Aktualności

 • Zdrowie

  Konsultacje społeczne

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2021.

 • Zdrowie

  Do końca lipca bez rejestracji może zaszczepić się 50 osób w ciągu dnia

  W ostatnim czasie wzrosła liczba osób rejestrujących się na szczepienia w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie. Wciąż możliwe są szczepienia bez rejestracji, warto jednak zadzwonić wcześniej na infolinię i upewnić się, czy wystarczy "wolnych" dawek. Koniecznie sprawdźcie też godziny otwarcia punktu!

 • Zdrowie

  Zbadaj się i zyskaj spokój

  25 sierpnia w Pszczynie przy markecie Kaufland, kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

 • Zdrowie

  Ogłoszenie o naborze członków komisji konkursowej

  Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków komisji konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego na rzecz mieszkańców powiatu pszczyńskiego w 2021 roku.

 • Zdrowie

  Poznaj ABCDE czerniaka

  Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.

 • Zdrowie

  Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

  W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się pierwszą dawką Pfizera bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.

 • Zdrowie

  Medycyna to gra zespołowa

  Szpi­tal Powiatowy w Pszczynie poszukuje przedstawicieli różnych zawodów medycznych chętnych do podjęcia współpracy. Do pracy zaprasza m.in. lekarzy, pielęgniarki, położne i opiekunów medycznych.

 • Zdrowie

  Rehabilitacja stacjonarna po przebytej chorobie COVID-19

  Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” od 17 maja oferuje całościowy program rehabilitacji dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19, realizowany w trybie stacjonarnym, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Zdrowie

  Brak wolnych terminów w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych

  Na szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zarejestrowało się do tej pory 8550 osób. Rejestracja została wstrzymana z powodu braku wolnych terminów do czasu udostępnienia przez stronę rządową większej ilości szczepionek.