Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  31 kolejnych zakażeń w powiecie

  Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim na podstawie danych przedstawionych przez tyski Sanepid (stan na 7 czerwca, godz. 14.00).

 • Zdrowie

  17 kolejnych zakażeń i 10. ozdrowieńców

  17 kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - to dane za ostatnią dobę, podane właśnie przez tyski Sanepid (stan na 6 czerwca na godz. 14.00). Wirusa wykryto w próbkach pobranych od ośmiu osób gminy Pawłowice, sześciu z gminy Pszczyna oraz trzech z gminy Suszec.

 • Zdrowie

  19 nowych zakażeń i 13. ozdrowieńców

  19 kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - to dane za ostatnią dobę, podane właśnie przez tyski Sanepid (stan na 4 czerwca na godz. 14.00).

 • Zdrowie

  Kolejne zakażenia i ozdrowienia

  Dziewięć nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym powiecie - to dane podane w środę, 3 czerwca na godz. 14.00 przez tyski Sanepid. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od pięciu osób z gminy Pawłowice, dwóch z gminy Suszec oraz dwóch z gminy Pszczyna.

 • Zdrowie

  Siedem kolejnych potwierdzonych zakażeń

  W ostatniej dobie liczba zakażonych koronawirusem w naszym powiecie wzrosła o 7 kolejnych mieszkańców - pięciu z gminy Pawłowice, jednego z gminy Pszczyna oraz jednego z gminy Suszec.

 • Zdrowie

  Sytuacja epidemiologiczna: 11 kolejnych zakażeń

  W ostatniej dobie liczba zakażonych koronawirusem w naszym powiecie wzrosła o 11. kolejnych mieszkańców. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od trzech osób z gminy Pszczyna, czterech z gminy Pawłowice oraz czterech z gminy Suszec

 • Zdrowie

  21 kolejnych zakażeń

  W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (10 mieszkańców gminy Pawłowice, pięciu z gminy Pszczyna, pięciu z gminy Suszec oraz jeden z gminy Miedźna).

 • Zdrowie

  Praca hospicjum w okresie epidemii

  W czasie epidemii Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności prowadzi codzienną pracę.

 • Zdrowie

  Rozmowy o dalszym finansowaniu wymazobusa

  Od 1 czerwca w okolicach szpitala dzięki działaniom powiatu pszczyńskiego ruszy mobilny punkt wymazowy dla osób wskazanych przez Sanepid. Finansowaniem wymazobusa zajmą się prawdopodobnie gminy - ten temat omawiany był podczas spotkania starosty Barbary Bandoły z dyrektorem tyskiego Sanepidu oraz włodarzami gmin z powiatu pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Łącznie siedmioro ozdrowieńców w powiecie pszczyńskim

  Dodatnie wyniki badań w kierunku koronawirusa wykazano w próbkach pobranych od sześciu kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego - trojga mieszkańców gminy Pawłowice (kobieta i dwóch mężczyzn), dwóch mieszkanek gminy Suszec oraz mieszkańca gminy Pszczyna.