Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Sytuacja epidemiologiczna: 11 kolejnych zakażeń

  W ostatniej dobie liczba zakażonych koronawirusem w naszym powiecie wzrosła o 11. kolejnych mieszkańców. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od trzech osób z gminy Pszczyna, czterech z gminy Pawłowice oraz czterech z gminy Suszec

 • Zdrowie

  21 kolejnych zakażeń

  W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (10 mieszkańców gminy Pawłowice, pięciu z gminy Pszczyna, pięciu z gminy Suszec oraz jeden z gminy Miedźna).

 • Zdrowie

  Praca hospicjum w okresie epidemii

  W czasie epidemii Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności prowadzi codzienną pracę.

 • Zdrowie

  Rozmowy o dalszym finansowaniu wymazobusa

  Od 1 czerwca w okolicach szpitala dzięki działaniom powiatu pszczyńskiego ruszy mobilny punkt wymazowy dla osób wskazanych przez Sanepid. Finansowaniem wymazobusa zajmą się prawdopodobnie gminy - ten temat omawiany był podczas spotkania starosty Barbary Bandoły z dyrektorem tyskiego Sanepidu oraz włodarzami gmin z powiatu pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Łącznie siedmioro ozdrowieńców w powiecie pszczyńskim

  Dodatnie wyniki badań w kierunku koronawirusa wykazano w próbkach pobranych od sześciu kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego - trojga mieszkańców gminy Pawłowice (kobieta i dwóch mężczyzn), dwóch mieszkanek gminy Suszec oraz mieszkańca gminy Pszczyna.

 • Zdrowie

  Sytuacja epidemiologiczna: kolejne zakażenia i ozdrowieniec

  Sześć nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - to dane z ostatniej doby, przekazane przez tyski Sanepid. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od czworga mieszkańców gminy Pszczyna (dwóch kobiet oraz dwóch mężczyzn), a także mężczyzny i kobiety z gminy Pawłowice.

 • Zdrowie

  Sytuacja epidemiologiczna: 14 kolejnych zakażeń

  14 nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono na terenie powiatu pszczyńskiego. Wirus SARS-CoV-2 wykryto u 11 kolejnych mieszkańców gminy Pawłowice (czterech kobiet, trójki nieletnich oraz czterech mężczyzn), mieszkańca Kobióra, mieszkańca gminy Pszczyna oraz gminy Suszec.

 • Zdrowie

  Szpital działa normalnie

  U pacjentki przebywającej od 21 maja w izolacyjnej części septycznej Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 22 maja zdiagnozowano infekcję wirusem SARS-CoV-2. Szpital dzięki stosowanym procedurom działa normalnie, a chora została przetransportowana do szpitala jednoimiennego.

 • Zdrowie

  123 nowe stwierdzone zakażenia w powiecie

  Według najnowszych danych Sanepidu, przesłanych do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, zakażenie stwierdzono w próbkach pobranych od 123 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Kolejne wsparcie dla medyków, służb i instytucji

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie stało się centrum dystrybucji środków ochrony osobistej. W ostatnich dniach maski FFP2 przekazał powiat Anhalt-Bitterfeld. Grupy mieszkanek szyjące maseczki, fartuchy i pościel nie ustają w wysiłkach, by pomóc służbie zdrowia.