Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Bezpieczeństwo

  Zawsze gotowi, żeby pomagać

  Strażacy-ochotnicy z całego powiatu świętowali Powiatowo-Gminny Dzień Strażaka w Warszowicach, gdzie jednostka może cieszyć się z nowego ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego.

 • Bezpieczeństwo

  "Bezpieczne Wakacje" i "Łap słońce z głową"

  Corocznie na terenie woj. śląskiego prowadzona jest akcja pt. „Bezpieczne Wakacje”. Jej celem jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego.

 • Bezpieczeństwo

  Bezpieczne Wakacje 2024

  Wraz z zakończeniem roku szkolnego, na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2024", które potrwają do 1 września 2024 r.

 • Bezpieczeństwo

  Najwięcej interwencji po burzy w całym województwie jest w powiecie pszczyńskim - aktualizacja

  Z samego rana w czwartek, po raz drugi w ciągu 10 godzin został zwołany Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. - Podsumowaliśmy skutki potężnej burzy z gradem, która przeszła przez nasz powiat. Służby cały czas są w akcji, a jej skutki będą usuwać przez najbliższych kilka dni - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński. Trwa szacowanie szkód.

 • Bezpieczeństwo

  Pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa

  14 czerwca na pierwszym posiedzeniu w obecnej kadencji spotkała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku. Głównym tematem było omówienie stanu bezpieczeństwa w powiecie w pierwszych 5 miesiącach roku oraz przygotowania służb do akcji „Bezpieczne wakacje”.

 • Bezpieczeństwo

  Sytuacja w powiecie pszczyńskim stabilna

  Ze względu na przekroczenie stanu alarmowego na Wiśle oraz intensywne opady deszczu i trudną sytuację w sąsiednich powiatach, we wtorek przed południem starosta pszczyński Grzegorz Wanot zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 • Bezpieczeństwo

  Wakacje z wojskiem

  Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem „Wakacje z wojskiem”. Zaplanowano trzy turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. złotych.

 • Bezpieczeństwo

  Nad naszym bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści

  Na co dzień walczą z ogniem, klęskami żywiołowymi, pomagają poszkodowanym w wypadkach. 29 maja bohaterowie, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu świętowali Dzień Strażaka.

 • Bezpieczeństwo

  Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

  Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.

 • Bezpieczeństwo

  Uczniowie z Góry świecą przykładem

  W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.

 • Bezpieczeństwo

  Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

  Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.

 • Bezpieczeństwo

  Wraz z początkiem lutego ruszyła kwalifikacja wojskowa

  W czwartek 1 lutego rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu pszczyńskiego, która do końca miesiąca przebada ponad 550 młodych osób. Każda z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.

 • Bezpieczeństwo

  Ruszają "Bezpieczne Ferie"

  Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja „Bezpieczne Ferie 2024”, która będzie trwała do 26 lutego.