Aktualności

 • Komunikaty

  Przejazd na ul. Hallera w Pszczynie będzie zamknięty

  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia awaryjnej wymiany i spawania szyn, przejazd na ul. Hallera w Pszczynie w nocy z 5 na 6 czerwca w godz. 22.00 - 4.00 zostanie całkowicie zamknięty.

 • Komunikaty

  Trening systemu alarmowania i ostrzegania

  W czwartek, 20 maja w ramach krajowego ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21 zostanie przeprowadzony trening systemu alarmowania i ostrzegania ludności, podczas którego zostaną uruchomione syreny alarmowe.

 • Komunikaty

  Wszystkich Świętych: Zmiany w organizacji ruchu

  W związku z dniem Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie cmentarza przy ul. Katowickiej. Nie będzie można także parkować przy ul. Chopina, gdzie znajduje się cmentarz św. Jadwigi.

 • Komunikaty

  Koronawirus. Aktualne informacje

  Ze względu na sytuację wywołaną wirusem SARS-CoV-2 powiat pszczyński podjął wiele działań zapobiegających rozpowszechnianiu się epidemii choroby zakaźnej COVID-19.

 • Komunikaty

  Informacja Starostwa Powiatowego w Pszczynie

  Po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku badania w kierunku koronawirusa u jednej z pracownic Starostwa Powiatowego w Pszczynie, wdrożone zostały wszystkie niezbędne procedury.

 • Komunikaty

  Nowa normalność. Pierwszy etapy znoszenia ograniczeń

  Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

 • Komunikaty

  Zakrywaj nos i usta: sprawdź gdzie trzeba i kogo nie dotyczy obowiązek

  W związku ze stanem epidemii obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. 15 kwietnia w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie uszczegółowiające przepisy dotyczące tego obowiązku - zgodnie, z którym nie będzie on dotyczył m. in. dzieci do 4 roku życia oraz osób, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia.

 • Komunikaty

  Komunikat naczelnika Urzędu Skarbowego w Pszczynie

  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020r. wpłaty podatków PIT, CIT, VAT należy dokonywać wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego).

 • Komunikaty

  Zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

  W związku z dniem Wszystkich Świętych od czwartku w rejonie cmentarzy przy ul. Katowickiej i Chopina w Pszczynie zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu.