Ogłoszenie o naborze na kierownicze stanowisko urzędnicze

Trwa nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze głównego księgowego w pełnym wymiarze czasu pracy w Powiatowym Zarządzie Dróg w Pszczynie.

Wymagania niezbędne:
1) Posiadanie obywatelstwa polskiego.
2) Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
3) Niekaralność - dotyczy prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe oraz wymierzenia kary zakazu pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
4) Znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego.
5) Spełnia jedno z poniższych warunków:
- ukończone ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
- ukończona średnia, policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna i co najmniej 6letnia praktyka w księgowości,
- jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
- posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
6) Znajomość programów komputerowych, służących do rozliczeń bankowych, tzw. bankowość elektroniczna, do prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz do sporządzania sprawozdawczości budżetowej.
7) Znajomość regulacji prawnych, m.in. ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, ustawy o ubezpieczeniach społecznych, o sprawozdawczości budżetowej, o zamówieniach publicznych, o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, Kodeksu pracy.
8) Brak przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania zadań na stanowisku główny księgowy.

Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie w Biurze Podawczym Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie lub przesłać na podany adres:
Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie
ul. Sygietyńskiego 20
43-200 Pszczyna
z dopiskiem: „ Nabór na stanowisko Głównego Księgowego”

w nieprzekraczającym terminie do dnia 23 czerwca 2020 r.

Do pobrania:
Ogłoszenie o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze - główny księgowy (wersja dostępna), format pliku: PDF, rozmiar: 266.05 KB
Ogłoszenie o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze - główny księgowy (skan), format pliku: PDF, rozmiar: 2.68 MB
Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, format pliku: DOCX, rozmiar: 44.83 KB
Oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych, format pliku: DOCX, rozmiar: 43.7 KB

• Komunikaty

Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizację zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie powiatu pszczyńskiego w 2023 r.

• Komunikaty

Otwarty konkurs ofert

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz realizację zadań z zakresu edukacji prawnej na terenie powiatu pszczyńskiego w 2023 roku.