Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Ruszyły szczepienia seniorów

  Amalia i Czesław Lazarkowie z Pszczyny to pierwsi pacjenci zaszczepieni przeciwko COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Szczepienia idą tu sprawnie.

 • Zdrowie

  Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia

  Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Od 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym.

 • Zdrowie

  Nowe urządzenia dla szpitala

  Do Szpitala Powiatowego w Pszczynie trafił kolejny sprzęt medyczny. Są to urządzenia zakupione dzięki wsparciu gmin i środków powiatu pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  W pszczyńskim szpitalu powstanie punkt szczepień przeciw COVID-19?

  Szpital Powiatowy w Pszczynie chce uruchomić punkt szczepień przeciw koronawirusowi dla mieszkańców. Decyzje w tej sprawie zapadną w najbliższym czasie. Pierwsze szczepienia będą mogły zostać podane prawdopodobnie w drugiej połowie stycznia 2021 r.

 • Zdrowie

  Pierwszy etap przebudowy szpitala zakończony

  W pszczyńskim szpitalu w ostatnich miesiącach wykonywane były prace w zakresie dostosowania budynku do wymagań ochrony przeciwpożarowej. To jednak nie koniec inwestycji w tym miejscu. Trwają kolejne prace w szpitalnym budynku.

 • Zdrowie

  Tysiące środków ochronnych dla pszczyńskich poradni specjalistycznych

  Poradnie specjalistyczne pełnią znaczącą rolę w walce z pandemią, dlatego starosta Barbara Bandoła zwróciła się do wojewody śląskiego o przekazanie środków ochrony osobistej wszystkim 75 tego typu placówkom znajdującym się na naszym terenie. Powiat pszczyński przekazuje właśnie przyznane wsparcie.

 • Zdrowie

  O aktualnej sytuacji w szpitalach na Śląsku

  Analiza sytuacji w szpitalach w poszczególnych regionach województwa śląskiego i podjęcie decyzji o ewentualnym zmniejszeniu ilości łóżek covidowych była tematem poniedziałkowej wideokonferencji marszałka z samorządowcami i przedstawicielami podmiotów leczniczych.