Aktualności

 • Dla niepełnosprawnych

  Trwa nabór wniosków do programu „Aktywny samorząd”

  Od marca można składać wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Aktywny samorząd”. Program dzieli się na dwa moduły.

 • Dla niepełnosprawnych

  Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami 2020-2021

  Fundacja Internationaler Bund Polska jest realizatorem Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pt. ,,Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - edycja 2020-2021” finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego na terenie m.in. powiatu pszczyńskiego.

 • Dla niepełnosprawnych

  Mieszkańcy mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Do dyspozycji mieszkańców powiatu pszczyńskiego są wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne, a także rowery trójkołowe. Pomimo pandemii w ubiegłym roku z usług wypożyczalni skorzystało kilkudziesięciu mieszkańców powiatu.

 • Dla niepełnosprawnych

  Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami 2020-2021

  Fundacja Internationaler Bund Polska jest realizatorem Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pt. ,,Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - edycja 2020-2021” finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, na terenie powiatów, w województwie małopolskim i śląskim: bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego, mikołowskiego oraz m. Tychy i m. Mysłowice.

 • Dla niepełnosprawnych

  Starostwo kopalnią dobrych praktyk

  Choć z najnowszego raportu Stowarzyszenia „Bona Fides” wynika, że województwo śląskie nie jest przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami, eksperci wskazali, że kopalnią dobrych praktyk jest Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Siedziba starostwa wyposażona jest w wiele rozwiązań zapewniających dostęp dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

 • Dla niepełnosprawnych

  Dziś dzień wszystkich osób z niepełnosprawnościami

  Powiat pszczyński zakupił trzy kolejne pętle indukcyjne, które wspomagają komunikację z osobami słabosłyszącymi oraz krzesło do ewakuacji osób z problemami z poruszaniem się. W przygotowaniu jest plan budynku starostwa z objaśnieniami w alfabecie Braille’a i nowa, dostępna strona internetowa.

 • Dla niepełnosprawnych

  Wypełnij ankietę na temat dostępności starostwa i jednostek

  Powiat pszczyński przystąpił do realizacji nowego projektu, którego celem jest poprawa funkcjonowania urzędów w obszarze dostępności usług publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie wypełniając ankiety.

 • Dla niepełnosprawnych

  Informacja Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

  Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną odwołuje zaplanowany na 17 listopada dyżur w siedzibie pszczyńskiego starostwa.

 • Dla niepełnosprawnych

  Ważna informacja nt. wznowienia działalności PZON w Rybniku

  Od wtorku, 22 września Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku wznawia swoją działalność na terenie powiatu pszczyńskiego. Ze względów bezpieczeństwa klienci będą obsługiwani w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

 • Dla niepełnosprawnych

  Kto zostanie „Uskrzydlonym”?

  W tym roku po raz drugi zostanie przyznane Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony”. Kapituła zapoznała się ze zgłoszeniami.

 • Dla niepełnosprawnych

  Powiat pszczyński wypożycza rowery trójkołowe i sprzęt rehabilitacyjny

  W Starostwie Powiatowym w Pszczynie działa wypożyczalnia rowerów trójkołowych i sprzętu rehabilitacyjnego. Urządzenia udostępniane są bezpłatnie osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom. Od maja trójkołowe rowery można także wypożyczyć na jeden dzień w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.

 • Dla niepełnosprawnych

  Informacja Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku

  Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku informuje, że przyjmowanie wniosków o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności i legitymacji osoby niepełnosprawnej odbywa się za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Można również zostawić dokumenty w skrzynce podawczej siedzibie zespołu.