Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Inwestycje

  Pół kilometra nowego chodnika

  Na ukończeniu są roboty związane z budową chodnika wzdłuż ul. Wyzwolenia w Pawłowicach. Przy drodze powiatowej powstaje pół kilometra bezpiecznego ciągu dla pieszych.

 • Inwestycje

  Powstaje nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców i seniorów

  W Woli przy ul. Poprzecznej na niezagospodarowanym do tej pory terenie należącym do Powiatu Pszczyńskiego powstaje strefa aktywnego wypoczynku i rekreacji. Jeszcze w czerwcu będzie można skorzystać z siłowni zewnętrznej, stołu do gry w szachy, altany czy punktu naprawy rowerów.

 • Inwestycje

  Roboty przy przebudowie ul. Miodowej nie zwalniają tempa

  We Frydku trwają prace związane z przebudową ul. Miodowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Górnośląską do okolic skrzyżowania z ul. Leśną. Zgodnie z zawartą z wykonawcą umową, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2023 roku.

 • Inwestycje

  Na Miodowej prace idą pełną parą

  We Frydku trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, wykonywaniem sieci i frezowaniem pierwszego odcinka nawierzchni. Na placu budowy pracują trzy niezależne ekipy budowlane.

 • Inwestycje

  Ważne inwestycje w trudnym czasie

  To był rok wyzwań - organizowania pomocy dla Ukrainy i szukania sposobów na radzenie sobie z rosnącą inflacją. Mimo to Powiat Pszczyński w 2022 roku zrealizował wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji. W ciągu mijających 12 miesięcy dużo środków pochłonęły inwestycje drogowe, w tym zadania zwiększające bezpieczeństwo pieszych.

 • Inwestycje

  Piesi bezpieczniejsi na aktywnych przejściach

  W Pawłowicach w ciągu ul. Wodzisławskiej zostały doświetlone trzy przejścia dla pieszych. Pojawiło się przy nich również aktywne oznakowanie pionowe oraz poziome grubowarstwowe.

 • Inwestycje

  W Krzyżowicach przebudowano most i układ drogowy

  W wyniku ugody z Powiatem Pszczyńskim JSW. S.A. KWK „Pniówek” w ramach naprawy szkód górniczych wybudowała nowy obiekt mostowy w Krzyżowicach. Przebudowany został też układ drogowy w rejonie skrzyżowania ulic Zwycięstwa i Śląskiej.

 • Inwestycje

  Budynek PZD w Pszczynie przeszedł termomodernizację

  Na dachu budynku Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości 85% zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. W budynku wymieniono też urządzenia kotłowni.

 • Inwestycje

  Ruszyła modernizacja 2,5-km odcinka drogi

  Rozpoczął się remont ul. Stenclówka w Studzionce. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel dofinansowanie ze środków przeznaczonych na remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych.