Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w Pawłowicach odwołana

  W związku z brakiem zainteresowania i zbyt małą liczbą rejestracji na badania mammograficzne w dniu 4 kwietnia w Pawłowicach organizatorzy zmuszeni byli je odwołać. Zarejestrowane panie zostaną powiadomione przez o odwołaniu badania droga sms-ową.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w miejscowościach powiatu pszczyńskiego

  Początkiem marca w większości gmin powiatu pszczyńskiego panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

 • Zdrowie

  NFZ zapowiada ogłoszenie konkursów na poradnie specjalistyczne

  Z inicjatywy starosty Barbary Bandoły w pszczyńskim starostwie odbyła się debata poświęcona służbie zdrowia na terenie powiatu pszczyńskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele śląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, samorządów oraz placówek medycznych działających w naszym powiecie.

 • Zdrowie

  Bezpłatna mammografia w Pawłowicach

  13 lutego w Pawłowicach panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

 • Zdrowie

  Powiatowy Koncert Kolęd na rzecz hospicjum

  W święto Trzech Króli w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie odbył się I Powiatowy Koncert Kolęd. Można było usłyszeć kolędy i pastorałki w nietypowych i ciekawych aranżacjach.

 • Zdrowie

  Zdrowie to nasz wspólny problem

  - Po niespełna czterech miesiącach działania szpitala powiatowego cyfry jasno i precyzyjnie mówią jak bardzo ten szpital jest potrzebny na ziemi pszczyńskiej - mówił podczas sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego dyrektor placówki, dr Marcin Leśniewski.

 • Zdrowie

  Kilkudziesięciu pacjentów już w szpitalu

  1 sierpnia ponownie otwarty został Szpital Powiatowy w Pszczynie. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin działalności placówka przyjęła niemal 30 pacjentów, którzy otrzymują pomoc na wszystkich zakontraktowanych oddziałach.

 • Zdrowie

  Oferta złożona. Powiat walczy o szpital

  W poniedziałek, 23 lipca powiatowa spółka złożyła ofertę w rokowaniach na udzielanie świadczeń w rodzaju leczenie szpitalne. Przez ostatnie trzy tygodnie pomieszczenia w budynku przy ul. dra Antesa przeszły prawdziwą metamorfozę.

 • Zdrowie

  Szpital w Pszczynie - jest zaproszenie do rokowań

  16 lipca do pszczyńskiego starostwa dotarła wyczekiwana wiadomość, Narodowy Fundusz Zdrowia zaprosił powiatową spółkę do wzięcia udziału w obiecanych rokowaniach na udzielanie świadczeń w rodzaju leczenia szpitalnego na obszarze powiatu pszczyńskiego.