Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Bezpieczeństwo

  Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

  Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.

 • Bezpieczeństwo

  Wraz z początkiem lutego ruszyła kwalifikacja wojskowa

  W czwartek 1 lutego rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu pszczyńskiego, która do końca miesiąca przebada ponad 550 młodych osób. Każda z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.

 • Bezpieczeństwo

  Ruszają "Bezpieczne Ferie"

  Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja „Bezpieczne Ferie 2024”, która będzie trwała do 26 lutego.

 • Bezpieczeństwo

  Służby omówiły stan bezpieczeństwa

  Podczas grudniowego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przedstawiciele służb omówili najistotniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem mieszkańców i współpracą w tym zakresie. W głównej mierze spotkanie było poświęcone podsumowaniu mijającego roku.

 • Bezpieczeństwo

  Trenuj z wojskiem

  Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce powraca i na terenie województwa śląskiego odbędzie się w trzech terminach w październiku. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem - sam i w grupie”.

 • Bezpieczeństwo

  Test sprawności syren alarmowych

  W najbliższy wtorek 1 sierpnia o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 • Bezpieczeństwo

  #WcoSięNiePakuję w ramach "Bezpiecznych wakacji"

  Podczas wakacji wzrasta ryzyko wykorzystania seksualnego dzieci. Nieprzypadkowo właśnie teraz Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat przygotowała kampanię „Bezpieczne wakacje” opatrzoną hasztagiem #WcoSięNiePakuję.

 • Bezpieczeństwo

  Rozpoczęły się "Bezpieczne Wakacje"

  Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2023”.

 • Bezpieczeństwo

  Rodzinna zabawa i promocja zasad bezpieczeństwa na drodze

  Piknik Rodzinny „Bezpieczny Powiat” był strzałem w dziesiątkę. To dobry przykład jak można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli dobrą zabawę w rodzinnym gronie z promocją zasad bezpieczeństwa na drodze.

 • Bezpieczeństwo

  Bezpłatnie sprawdź samochód przed wyjazdem na wakacje

  Powiat Pszczyński, Komenda Powiatowa Policji oraz diagności zapraszają na do skorzystania z możliwości sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu na jednej z wybranych Stacji Kontroli Pojazdów w ramach kolejnej odsłony akcji „Bezpieczny wyjazd na wakacje”.

 • Bezpieczeństwo

  Łap słońce z głową

  Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D, jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.

 • Bezpieczeństwo

  V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

  Z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości działającej przy Komisji Europejskiej i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

 • Bezpieczeństwo

  Samoobrona kobiet. Bezpłatne zajęcia z wojskowymi i instruktorami

  Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami - instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

 • Bezpieczeństwo

  Ruszył ogólnopolski konkurs Floriany 2023

  Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany 2023.