Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Bezpieczeństwo

  Rozmawiali o cyberprzemocy

  20 kwietnia Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie gościł w swoich murach przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji, Szymona Czysza. Celem spotkania były warsztaty dla młodzieży poświęcone zjawisku cyberprzemocy.

 • Bezpieczeństwo

  Ruszyła kwalifikacja wojskowa

  Prawie 650 osób ma obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską dla powiatu pszczyńskiego.

 • Bezpieczeństwo

  Narada roczna w pszczyńskiej komendzie policji

  Zastępca komendanta wojewódzkiego Policji, inspektor Piotr Kucia spotkał się na naradzie rocznej z policjantami i pracownikami cywilnymi z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Podsumowano miniony rok oraz przedstawiono przedsięwzięcia planowane na rok 2018.

 • Bezpieczeństwo

  W ferie pamiętaj o bezpieczeństwie!

  12 stycznia 2018 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczną się działania w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2018", które potrwają do 26 lutego 2018 r.

 • Bezpieczeństwo

  Trening sprawności syren na terenie powiatu pszczyńskiego

  Na podstawie § 8 pkt 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 poz. 96), w dniu 28 listopada 2017r. w godzinach od 9:00 do 13:00 na terenie powiatu pszczyńskiego zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

 • Bezpieczeństwo

  Z seniorami o bezpieczeństwie

  Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, strażnicy miejscy i kominiarze spotkali się z seniorami na debacie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. O bezpieczeństwie seniorów”.

 • Bezpieczeństwo

  Zostaw samochód w garażu - odbierz odblask w starostwie

  Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest 22 września. Jak co roku w tym dniu każdy kto do Starostwa Powiatowego w Pszczynie przyjdzie załatwić sprawę pieszo lub przyjedzie rowerem otrzyma element odblaskowy.

 • Bezpieczeństwo

  Komunikat - trening syren alarmowych

  Na podstawie § 8 pkt 3 oraz § 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 poz. 96), w dniu 1 sierpnia 2017r. o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.