Powiat pszczyński - podstrona

Aktualności

 • Zdrowie

  Czwarte potwierdzone zakażenie [aktualizacja]

  Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pszczynie, że na terenie powiatu pszczyńskiego przebywa kolejna osoba z pozytywnym wynikiem badania w kierunku SARS-CoV-2.

 • Zdrowie

  Powiat pszczyński: 129 osób w kwarantannie

  Od początku epidemii badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdziły zakażenie u trzech mieszkańców naszego powiatu (młody mężczyzna i młoda kobieta z gminy Suszec oraz mieszkaniec gminy Pawłowice).

 • Zdrowie

  Kolejne potwierdzone zakażenie

  Tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego o kolejnej zakażonej osobie w powiecie pszczyńskim - to mieszkanka gminy Suszec. Tym samym zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono do tej pory u trzech osób z naszego powiatu mężczyzny i kobiety z gminy Suszec oraz mieszkańca gminy Pawłowice.

 • Zdrowie

  Drugie potwierdzone zakażenie w powiecie pszczyńskim

  Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu pszczyńskiego jest ciągle zmienna. Tyski Sanepid informuje o kolejnym przypadku - badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańca gminy Pawłowice.

 • Zdrowie

  Wymazobus pracuje dziś w powiecie pszczyńskim

  Samorządowy wymazobus kolejny raz pobiera wymazy w kierunku koronawirusa od mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Dzisiaj zespół medyczny ze specjalnej karetki pojawi się u siedmiu przebywających w kwarantannie mieszkańców kilku gmin naszego powiatu. Tym samym dzięki wspólnej akcji samorządów powiatowych na naszym terenie przebadanych zostanie już 37 osób.

 • Zdrowie

  Tablety dla pacjentów szpitala

  Zakaz odwiedzin w szpitalach to dla części pacjentów brak możliwości kontaktu z rodziną. Dlatego Starostwo Powiatowe przekazało tablety, dzięki którym personel Szpitala Powiatowego w Pszczynie pomoże chorym w komunikacji z bliskimi.

 • Zdrowie

  Koronawirus - liczba zakażeń w powiecie pszczyńskim

  Nie ma nowych potwierdzonych zakażeń wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W kwarantannie domowej przebywa 112 osób, w tym 21 na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych. Pszczyńska policja kontroluje 65 adresów - to miejsca zamieszkania osób objętych kwarantanną.

 • Zdrowie

  Osiem zakażeń w powiecie pszczyńskim

  Od wczorajszego dnia nie zmieniła się liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w naszym powiecie. Kwarantanną domową na podstawie decyzji sanepidu objętych jest 21 osób. Z kolei pszczyńska policja kontroluje 68 adresów, w których przebywają 104 osoby objęte kwarantanną domową.

 • Zdrowie

  Kolejne potwierdzone zakażenia w powiecie

  19 kwietnia w województwie śląskim odnotowano najwyższy przyrost zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Również w powiecie pszczyńskim mamy kolejne dodatnie wyniki badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.

 • Zdrowie

  Powiat pszczyński: 117 osób w kwarantannie

  Nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia wśród mieszkańców powiatu pszczyńskiego, brak osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia. 117 mieszkańców objętych jest kwarantanną domową, 10 osób przebywa w kwarantannie na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych (dane z 17 kwietnia, z godz. 7.30)

 • Zdrowie

  Pomoc dla izolatorium

  W ostatnich dniach goczałkowickie uzdrowisko, w którym zostało utworzone izolatorium dla osób chorych na koronawirusa, zaapelowało o pomoc w wyposażenie pracowników w środki ochrony osobistej. 16 kwietnia starostwo dostarczyło kolejny transport niezbędnych rzeczy.