Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Ruszy mobilny punkt wymazowy w powiecie pszczyńskim

  W okolicach Szpitala Powiatowego w Pszczynie zostanie uruchomiony mobilny punkt pobrań wymazów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dla osób przebywających w kwarantannie. O tym, kto zostanie poddany badaniu, zdecyduje Sanepid.

 • Zdrowie

  23 nowe zakażenia na terenie powiatu

  Tyski Sanepid przekazał nowe dane dotyczące ilości osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu pszczyńskiego. W porównaniu do naszego ostatniego komunikatu odnotowano duży wzrost - o 23 osoby.

 • Zdrowie

  Trzy kolejne zakażenia w powiecie pszczyńskim

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach potwierdziła w raporcie przekazanym Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie wzrost ilości zakażonych o trzy osoby.

 • Zdrowie

  Jeden nowy przypadek koronawirusa w powiecie

  Zakażenie potwierdzono u mężczyzny z gminy Pszczyna. W kwarantannie domowej przebywa 733 mieszkańców, w tym 365 na podstawie decyzji administracyjnej Sanepidu.

 • Zdrowie

  Dziewięć kolejnych potwierdzonych zakażeń w powiecie

  Tyski Sanepid poinformował o dziewięciu kolejnych dodatnich wynikach badań w kierunku koronawirusa w próbkach pobranych od mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Zakażenie potwierdzono u sześciorga mieszkańców gminy Pawłowice (cztery kobiety oraz dwaj mężczyźni), mężczyzny oraz dziecka z gminy Pszczyna oraz mieszkańca gminy Suszec.

 • Zdrowie

  Radni powiatowi wspierają szpital

  8800 zł - to kwota, którą do tej pory przekazali radni powiatowi na specjalnie utworzone konto Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Trafiają tu darowizny na zakup środków ochrony indywidualnej w związku z epidemią koronawirusa.

 • Zdrowie

  Diagnostyka noworodków w nowej jakości. Dzięki wsparciu mieszkańców

  Nową głowicą ultrasonografu badane są już noworodki przychodzące na świat w pszczyńskim szpitalu. Tym samym zmaterializowały się występy samorządowców z powiatu pszczyńskiego w „Bajce na niepogodę” oraz pszczyńskich artystów podczas koncertu „Narodziny Gwiazd”. Środki zebrano dzięki szczodrości mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

 • Zdrowie

  100 potwierdzonych zakażeń w powiecie, w tym 31 nowych

  Tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, że od początku epidemii koronaworusa SARS-CoV-2 potwierdzono w próbkach pobranych od 100 mieszkańców naszego powiatu. Od poprzedniego komunikatu (niedziela, godz. 20.00) nastąpił wzrost o 31 osób.

 • Zdrowie

  20 nowych stwierdzonych zakażeń koronawirusem

  W ciągu ostatniej doby znacznie wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Według danych przesłanych do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego przez Sanepid, dodatnie wyniki badań stwierdzono u 20 kolejnych mieszkańców - dwóch kobiet oraz pięciu mężczyzn z gminy Pszczyna, jednej kobiety i pięciu mężczyzn z gminy Suszec, jednej kobiety i pięciu mężczyzn z gminy Pawłowice oraz jednego mieszkańca gminy Kobiór.

 • Zdrowie

  12 kolejnych zakażeń w powiecie

  Tyski Sanepid poinformował o 12 kolejnych zakażonych koronawirusem mieszkańcach powiatu pszczyńskiego. Dodatnie wyniki dały badania wykonane u dwojga mieszkańców gminy Pszczyna (kobieta i mężczyzna), ośmiorga mieszkańców gminy Pawłowice (jedna kobieta i siedmiu mężczyzn) oraz dwojga mieszkańców gminy Suszec (kobieta i mężczyzna).

 • Zdrowie

  Nowe zakażenia w powiecie

  Tyski Sanepid przekazał informacje o pięciu kolejnych zakażonych koronawirusem mieszkańcach powiatu pszczyńskiego. Dodatnie wyniki dały badania wykonane u czworga mieszkańców gminy Pawłowice (młodej kobiety, młodego mężczyzny oraz dwóch mężczyzn w średnim wieku), a także młodej mieszkanki gminy Pszczyna.

 • Zdrowie

  Szpital: Testy personelu i pacjentów są ujemne

  Od pacjentów i personelu Szpitala Powiatowego w Pszczynie pobrano 43 testy na obecność koronawirusa. Wszystkie badania dały wyniki ujemne. Placówka oczekuje na dalsze wytyczne służb sanitarnych.