Aktualności

 • Bezpieczeństwo

  Zjadliwa grypa ptaków w powiecie

  Na terenie powiatu pszczyńskiego potwierdzono ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Mimo że choroba jest niegroźna dla ludzi, może skutkować uśmierceniem drobiu w gospodarstwach i dużymi stratami dla hodowców drobiu.

 • Bezpieczeństwo

  "Świeć Przykładem" w Dniu Kobiet

  W poniedziałek, 8 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie wraz z dziennikarzami Radia Bielsko i Radia Express oraz przedstawicielami lokalnych mediów pojawią się w ośmiu punktach na terenie powiatu pszczyńskiego w ramach akcji "Świeć Przykładem".

 • Bezpieczeństwo

  Bezpieczniej z aplikacją STOP COVID

  Aplikacja STOP COVID ProteGO Safe to obok noszenia muszeczki, zachowania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem.

 • Bezpieczeństwo

  Obowiązek usuwania śniegu i lodu z dachu

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Intensywne opady śniegu i jego zaleganie na budynkach może powodować poważne zagrożenia.

 • Bezpieczeństwo

  Pożary sadzy w kominie

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie apeluje o przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. Niewłaściwie eksploatowane piece, przewody kominowe spalinowe i dymowe, mogą doprowadzić do powstania pożaru lub silnie trującego tlenku węgla, stanowiącego zagrożenie dla wszystkich mieszkańców.

 • Bezpieczeństwo

  24 listopada - test sprawności syren

  We wtorek, 24 listopada w godzinach od 9.00 do 13.00 na terenie powiatu pszczyńskiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

 • Bezpieczeństwo

  Pożary w trakcie żniw

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie zwraca się z apelem do wszystkich osób pracujących podczas żniw o zachowanie szczególnej ostrożności.

 • Bezpieczeństwo

  Zarządzanie kryzysowe w pełnej gotowości

  Wyjątkowa sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy spowodowała, że wszyscy odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe w powiecie postawieni są w stan szczególnej gotowości.

 • Bezpieczeństwo

  STOP pożarom traw!

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie apeluje o zachowanie ostrożności oraz rozsądku i niewypalanie traw. Od 6 do 12 marca strażacy interweniowali łącznie sześć razy, przy tego rodzaju pożarach m. in. w Górze i Golasowiach.