy Wakacyjnej już dziś w hali MORiS w Pszczynie

Ze względu na zapowiadane opady deszczu dzisiejszy Kiermasz Pracy Wakacyjnej odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie (ul. Basztowa 4). To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie, które ma pomóc w znalezieniu pracy młodym ludziom ze szkół ponadpodstawowych szukających sposobu na wakacyjny zarobek.

• Przedsiębiorczość

Są klejnotami i dumą powiatu pszczyńskiego

Są pełne pasji, miłości do tradycji, przedsiębiorcze i otwarte na potrzeby drugiego człowieka. W sali lustrzanej pszczyńskiego zamku już po raz 11. zostały wręczone odznaczenia „Klejnot Ziemi Pszczyńskiej”.