Aktualności

 • Dla niepełnosprawnych

  Zaproszenie do udziału w badaniu ankietowym

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował krótką ankietę badawczą on-line do wypełnienia, której zaprasza osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.

 • Dla niepełnosprawnych

  Pokonywali przeszkody i własne bariery

  Łącznie 60 uczniów Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie i Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach w Dzień Dziecka spotkało się w Pszczynie na terenowym torze przeszkód, tak zwanym Boot Campie.

 • Dla niepełnosprawnych

  Nadchodzi słoneczny tydzień

  XXI Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako „Słoneczny Tydzień” rozpocznie się w najbliższy piątek. W ciągu całego tygodnia uczniowie będą bawić się i rywalizować w licznych konkursach i zawodach o charakterze artystycznym, sportowym i edukacyjnym. Przygotowano też integracyjne zabawy dla mieszkańców.

 • Dla niepełnosprawnych

  Ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym i słabo widzącym

  W budynku Starostwa Powiatowego oraz Centrum Przesiadkowego w Pszczynie wykonano ścieżki naprowadzające z polami uwagi. Wypukłe oznaczenia ułatwiają osobom niewidomym i słabowidzącym poruszać się samodzielnie i bezpiecznie w nieznanym otoczeniu.

 • Dla niepełnosprawnych

  Rozmawiali o aktywizacji zawodowej

  Osoby z niepełnosprawnościami dowiedziały się, jak poruszać się po rynku pracy oraz na jakie mogą liczyć wsparcie w podjęciu zatrudnienia.

 • Dla niepełnosprawnych

  Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami

  Powiat Pszczyński podjął kolejne działania, które mają na celu poprawę dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Budynek pszczyńskiego starostwa został doposażony w nowe sprzęty, a część pracowników urzędu wzięło udział w cyklu szkoleń.

 • Dla niepełnosprawnych

  Trwa nabór wniosków do wyróżnienia "Uskrzydlony"

  Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” zostało ustanowione z myślą o osobach z niepełnosprawnością, które są wzorem do naśladowania. Zgłoszenia do tegorocznej edycji można składać do 29 kwietnia.

 • Dla niepełnosprawnych

  Wynik otwartego konkursu ofert

  Uchwałą nr 837/189/22 Zarządu Powiatu Pszczyńskiego z dnia 29 marca 2022 r. dokonano wyboru oferty na realizację zadania publicznego Powiatu Pszczyńskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2022 roku.

 • Dla niepełnosprawnych

  Będzie asysta na pszczyńskim dworcu

  W kwietniu na stacji PKP Pszczyna uruchomiona zostanie usługa asysty dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to efekt długich starań Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych i bardzo dobra wiadomość dla podróżnych.

 • Dla niepełnosprawnych

  Projekt "Aktywni niepełnosprawni"

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął nabór wniosków o udział w pilotażu Standardów funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej.