Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Inwestycje

  Ruch wahadłowy na ul. Chopina w Pszczynie

  Początkiem maja rusza realizacja inwestycji pn. „Remont dróg powiatowych ul. Katowickiej, ul. Chopina, ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie”.

 • Inwestycje

  Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

  Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

 • Inwestycje

  Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

  Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.

 • Inwestycje

  Kolejne rozmowy w sprawie ul. Hallera

  Trwają rozmowy w sprawie możliwości utworzenia objazdu tymczasowego na ul. Hallera. Firma Budimex planuje również w przyszłym tygodniu uruchomić tymczasową komunikację specjalną.

 • Inwestycje

  Odnawiamy oznakowanie uliczne

  Jesienią Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie kontynuuje prace związane z odnową oznakowania drogowego. Obecnie brygada intensywnie działa na terenie Studzionki, Pszczyny i gminy Pawłowice, a prace wykonywane są głównie nocą, kiedy ruch na drogach jest mniejszy.

 • Inwestycje

  Ruszyły prace w Pielgrzymowicach

  Końcem września rozpoczął się pierwszy etap prac przy przebudowie ul. Zebrzydowickiej. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, inwestycja w Pielgrzymowicach powinna zostać zrealizowana do połowy 2024 roku.

 • Inwestycje

  KWK Pniówek naprawi szkody górnicze na drogach powiatowych

  Ulica Śląska w Krzyżowicach i ulica Wyzwolenia w Pawłowicach zostaną naprawione ze względu na deformacje nawierzchni asfaltowej powstałe w wyniku eksploatacji górniczej. Zadania sfinansuje Kopalnia Węgla Kamiennego „Pniówek” w Pawłowicach.

 • Inwestycje

  Chodnik i kanalizacja na Żorskiej są już po odbiorze końcowym

  Na ul. Żorskiej zakończył się 1. etap budowy chodnika i kanalizacji deszczowej. To część dużego zadania obejmującego budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej - ul. Żorskiej i Staromiejskiej wraz z przebudową skrzyżowania ul. Żorskiej, Batalionów Chłopskich i ul. Staromiejskiej w Pszczynie.