Aktualności

 • Zdrowie

  Sytuacja epidemiologiczna: 7 - 13 maja

  9 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń oraz jeden zgon - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, podane przez Ministerstwo Zdrowia.

 • Zdrowie

  Mobilna pracownia mammograficzna w Grzawie i Woli

  LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je Panie, które urodziły się w 1972 roku.

 • Zdrowie

  Pszczyńskie hospicjum podsumowało 22. rok swojej działalności

  Podczas dorocznego zgromadzenia członków stowarzyszenia omówiono miniony rok działalności. To kolejny rok, w którym Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie funkcjonowało w nowych warunkach społeczno-gospodarczych wynikających w głównej mierze z podwyższonego zagrożenia epidemią.

 • Zdrowie

  1% podatku na rozwój i wsparcie pacjentów pszczyńskiego szpitala

  Każdego roku mamy możliwość przekazania 1% podatku na dowolny cel charytatywny. Ze wsparcia darczyńców w takiej formie korzysta wiele szpitali, a w ubiegłych latach skorzystał także Szpital Joannitas w Pszczynie. Dzięki pomocy zakupiono sprzęt specjalistyczny pozwalający na skuteczną diagnostykę i leczenie seniorów, noworodków, pacjentów kardiologicznych i neurologicznych.

 • Zdrowie

  Radni sejmiku zachęcają do szczepień

  W trosce o zdrowie mieszkańców województwa śląskiego, zmniejszenie ilości zachorowań radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjęli jednogłośnie uchwałę-apel zachęcający do szczepień przeciwko COVID-19.

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie wprowadzenia zmian w załączniku nr 1 do Uchwały Nr XXXV/315/21 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 15 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2022.

 • Zdrowie

  Chory i opiekun - każdy jest ważny

  Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zdobyło nowe środki, by zapewnić bezpłatną pomoc chorym i ich opiekunom z Pszczyny oraz jej sołectw. 300 tys. zł na to zadanie przeznaczył Narodowy Instytut Wolności. Pozostałe koszty w wysokości 335 tys. zł przeznaczy hospicjum. Ze specjalistycznej opieki, szkoleń i grup wsparcia skorzysta 30 chorych i 30 opiekunów rodzinnych.

 • Zdrowie

  Informacja o szczepieniach przeciwko COVID-19

  W soboty i niedziele można zaszczepić się w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie, który mieści się w budynkach modułowych przy ul. Zamenhofa 5a (przy boisku Orlik).

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021.