Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Bezpieczeństwo

  V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

  Z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości działającej przy Komisji Europejskiej i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

 • Bezpieczeństwo

  Samoobrona kobiet. Bezpłatne zajęcia z wojskowymi i instruktorami

  Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami - instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

 • Bezpieczeństwo

  Ruszył ogólnopolski konkurs Floriany 2023

  Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany 2023.

 • Bezpieczeństwo

  W powiecie pszczyńskim ruszyła kwalifikacja wojskowa

  W poniedziałek 15 maja w budynku przy ul. Bogedaina rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska, która do 9 czerwca przebada prawie 600 młodych mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Każdy z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.

 • Bezpieczeństwo

  Wykazali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi

  Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim.

 • Bezpieczeństwo

  Z diagnostami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie właścicieli stacji kontroli pojazdów i diagnostów z udziałem starosty Barbary Bandoły i członka Zarządu Grzegorza Nogłego.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie o opadach marznących [odwołanie]

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o opadach marznących. Stopień zagrożenia: 1.

 • Bezpieczeństwo

  Bądźmy bezpieczni w sieci

  Postęp technologiczny gna do przodu. Jednym z efektów tej zmiany, jest także stale wzrastająca liczba zagrożeń związanych z utratą danych, na które narażeni się użytkownicy nowych technologii.

 • Bezpieczeństwo

  Ostrzeżenie o oblodzeniu

  IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o oblodzeniu. Stopień zagrożenia: 1

 • Bezpieczeństwo

  Policja apeluje o czujność i rozwagę

  Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie od początku roku na terenie Ćwiklic i Rudołtowic doszło do jednego włamania do domu jednorodzinnego. W związku z opublikowanym nagraniem, na którym widoczne są podejrzane osoby, które prawdopodobnie obserwują posesje apeluje do mieszkańców o zachowanie czujności, ale także rozwagi.

 • Bezpieczeństwo

  Poważna awaria rurociągu. Starosta zwołała sztab kryzysowy

  W budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej odbyło się zwołane przez starostę pszczyńską Barbarę Bandołę posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z awarią rurociągu, doprowadzającego wodę z ujęcia w Czańcu do stacji uzdatniania w Goczałkowicach-Zdroju.