Aktualności

 • Zdrowie

  Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych gotowy do szczepień

  W środę 21 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia wizytował Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z wymogami, a punkt rozpocznie szczepienia w momencie dostarczenia pierwszych dawek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu.

 • Zdrowie

  Ruszyła infolinia powiatowego punktu szczepień w hali POSiR w Pszczynie

  Od poniedziałku, 19 kwietnia osoby, które chcą uzyskać informacje na temat szczepień w organizowanym przez powiat pszczyński punkcie szczepień powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, mogą dzwonić pod jeden z dwóch dostępnych numerów telefonów.

 • Zdrowie

  Powiatowy punkt szczepień ma rekomendację NFZ

  Punkt szczepień powszechnych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji dostał we wtorek, 13 kwietnia zielone światło. - Mamy rekomendację Narodowego Funduszu Zdrowia i przystępujemy do przeorganizowania hali. Chcemy rozpocząć szczepienia najszybciej, jak będzie to możliwe - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

 • Zdrowie

  Motoserce bez imprezy, ale ze zbiórką krwi

  Rozpoczęła się kolejna edycja pszczyńskiego Motoserca. Krew w ramach tegorocznej akcji można oddawać od poniedziałku do środy, aż do końca kwietnia. Na dawców czekają pamiątkowe zestawy upominków.

 • Zdrowie

  Nabór do zespołów szczepiących w punkcie szczepień masowych

  Lekarze oraz pielęgniarki, ratownicy medyczni i inne osoby posiadające kwalifikacje do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 mogą zgłaszać chęć pracy w zespołach szczepiących punktu szczepień masowych tworzonego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Powiat stworzy punkt szczepień masowych

  Powiat pszczyński we współpracy z gminami odpowie na apel rządu, tworząc punkt szczepień masowych w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwsze higienistki szkolne wyraziły już chęć szczepienia mieszkańców powiatu pszczyńskiego. - Bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność, ale nie mam wątpliwości, że kluczowa jest pomoc mieszkańcom i wspólna walka z pandemią - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

 • Zdrowie

  Powiat przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalności szpitala

  Pszczyński szpital już drugi rok funkcjonuje w pandemii. To ciężki okres dla wielu placówek, które są zmuszone ograniczać i odwoływać zabiegi, co powoduje trudności z płynnym finansowaniem funkcjonowania. Powiat pszczyński przekazał 1 mln zł na wsparcie bieżącej działalność Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

 • Zdrowie

  Protokół z konsultacji społecznych

  Protokół z przebiegu konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały nr XXIV/226/20 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 16 grudnia 2020 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2021.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w Pszczynie

  17 i 18 marca w Pszczynie przy markecie Kaufland, kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w Pawłowicach

  9 lutego w Pawłowicach przy sklepie Intermarche, kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.