Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Dla niepełnosprawnych

  „Słoneczny Tydzień” w powiecie pszczyńskim

  Rozpoczął się XXII. Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako „Słoneczny Tydzień”. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się łącznie 14 różnych konkursów, zawodów i spotkań integracyjnych o charakterze artystycznym, sportowym, edukacyjnym i wychowawczym dla osób z niepełnosprawnościami. Patronat nad wydarzeniem objęła starosta Barbara Bandoła.

 • Dla niepełnosprawnych

  Doradcy Podatkowi Niepełnosprawnym

  Rusza XIV edycja akcji Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 • Dla niepełnosprawnych

  Szkolenie z nowego systemu iPFRON+ w Katowicach

  System iPFRON+ umożliwiać będzie składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków dla wszystkich obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia PFRON, które realizowane są bezpośrednio przez Fundusz. Ale w pełni elektroniczna obsługa spraw to nie wszystko.

 • Dla niepełnosprawnych

  Zaproszenie do udziału w badaniu ankietowym

  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował krótką ankietę badawczą on-line do wypełnienia, której zaprasza osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.

 • Dla niepełnosprawnych

  Pokonywali przeszkody i własne bariery

  Łącznie 60 uczniów Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie i Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach w Dzień Dziecka spotkało się w Pszczynie na terenowym torze przeszkód, tak zwanym Boot Campie.

 • Dla niepełnosprawnych

  Nadchodzi słoneczny tydzień

  XXI Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako „Słoneczny Tydzień” rozpocznie się w najbliższy piątek. W ciągu całego tygodnia uczniowie będą bawić się i rywalizować w licznych konkursach i zawodach o charakterze artystycznym, sportowym i edukacyjnym. Przygotowano też integracyjne zabawy dla mieszkańców.

 • Dla niepełnosprawnych

  Ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym i słabo widzącym

  W budynku Starostwa Powiatowego oraz Centrum Przesiadkowego w Pszczynie wykonano ścieżki naprowadzające z polami uwagi. Wypukłe oznaczenia ułatwiają osobom niewidomym i słabowidzącym poruszać się samodzielnie i bezpiecznie w nieznanym otoczeniu.

 • Dla niepełnosprawnych

  Rozmawiali o aktywizacji zawodowej

  Osoby z niepełnosprawnościami dowiedziały się, jak poruszać się po rynku pracy oraz na jakie mogą liczyć wsparcie w podjęciu zatrudnienia.