Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Sytuacja epidemiologiczna: kolejne zakażenia i ozdrowieniec

  Sześć nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem - to dane z ostatniej doby, przekazane przez tyski Sanepid. Wirusa wykryto w próbkach pobranych od czworga mieszkańców gminy Pszczyna (dwóch kobiet oraz dwóch mężczyzn), a także mężczyzny i kobiety z gminy Pawłowice.

 • Zdrowie

  Sytuacja epidemiologiczna: 14 kolejnych zakażeń

  14 nowych zakażeń koronawirusem stwierdzono na terenie powiatu pszczyńskiego. Wirus SARS-CoV-2 wykryto u 11 kolejnych mieszkańców gminy Pawłowice (czterech kobiet, trójki nieletnich oraz czterech mężczyzn), mieszkańca Kobióra, mieszkańca gminy Pszczyna oraz gminy Suszec.

 • Zdrowie

  Szpital działa normalnie

  U pacjentki przebywającej od 21 maja w izolacyjnej części septycznej Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 22 maja zdiagnozowano infekcję wirusem SARS-CoV-2. Szpital dzięki stosowanym procedurom działa normalnie, a chora została przetransportowana do szpitala jednoimiennego.

 • Zdrowie

  123 nowe stwierdzone zakażenia w powiecie

  Według najnowszych danych Sanepidu, przesłanych do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, zakażenie stwierdzono w próbkach pobranych od 123 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  Kolejne wsparcie dla medyków, służb i instytucji

  Starostwo Powiatowe w Pszczynie stało się centrum dystrybucji środków ochrony osobistej. W ostatnich dniach maski FFP2 przekazał powiat Anhalt-Bitterfeld. Grupy mieszkanek szyjące maseczki, fartuchy i pościel nie ustają w wysiłkach, by pomóc służbie zdrowia.

 • Zdrowie

  Ruszy mobilny punkt wymazowy w powiecie pszczyńskim

  W okolicach Szpitala Powiatowego w Pszczynie zostanie uruchomiony mobilny punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla osób przebywających w kwarantannie. O tym, kto zostanie poddany badaniu, zdecyduje Sanepid.

 • Zdrowie

  23 nowe zakażenia na terenie powiatu

  Tyski Sanepid przekazał nowe dane dotyczące ilości osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu pszczyńskiego. W porównaniu do naszego ostatniego komunikatu odnotowano duży wzrost - o 23 osoby.

 • Zdrowie

  Trzy kolejne zakażenia w powiecie pszczyńskim

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach potwierdziła w raporcie przekazanym Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie wzrost ilości zakażonych o trzy osoby.

 • Zdrowie

  Jeden nowy przypadek koronawirusa w powiecie

  Zakażenie potwierdzono u mężczyzny z gminy Pszczyna. W kwarantannie domowej przebywa 733 mieszkańców, w tym 365 na podstawie decyzji administracyjnej Sanepidu.

 • Zdrowie

  Dziewięć kolejnych potwierdzonych zakażeń w powiecie

  Tyski Sanepid poinformował o dziewięciu kolejnych dodatnich wynikach badań w kierunku koronawirusa w próbkach pobranych od mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Zakażenie potwierdzono u sześciorga mieszkańców gminy Pawłowice (cztery kobiety oraz dwaj mężczyźni), mężczyzny oraz dziecka z gminy Pszczyna oraz mieszkańca gminy Suszec.

 • Zdrowie

  Radni powiatowi wspierają szpital

  8800 zł - to kwota, którą do tej pory przekazali radni powiatowi na specjalnie utworzone konto Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Trafiają tu darowizny na zakup środków ochrony indywidualnej w związku z epidemią koronawirusa.