Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Respirator noworodkowy darem WOŚP

  Odd­ział Neona­to­log­iczny otrzy­mał kole­jny sprzęt od Fun­dacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem jest to nowoczesny res­pi­ra­tor noworod­kowy.

 • Zdrowie

  Hospicjum z nową pomocą dla seniorów

  Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ma kolejną ofertę pomocy dla osób starszych, w tym niepełnosprawnych. To już czwarty projekt pomocowy dla seniorów, na który hospicjum zdobyło pieniądze z Unii Europejskiej w drodze konkursu.

 • Zdrowie

  Bezpłatne badania mammograficzne w Suszczu i Grzawie

  10 września w Suszcu i Grzawie panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

 • Zdrowie

  Bezpieczeństwo - jak w szpitalu, warunki - jak w domu

  W październiku na pierwszym piętrze Szpitala Powiatowego w Pszczynie rozpocznie działalność Pszczyński Dzienny Dom Opieki Medycznej, który otoczy opieką 80 niesamodzielnych, wymagających rehabilitacji osób. Wszystko dzięki pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej w wysokości ponad 1,2 mln zł.

 • Zdrowie

  Dom seniora w Kobiórze odizolowany

  W dzisiejszym raporcie tyskiego sanepidu obserwujemy znaczny wzrost ilości zakażeń koronawirusem w Kobiórze. Mają one związek z funkcjonującym w tej gminie prywatnym domem seniora.

 • Zdrowie

  Podziel się krwią w wakacje

  Przedsięwzięcie w ramach akcji "Podziel się krwią w wakacje" realizowane jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przy wsparciu naszego Związku Gmin i Powiatów. Jego celem jest uzupełnienie zapasów krwi, które ze względu na czas wakacji i trwającą epidemię znacząco się uszczupliły.

 • Zdrowie

  Bezpłatne badania mammograficzne w Pszczynie

  LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

 • Zdrowie

  W dwa lata pomoc w szpitalu otrzymało kilkadziesiąt tys. pacjentów

  1 sierpnia mijają dwa lata od uratowania Szpitala Powiatowego w Pszczynie. W tym czasie powiatowa placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt, przeszła podstawowe remonty i ciągle jest modernizowana, rozwinęła także działalność o usługi, których początkowo nie zakontraktowano. Szpital pełen pacjentów na 2. rocznicę działalności to dowód na to, że pacjenci odzyskali zaufanie do placówki.

 • Zdrowie

  Śląski NFZ widzi aktywność pszczyńskiego szpitala

  Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego poświęcone zostało tematowi finansowania szpitali. Starostowie ze Śląska spotkali się 30 lipca w Katowicach z dyrekcją Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Zdrowie

  Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do szpitala

  Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala. Z daru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy korzystają już najmłodsi pacjenci.

 • Zdrowie

  39. ozdrowieńców i 33 kolejne zakażenia

  W ciągu ostatniej doby 39. mieszkańców naszego powiatu pokonało wirusa. To mieszkańcy gminy Pszczyna (siedem osób), gminy Pawłowice (15 osób) oraz gminy Suszec (17 osób).